Zamknij
REKLAMA

Przedsiębiorcy napisali list do prezydenta Mielca. Nie ma odpowiedzi?

13:18, 25.05.2020 | P.C
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne / business photo created by senivpetro - www.freepik.com
REKLAMA

Redakcja hej.mielec.pl otrzymała treść dwóch petycji kierowanych przede wszystkim do prezydenta miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego. Kopia dotarła również do radnych. Pod pismami podpisało się aż czterdziestu lokalnych przedsiębiorców. Twierdzą, że od dwóch miesięcy czekają na reakcję.

Pierwsza petycja do prezydenta Mielca została skierowana 23 marca, kilkanaście dni po wybuchu epidemii koronawirusa w kraju, w czasie głębokiego zamrożenia gospodarki.

- Mieleccy mikroprzedsiębiorcy apelują o pomoc w ciężkiej sytuacji w jakiej znaleźli się z uwagi na trwającą pandemię. W petycji złożono wniosek o umorzenie całości bądź części wysokości czynszów za lokale należące do miasta Mielca, a wynajmowane przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. Co pomogło, by przetrwać ten ciężki czas wielu mikro przedsiębiorstwom.  W petycji jasno zaznaczono, że chodzi o umorzenie, a nie odroczenie płatności czynszów. Odroczenie, a co za tym idzie kumulacja płatności, tylko pogorszyłaby z biegiem czasu sytuację finansową przedsiębiorców -przekazuje hej.mielec.pl przedstawicielka sygnatariuszy petycji.

Pod petycją widnieje 40 podpisów, w tym właścicieli firm działających w Mielcu od wielu lat, znanych na lokalnym rynku usługowym.

- Minęły dwa miesiące, do tej pory nie została wystosowana żadna decyzja, ani pozytywna dla nas, ani negatywna - podkreśla przedstawicielka przedsiębiorców. Sugeruje, że przez ten czas w magistracie zabrakło decyzji, kto powinien się tym tematem zająć: czy prezydent, czy prezes MZBM.

- Trwa pandemia, w tak wyjątkowym czasie należy podejmować decyzje w trybie przyspieszonym.  W wielu miastach decyzje zapadły już dawno. Powyższa sprawa, na prośbę przedsiębiorców, została poruszona przez Radnych podczas ostatniej sesji Rady Miasta, która miała miejsce 24 kwietnia. Niestety włodarze miasta nadal nie ustosunkowali się do wniosku przedsiębiorców, którzy zostali pozostawieni sami sobie. Wciąż są zbywani - czytamy w liście przedstawicielki grupy przedsiębiorców.

Funkcjonowanie wielu firm staje dzisiaj pod znakiem zapytania.

- Przedsiębiorcy są zupełnie bezradni. Już trzech przedsiębiorców, którzy nie doczekali się pomocy, wypowiedziało umowy najmu MZBM-owi. Znaczna część pozostałych najemców nie wie co ma robić i na czym stoi: czy wypowiadać umowy i zamykać działalność, czy też ją kontynuować, licząc, że pan prezydent uzna nasze racje. Jeżeli w najbliższym czasie prezydent nie podejmie żadnej decyzji, to jego opieszałość spowoduje, że wielu przedsiębiorców będzie zmuszonych do zamknięcia, bądź zawieszenia działalności. A spółka MZBM straci sporą część przychodów - czytamy w liście do redakcji hej.mielec.pl.

[ZT]56833[/ZT]

TREŚĆ PETYCJI, z 23 marca

Wniosek do Prezydenta Miasta Mielca o zaniechanie pobierania opłat czynszowych za najem lokali użytkowych wynajmowanych z zasobów miejskich przez małe, lokalne firmy.

W związku z ogłoszeniem przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) stanu pandemii, oraz wprowadzeniem przez Rząd stanu epidemii, a co za tym idzie nadzwyczajną sytuacją epidemiologiczną jaka dotknęła nas wszystkich w ostatnim czasie, wielu z nas zostało zmuszonych do zamknięcia lub znacznego ograniczenia prowadzonych działalności gospodarczych.

