Zamknij
REKLAMA

Podkarpacki Kongres Gospodarczy już 29 października w Jasionce

09:56, 13.10.2020 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Celem Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego jest wsparcie i promocja inicjatyw gospodarczych, skłaniających do współpracy pomiędzy podmiotami działającymi w sferze publicznej i prywatnej. Wydarzenie zaplanowano na 29 października - od godz. 10:00 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce.

Podkarpacki Kongres Gospodarczy (PKG) to przestrzeń do spotkań i dialogu na temat sytuacji gospodarczej w kraju i w województwie podkarpackim. Ogromne zmiany, jakie zaszły na Podkarpaciu  są zauważalne nie tylko przez mieszkańców, ale także cały świat. To południowo-wschodnia Polska, coraz częściej staje się interesującym miejscem dla zagranicznych inwestorów.

Na naszych oczach rozwój gospodarczy regionu coraz bardziej przyspiesza. Ważne jest, by Podkarpacie pretendowało do pozycji lidera innowacyjności poprzez rozwój swoich inteligentnych specjalizacji takich jak: lotnictwo, kosmonautyka, motoryzacja, informatyka i telekomunikacja oraz jakość życia. By było to możliwe, konieczne jest działanie poprzez współpracę merytoryczny dialog.

Podczas kongresu omawiane będą bieżące i strategiczne tematy około-gospodarcze dotyczące południowo-wschodniej Polski. Główne zagadnienia dotyczyć będą: rozwoju największych miast regionu podkarpackiego, strefy ekonomicznej, inteligentnych specjalizacji, rynku pracy, urbanistyki i turystyki.

Gospodarczy kontekst oraz wydarzenia towarzyszące takie jak: Future Energy Forum, Podkarpacka Nagroda Gospodarki i Rękodzieła będą doskonała okazja do spotkania przedstawicieli różnych biznesowych obszarów z regionu oraz nawiązania relacji z gośćmi z całego kraju. Warto zaznaczyć, że podczas kongresu PKG po raz pierwszy podsumowane zostaną strategiczne działania biznesowe zapoczątkowane w roku bieżącym oraz przedstawione zostaną plany na przyszły rok.

Celem Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego jest wsparcie i promocja inicjatyw gospodarczych, skłaniających do współpracy pomiędzy podmiotami działającymi w sferze publicznej i prywatnej. Kongres PKG ukierunkowany jest na implementację działań i rozwiązań podnoszących jakość i konkurencyjność regionalnej gospodarki. Wydarzenie ma za zadanie pobudzić innowacyjności oraz stworzyć mechanizmy współpracy między biznesem, nauką, samorządem i administracją państwową.

Odpowiedniej współpracy nie da się budować bez swobodnego, a jednocześnie konstruktywnego dialogu. To właśnie poprzez tak unikalną formułę rozmowy, jaką jest kongres, możliwy jest nieograniczony przepływ nowych pomysłów czy myśli, co w konsekwencji projektuje konkretne rozwiązania społeczno-gospodarcze.

I SESJA PLENARNA:

prognozy na 2021 - COVID
podatki - presja na zmiany
rynek pracy
tarcza antykryzysowa
bezpieczeństwo spotkań

II SESJE PANELOWE:

Horeca
PANEL I Jak wykorzystać kryzys do wzrostu efektywności kosztowej?
PANEL II Zastosowanie nowoczesnych technologii w branży Horeca.

Produkcja i Logistyka
PANEL I Reorganizacja produkcji i logistyki w przypadku wykrycia u pracowników przedsiębiorstwa COVID-19
PANEL II w przygotowaniu

Energetyka przyszłości
PANEL I Wyzwania w energetyce szansą rozwoju dla Podkarpacia.
PANEL II Samowystarczalność energetyczna gminy.

Relacje biznesu z samorządem
PANEL I Funkcjonowanie ciepłownictwa w obecnych - dynamicznie zmieniających się warunkach.
PANEL II Czy woda to jest towar deficytowy?
PANEL III Gospodarka odpadami - czy może być taniej?

Zabezpieczenia COVID-19
PANEL I w przygotowaniu
PANEL II w przygotowaniu

III ROUND TABLE:

Idea ROUND TABLE podczas II Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego jest stworzenie wspólnej przestrzeni do rozmów przy “Okrągłym Stole” dla przedsiębiorców naukowców samorządu w celu poszukiwania rozwiązań problemów, z jakimi musi radzić sobie szeroko pojęty biznes.

Więcej o Podkarpackim Kongresie Gospodarczym na kongrespkg.pl

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

EMIGRACJA 2.0EMIGRACJA 2.0

2 0

Jak tu tylko alimenty i socjalne a ci co pracują to frajerzy, mocno przeregulowane państwo !!!!!

Szykuje się emigracja 2.0 ???? 22:54, 15.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA