Zamknij

Ochrona przed ASF lub powodzią. Więcej czasu na wnioski

13:15, 24.02.2021 K.S Aktualizacja: 14:17, 24.02.2021
Skomentuj

Do 29 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłużyła termin składania wniosków o wsparcie na przeciwdziałanie ASF i powodziom.

Na finansowane z PROW 2014-2020 inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej do wykorzystania zostało blisko 200 mln zł. Wnioski o to wsparcie można składać jeszcze przez ponad miesiąc - do 29 marca 2021 r. Przypomnijmy, że nabór skierowany jest do dwóch grup beneficjentów.

Pierwszą są rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje gospodarstwa przed afrykańskim pomorem świń (ASF). Mogą oni otrzymać zwrot do 80 proc. kosztów kwalifikowanych (maksymalnie 100 tys. złotych) inwestycji zapobiegających rozprzestrzenianiu się ASF. W katalogu inwestycji znajdują się m. in. budowa (modernizacja) niecki dezynfekcyjnej, wyposażenie gospodarstwa w urządzenie do dezynfekcji, budowa ogrodzenia chlewni lub taka jej przebudowa, by trzoda była utrzymywana w odrębnych pomieszczeniach.

Drugą grupą są spółki wodne lub związki spółek wodnych, w których większość członków stanowią rolnicy posiadający grunty rolne. I tu można dostać zwrot do 80 proc. kosztów kwalifikowanych (maksymalnie 1 mln złotych). Pomoc udzielana jest na inwestycje w sprzęt zmechanizowany służący do utrzymania w dobrym stanie urządzeń melioracji wodnych wykorzystywanych do celów ochrony gospodarstw przed skutkami powodzi i podtopień. Pieniądze można więc wykorzystać na przykład na zakup koparek, ciągników, rębaków do drewna, kos spalinowych czy kosiarek samojezdnych.

Jak przekazuje Podkarpacki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, wnioski o przyznanie pomocy można składać osobiście lub przez upoważnioną osobę w oddziałach regionalnych lub biurach powiatowych ARiMR, poprzez platformę ePUAP lub przesłać rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną w placówce Poczty Polskiej. 

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

asfasf

1 0

Zgłoś przemoc świń i wszystkie wytłuką wraz z asf

https://hej.mielec.pl/pl/11_wiadomosci/61046_mops-otwiera-drzwi-w-ramach-tygodnia-pomocy-ofiarom-przestepstw.html#dodaj-komentarz 15:03, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Monika.Monika.

1 0

Cześć , jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym http://panieonline.pl/monia89 21:29, 24.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RTVRTV

2 0

Szanowni Państwo,
za kilka miesięcy rozpocznie się zmiana sposobu nadawania programów telewizyjnych DVB-T z nadajników naziemnych. W okresie od jesieni 2021 r. do wiosny 2022 r. wszystkie naziemne programy telewizyjne DVB-T przejdą na nowy sposób nadawania obrazu.

Oznacza to, że dekodery DVB-T staną się bezużyteczne. Natomiast telewizory Full HD, Ready HD i inne tego typu przestaną odbierać obraz. Żeby dalej na tych telewizorach oglądać programy, trzeba będzie dokupić do nich dekoder DVB-T2 za ok. 100 złotych.

Link do informacji na stronie UKE:
https://uke.gov.pl/akt/kupujac-telewizor-sprawdz-jego-parametry,278.html

Czyli nie kupujemy telewizorów Full HD 1920x1080 pixeli, Ready HD 1366x768 pixeli i niższych oraz nie kupujemy dekoderów DVB-T.
Kupujemy tylko telewizory UHD (Ultra HD) nazywane również 4K i dekodery DVB-T2.
Nowy sposób nadawania obrazu (kodek) to H.265 lub inaczej HEVC (High Efficiency Video Coding).

W sklepach, magazynach, hurtowniach, sieciach sklepów RTV i na portalach internetowych jest mnóstwo telewizorów i dekoderów starego typu. I one muszą się sprzedać, bo inaczej sprzedawcy na nich stracą. Dlatego sprzedawcy zrobią wszystko żeby je na siłę sprzedać nieświadomym kupującym, a wielu sprzedawców nie zawaha się kłamać, że sprzedawany sprzęt będzie odbierał wszystkie programy do końca świata.

Jeszcze raz - kupujemy tylko:
Telewizory UHD, 4K
Dekodery DVB-T2 09:22, 25.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%