Zamknęliśmy swoje lokale, lub skróciliśmy czas ich funkcjonowania do minimum, mając na uwadze zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa oraz ochronę zdrowia zarówno klientów, jak i pracowników.

W odpowiedzi na zalecenia Rządu i Służb Sanitarno -Epidemiologicznych nasi Klienci, obawiając się o własne zdrowie zaniechali wizyt w naszych placówkach handlowych i usługowych.

W konsekwencji spowodowało to diametralny spadek przychodów prowadzonych przez nas firm, lub nawet zupełny ich brak. Wielu z nas prowadzi mikro działalności, nierzadko jednoosobowe Firmy. Wysokość czynszu stanowi znaczną część ponoszonych kosztów. W sytuacji braku przychodów ich regulowanie staje się niemożliwe i prowadzi wprost do upadłości naszych firm, zwolnienia pracowników i zwiększenia bezrobocia.

Obecnie nieznany jest termin zakończenia stanu epidemii, może potrwać dłuższy czas. Aby uniknąć konieczności zamykania działalności gospodarczej jesteśmy zmuszeni zminimalizować koszty.

W związku z powyższym, my niżej podpisani kierujemy do władz miasta prośbę o zaniechanie pobierania opłat czynszowych do czasu ogłoszenia przez Rząd zakończenia pandemii. Liczymy na zrozumienie i pomoc w tych ciężkich czasach ze strony Pana Prezydenta.

TREŚĆ DRUGIEJ PETYCJI, z 25 marca

W nawiązaniu do komunikatu Pana Prezydenta z 24 marca b.r. dotyczącego pomocy przedsiębiorcom, zamieszczonego na stronie Urzędu Miasta, uprzejmie informujemy, że odroczenie opłat czynszowych w tym ciężkim okresie nie pomoże w naszej tragicznej sytuacji.

Po zakończeniu okresu pandemii, nie będziemy w stanie uregulować zaległych czynszów, które stanowią ogromną część naszych kosztów. Powrót do poziomu przychodów sprzed okresu pandemii zajmie nam sporo czasu, dodatkowo wówczas będziemy ponosić koszty bieżące.

W załączeniu przedstawiamy wniosek o zaniechanie pobierania opłat czynszowych za najem lokali użytkowych wynajmowanych z zasobów miejskich przez małe, lokalne firmy.

Bardzo prosimy o przychylenie się do naszego wniosku, który jest tożsamy z apelem Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Adama Abramowicza. Niektóre miasta, którym szczególnie leży na sercu rozwój lokalnej przedsiębiorczości, tak jak np.: Kraków, Zabrze, czy Gdańsk już zwolni/o przedsiębiorców z obowiązku płacenia czynszów, w wielu innych prace w tym zakresie trwają.

Każdemu z nas bardzo zależy na utrzymaniu naszych mikroprzedsiębiorstw i robimy wszystko w tym kierunku, jednak jedynie przychylność władz miasta pozwoli nam przetrwać ten dramatyczny okres. W przeciwnym razie większości z nas grozi bankructwo.

Bardzo prosimy o zapoznanie się z załączonym wnioskiem i zwolnienie nas z pobierania opłat czynszowych przez okres trwania pandemii.

Nasz wniosek kierujemy także do Radnych Miejskich.

