Zamknij
REKLAMA

To urządzenie sprawi, że karton nie będzie już odpadem w magazynach!

13:47, 13.10.2021 | Materiał partnera

Nacinarka do kartonów może być wyposażona w różne narzędzia tnące, aby skutecznie ciąć poszczególne części kartonów na jak najmniejsze kawałki.

Jak zamienić odpad w coś pożytecznego?

Kartony zalegające w magazynie, można zamienić w tak zwany wypełniacz. Materiał, który znajduje zastosowanie przy ponownym pakowaniu produktów. Używamy terminu „puste wypełnienie” lub „wypełniacz pudełek” w odniesieniu do każdej amortyzacji, wyściółki lub papieru, które dodajesz do paczki wysyłkowej w celu ochrony towarów podczas transportu i/lub stworzenia pięknej prezentacji dla odbiorców.

Materiał opakowaniowy to coś więcej niż wypełnienie pudełek transportowych. Chociaż wypełnianie pustych przestrzeni lub wypełnianie pudełek jest w dużej mierze rozwiązaniem stosowanym w pudłach z tektury falistej, staje się również coraz bardziej powszechne w kopertach. Istnieje wiele różnych rodzajów wypełniaczy pustych przestrzeni i opakowań, z których każdy jest unikalny pod względem funkcjonalności, estetyki, trwałości i kosztów. Jednak najtańszym i najprostszym jest papier, a raczej pozostałość po pociętych kartonach.

Pudełka z tektury falistej są optymalne jako element wysyłkowy, ale wymagają pewnego rodzaju wypełnienia pustych przestrzeni, ponieważ (bez względu na to, jaki jest twój produkt) pozostaną tam puste przestrzenie. Użycie starych, pociętych kartonów jako wypełniacza ma swoje zalety. Mają one właściwości amortyzacyjne. Przez amortyzację rozumiemy, zastosowanie miękkiej warstwy amortyzującej na dole i/lub na górze pojemnika transportowego.

Amortyzacja zapobiega ocieraniu się produktów i drobnym uszkodzeniom podczas transportu oraz zapewnia miękką warstwę ochronną. Delikatne przedmioty, takie jak szklanki i ceramika należy często pakować pojedynczo w puste przestrzenie przed umieszczeniem w pojemniku transportowym. Blokowanie to kolejna zaleta tego wypełniacza. Blokowanie i usztywnianie oznacza wypełnianie pustej przestrzeni w opakowaniu, aby utrzymać produkty na miejscu. Jeśli sprzedajesz kilka różnych przedmiotów, to często pozostaje ci pusta przestrzeń, którą musisz czymś wypełnić.
Pozostałości po kartonach mogą służyć do następujących zastosowań. Wypełnianie pustej przestrzeni, pełna ochrona produktu, ochrona narożników / krawędzi oraz prezentacja i wrażenia klientów. Wszystkie papierowe wypełniacze opakowaniowe nadają się do recyklingu i kompostowania. Uzyskujesz papier opakowaniowy, który jest wykonany w 100% z materiału pochodzącego z recyklingu i jest dostępny w rolce (z dozownikami dostępnymi również w celu łatwego rozdzierania, dzięki czemu można użyć tylko potrzebnej ilości materiału). Co więcej wycięty papier pakowy ma fałdy i nierówności, które dodają tekstury i wpływają na jakość amortyzacji.

Nacinarka do kartonów: urządzenie, które zmieni Twój pogląd na magazynowe odpady

Nacinarka do kartonów ma wiele zalet, które pozwalają na oszczędność kosztów w twojej firmie. Dzięki unikalnemu systemowi automatycznej regulacji narzędzia i pozycjonowaniu kamery o wysokiej rozdzielczości można osiągnąć tu precyzyjne cięcie. Sprzęt ten jest zazwyczaj również wyposażony w 8-osiowy system sterowania ruchem, dzięki czemu prędkość cięcia jest szybsza i bardziej stabilna. Maszyna do cięcia tektury jest również wyposażona w czujnik wysokości, który może wykryć płaszczyznę stołu i elastycznie zmieniać głębokość cięcia zgodnie z danymi wykrywania, aby uzyskać idealne cięcie bez uszkadzania filcu.

Firmom zaleca się recykling jak największej liczby przedmiotów. Globalne ocieplenie ma coraz bardziej niszczący wpływ na całym świecie, co oznacza, że także firmy powinny skoncentrować się na uczynieniu swoich działań bardziej zrównoważonymi i przyjaznymi dla środowiska. Nieusuwanie materiałów opakowaniowych po użyciu pomaga zapobiegać składowiskom odpadów, a tym samym znacznie ograniczać ich odpady przemysłowe.

Niszczarka do kartonów pozwoli ci uniknąć każdorazowego zamawiania świeżych kartonów do pakowania lub wysyłki. Możesz wykorzystać i ponownie użyć materiału opakowaniowy, który masz. Poprawia efektywność gospodarowania odpadami, czyniąc ją bardziej zrównoważoną, niż tylko pozbywanie się zużytych pudeł i innych odpadów. Zmniejszy to również ślad węglowy firmy.

Zakup niszczarki do kartonów będzie jednorazową inwestycją. Może ona przetwarzać i ponownie wykorzystywać odpady komercyjne, zamieniając stare pudła kartonowe w tanie opakowania kartonowe. Inwestycja może znacznie obniżyć koszty ogólne, oferując przyjazne dla środowiska i zrównoważone rozwiązanie opakowaniowe. Korzystanie z opakowań wyprodukowanych z niszczarki jest również znacznie bardziej ekonomiczne niż zakup nowego opakowania.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%