[ALERT]1590405593748[/ALERT]

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (36)

LL

44 8

Prezydent w akcji - w sumie dobre podsumowanie kadencji wuefisty. 14:02, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

co nieco nie

47 9

Jacuś "nic nie mogę" jak znany prezydent stolicy wszyscy dookoła winni tylko nie on 14:21, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

voltvolt

33 4

Troche nieładnie Panie Jacku że nie trzymasz za mor dę magistratu i pracownicy ci takie niespodzianki fundują. Odzew powinien być ale ostry. Powinien coś wymyślić, przystać na umorzenia ale tak aby oddzielić tych co mają firmy zagrożone od tych co widzą w tym możliwość aby więcej zarobić. 14:34, 25.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

,,,,,,

10 2

Do volt to jeszcze napisz Panu Jackowi jak zweryfikować ktore firmy są zagrożone a które widzą możliwość aby wiecej zarobić.
Daj gotowca aby chłop nie musiał miesiąc albo i dłużej myśleć jak to ma zrobić 15:51, 25.05.2020


VoltVolt

5 1

Kto płaci podatki tego po papierach w 15minut wytypujesz a kto spędził życie w szarej strefie niech sobie tam dalej siedzi i o zapomogę nie prosi. 18:23, 25.05.2020


DX5DX5

48 18

REFERENDUM! ODWOŁAĆ PREZYDENTA! 🔥🔥🔥
Kto zbiera podpisy? Chętnie podpiszę! 14:37, 25.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HyhyhyHyhyhy

6 0

Również podpisze mimo iż ostatnio oddałem na niego głos, 😷 21:22, 25.05.2020


Już dawno Już dawno

9 3

Już dawno podano na tacy naszym wlodarzom taki plan.
https://www.korso.pl/wiadomosci/10799,mielecki-parasol-biznesowy-propozycja-wsparcia-dla-lokalnych-przedsiebiorcow-od-patriotycznego-mielca
15:31, 25.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

II

1 8

Skoro panowie patrioci macie takie propozycje i wiedzę co trzeba robić to czemu tyracie w Burym czy R&G? Oczywiście na zwykłych szarych stanowiskach? 19:07, 25.05.2020


ZawiszaZawisza

12 23

Jaki list jaka petycja do kogo nie ma stanu wyjątkowego to list do morawieckiiego a najlepiej na nowogrodzka tam zapadają komu dać a komu nie dac 17:34, 25.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PolakPolak

4 0

To samorzady decydują a nie rząd. Doucz sie trochę, nie potrzeba żadnego stany wyjątkowego żeby pomagać przedsiębiorcom wystarczy sobie od koryta ująć. Ciekawe jest że odkąd Wiśniewski jest prezydentem w Mielcu na nic kasy nie ma...a nie na poidełka była kasa 07:27, 26.05.2020


Najgorszy prezydent Najgorszy prezydent

34 10

Prezydent Mielca pan jacek wisniewski powinien sie nazywac ,,jacek nie da sie,,Zgadzam sie ze mielczanie powinni zaglosowac w referendum nad odwolaniem pana jacka nie da sie. 18:11, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlafOlaf

29 10

Bez przesady miesiąc urlopu i wszyscy tak bardzo zbiednieli,fryzjer zdrożał,wszystko drożeje a oni biednieją. 18:38, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NocNickNocNick

29 12

Podajcie nazwy tych firm. Bardzo chciałbym poznać tych biedaków. 19:02, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Cześć Cześć

18 24

Ze swoimi problemami to napiszcie petycję do morawieckiego bidoki 19:09, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

asdwasdw

12 31

Do Kaczora piszcie. Co tam jakis prezydent Mielca moze zrobic, skoro pod rządami pisu kasy w samorządach puste. 19:25, 25.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

do asdwdo asdw

2 3

Jak nie masz pojęcia,o działaniu samorządu palancie, to się nie błaźnij i nie pisz głupstw.Po drugie,gnoju Pan Kaczyński z tobą na tyczki nie chodził,więc mu nie ubliżaj. 10:51, 26.05.2020


AsdwAsdw

0 2

Kaczyński. Konfident podobnie jak jego ojciec. 13:16, 26.05.2020


BabyBaby

23 6

Wisnia jeszcze nie zdążył rozliczyć się z wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, a Wy chcecie żeby zajął się dokumentami, które dopiero co 2 miesiące temu wpłynęły do magistratu. 20:31, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jarosław Jarosław

10 16

Rząd dał wam po 5 tysi. Zamknąć gęby i robić za miskę ryżu. Nikt kosztem pozostałych obywateli nie będzie was utrzymywał. Biznesmeni z koziej wólki 21:03, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

chodzi o to, żechodzi o to, że

17 1

Pan prezydent chce zapłaty czynszu nawet za okres kiedy firmy miały zakaz działalności!!! 22:26, 25.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

JarekJarek

0 8

To miejcie pretensje do wynajmujących wam lokale. Prezydent to może ewentualnie podatek podnieść aby wspomóc tzw. biznesmenów. Wtedy dopiero krzyk się podniesie 22:46, 25.05.2020


do Jarkado Jarka

7 0

lokale wynajmuje akurat miasto 06:42, 26.05.2020


ludzie obudzta sieludzie obudzta sie

26 2

szanowni panstwo... wybraliscie włefiste na prezydenta to teraz róbcie przysiady i skłony. Piecze d*** ? to dobrze: podatki +50%, odpady +30% bo sie mu budzet nie spina. Zamiast zwolnić połowe urzędasów to trzyma ich na etacikach i zadowolony. W urzedzie miejsko włefoskim przerost zatrudnienia o połowe.Urzędasy przychodzą do pracy i nic nie robią juz 4 miesiace bo covid. Sielanka !! Czekam aż włefista sie obudzi i zacznie kosić trawniki w miescie bo chyba jeszcze nie zauwazył ze przyszła wiosna i trawa rośnie. 23:42, 25.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lokiujyhlokiujyh

4 0

Pewnie czytał i ale się nie cieszył 07:34, 26.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JózekJózek

16 0

Prezydent ma wyj**bane na was wszystkich. 07:57, 26.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KadencjaKadencja

26 1

I to już pierwsza i ostatnia kadencja tego czleka.
W ogóle to powinna być ostatnia kadencja "razem dla ziemi mieleckiej " .
Popatrzcie na listę nazwisk w tej sekcie nic dobrego 08:13, 26.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ASAS

14 0

Poidełkla macie ? macie więc mordy w poidełka i spokój. 09:06, 26.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mecenasmecenas

5 1

Moje dochody spadły w ostatnich dwóch miesiącach o 45 % co nam daje 23.500 zł .
Jak tu żyć . Zero pomocy z Urzędu Miasta Mielca.😠 15:53, 26.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

,,,,,,

1 0

Powiem jak jeden policzny klasyk powiedział weź kredyt i zmień pracę 22:52, 26.05.2020


REKLAMA

taka prawdataka prawda

6 4

W Mielcu nie ma przedsiębiorców. Jest za to grupa cwaniaków żyjących z podatków innych ciężko pracujących. 17:22, 26.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kubakuba

2 0

czerwony wam nie pomoże oni tylko biorą 05:00, 27.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pseudo przedsiebiorxPseudo przedsiebiorx

2 0

I tak za duzo dostaliscie od Panstwa Pilskiego i latacie swoje dziury kosztem obnizania pensji pracownikom 07:27, 27.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ETATY i tyleETATY i tyle

2 0

LICZĄ SIĘ ETATY DLA POCIOTKÓW W SZKOŁACH I NIC WIĘCEJ !!!!
A SZKOŁY SĄ ZA DROGIE x 5 !!! 16:44, 27.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

biznesmeni wielcybiznesmeni wielcy

0 0

wielcy biznesmeni jeżdzą w alpy na narty obnoszą się swoim bogactwem a teraz dla nich niby kryzys i chcą się jeszcze nachapać bogacze wiecznie nienachapani 21:08, 28.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wacek`wacek`

0 0

Nie dajcie sie nabrac to wszystko nasz kochane sluzby trzymaja za buzie, kronospan, WSZYSTKO. 15:58, 29.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA