Zamknij
REKLAMA

Stowarzyszenie Patriotyczny Mielec sugeruje, jak miasto powinno pomóc lokalnym firmom

18:44, 31.03.2020 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

Do prezydenta miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego została skierowana petycja Stowarzyszenia Patriotyczny Mielec, która nawołuje do utworzenia Mieleckiego Parasolu Biznesowego.

Płyn antywirusowy możesz kupić z dostawą do domu! Sprawdź oferty. [reklama]

Mielecki Parasol Biznesowy - propozycja wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców od Stowarzyszenia Patriotyczny Mielec

Szanowni Państwo,

Jako Stowarzyszenie Patriotyczny Mielec chcielibyśmy zaprezentować nasz autorski projekt pomocy dla lokalnych przedsiębiorców – Mielecki Parasol Biznesowy. Zawartych jest w nim 8 punktów, które naszym zdaniem, chociaż w jakimś stopniu, pomogą mieleckim przedsiębiorcom w nadchodzącym kryzysie oraz pozwolą zachować miejsca pracy. Wiemy, że część podobnych postulatów, jak obniżenie podatków czy czynszów, była wysuwana zarówno przez Pana Prezydenta jak i radnych miejskich z różnych środowisk, jednak w części merytorycznej nasze propozycje znacząco się różnią lub są rozbudowane i sprecyzowane. Część postulatów nie została jeszcze przez nikogo w Mielcu zaproponowana.

Uważamy, że w tym trudnym czasie musimy działać wspólnie, bo dobro Mielca i jego mieszkańców musi być tutaj najważniejsze. Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzone rozwiązania wpłyną niekorzystnie na budżet miasta. Musimy jednak pamiętać, że w przypadku licznych zwolnień i upadłości skutki dla budżetów samorządów będą również bardzo odczuwalne. Podobnie jak w medycynie i tutaj lepiej zapobiegać niż leczyć.

Liczymy na zainteresowanie naszym projektem oraz pozostajemy otwarci na merytoryczną dyskusję.

Nasze propozycje drogą elektroniczną przekazaliśmy do Prezydenta Mielca, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Mielcu oraz radnych Rady Miejskiej w Mielcu.

Wprowadzenie

Epidemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia w działalności gospodarczej nałożone co do zasady słusznie przez państwo w obliczu zagrożenia życia i zdrowia wielu osób powodują i będą powodować drastyczne pogorszenie sytuacji wielu przedsiębiorstw, w szczególności mikro oraz małych i średnich firm. W niektórych branżach związanych m.in. z turystyką, gastronomią, rozrywką, transportem musiano całkowicie zaprzestać działalności. Inne ograniczyły obroty nawet o 90%. Ale gospodarka to system naczyń połączonych. Również wiele firm z pozostałych branż mocno ucierpiało i jeszcze ucierpi wskutek wprowadzonych restrykcji. Dla wielu niewielkich firm straty mogą doprowadzić do konieczności zwalniania ludzi a nawet ich upadłości.

Tak jak teraz walczymy o zdrowie Polaków, tak już teraz a także po zakończeniu epidemii musimy zrobić wszystko, żeby uratować rozwijane w pocie czoła przedsięwzięcia i miejsca pracy. W przeciwnym razie skutki mogą być jeszcze gorsze od bezpośrednich skutków całej epidemii. Dlatego proponujemy pakiet rozwiązań, który naszym zdaniem, pomoże przetrwać firmom narażonych na duże straty przez epidemie.

Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzone rozwiązania wpłyną niekorzystnie na budżet miasta. Musimy jednak pamiętać, że w przypadku licznych zwolnień i upadłości skutki dla budżetów samorządów będą również bardzo odczuwalne. Podobnie jak w medycynie i tutaj lepiej zapobiegać niż leczyć. Popieramy żądanie pokrycia przez państwo części strat poniesionych przez budżet miasta w wyniku wprowadzenia powyższych ułatwień. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę jak funkcjonuje rynek w normalnych warunkach. Dlatego nasze propozycje chcemy skierować tylko do firm, które wpadną w kłopoty z powodu narzuconych przez państwo w wyniku epidemii ograniczeń. Jednocześnie podkreślamy, że działania trzeba podjąć bardzo pilnie aby uniknąć fali zwolnień i upadłości.

Oto nasze propozycje:

·        Umorzenie zapłaty czynszu za najem gminnych lokali na okres 3 miesięcy z możliwością przedłużenia na  kolejne 3 miesiące w przypadku trwania ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej spowodowanych stanem epidemii dłużej niż do końca maja dla najemców prowadzących działalność gospodarczą, którzy wykażą spadek przychodów o więcej niż 50% w porównaniu do średniej przychodów miesięcznych z grudnia 2019, stycznia 2020 oraz lutego 2020 oraz obniżenie opłaty o 50% czynszu za najem lokali gminnych dla najemców prowadzących działalność gospodarczą, którzy wykażą spadek przychodów o więcej niż 30% w porównaniu do średniej przychodów miesięcznych z grudnia 2019, stycznia 2020 oraz lutego 2020 z zastrzeżeniem działalności dedykowanej wyłącznie okresowi zimowemu.

·        Umorzenie podatku od nieruchomości na okres 3 miesięcy z możliwością przedłużenia na  kolejne 3 miesiące w przypadku trwania ograniczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej spowodowanych stanem epidemii dłużej niż do końca maja dla najemców prowadzących działalność gospodarczą, którzy wykażą spadek przychodów o więcej niż 50% w porównaniu do średniej przychodów miesięcznych z grudnia 2019, stycznia 2020 oraz lutego 2020 oraz obniżenie podatku od nieruchomości o 50% dla najemców prowadzących działalność gospodarczą, którzy wykażą spadek przychodów o więcej niż 30% w porównaniu do średniej przychodów miesięcznych z grudnia 2019, stycznia 2020 oraz lutego 2020 z zastrzeżeniem działalności dedykowanej wyłącznie okresowi zimowemu.

·        Umorzenie opłaty targowej na okres 2 miesięcy dla handlujących na miejskich targowiskach – Hala Targowa, bazar przy ul. Sportowej, „Zielony rynek”.

·        Zawieszenie opłat za wywóz śmieci dla lokalnych firm, które zawiesiły swoją działalność na czas trwania epidemii.

·        Stworzenie platformy internetowej na której firmy, po zarejestrowaniu, będą mogły sprzedawać bony / vouchery na swoje produkty i usługi, do wykorzystania przez klientów w późniejszym czasie oraz będą promowane jako lokalne firmy w kampanii lokalnego patriotyzmu konsumenckiego. Pomysł obejmuje również stworzenie programu lojalnościowego np. w zamian za zakupy w tych firmach drobne upominki – gadżety czy wejściówki od miasta np. na basen.

·        Przygotowanie zdalnego systemu do składania wniosków w przedmiocie powyższych zwolnień z maksymalnie uproszczoną procedurą weryfikacji warunków ich uzyskania.

·        Przeprowadzenie pilnych konsultacji z lokalnymi przedsiębiorcami o ich problemach i zagrożeniach, które wynikają z epidemii (np. za pomocą wideo-konferencji) oraz otwarcie na wprowadzenie innych ułatwień zwłaszcza w przypadku przedłużania się stanu epidemii.

·        Organizacja spotkań w celu stworzenia dobrowolnego i niezależnego od miasta, ale przez nie wspieranego, porozumienia miko, małych i średnich firm. Pomoc miasta mogłaby polegać np. na wynajmowaniu lokali do organizacji tego typu spotkań oraz pomocy w ich promocji.

Członkowie Stowarzyszenia Patriotyczny Mielec

Michał Dolina
Prezes Stowarzyszenia Patriotyczny Mielec

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (51)

JaśJaś

25 22

Niech rząd wprowadzi stan klęski żywiołowej to przedsiębiorcy co im zakazano prowadzić działalności będą mogli dochodzić odszkodowań od państwa a tak to rząd samorządy potrafi tylko skubać i nakładać na nich nowych zobowiązań nic nie dając w zamian np edukacja i podwyżki dla nauczycieli czy śmiecie 19:02, 31.03.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

mixmix

1 3

Czołgi? 19:33, 31.03.2020


AlanAlan

6 4

Śmiecie i podatki to ci podniósł Wiśniewski nie rząd , wybraliście takiego gospodarza to nie narzekajcie 09:23, 01.04.2020


AntypisiorAntypisior

6 3

Alanku główka cie nie boli ? Ty nie ogladaj reżim propaganda kaczor tv tylko poczytaj wolne media i się dowiesz co podniósł rząd 12:25, 01.04.2020


RrrrRrrr

36 25

A rząd zamiast pomocy dla firm żeby ratować miejsca pracy zmienia ordynację wyborczą łamiąc przy tym konstytucję 19:05, 31.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

LilkaLilka

5 5

Jeżeli rząd łamie konstytucję to zgłoś do trybunału stanu, masz takie prawo. 09:19, 01.04.2020


urlikurlik

1 0

konstytucja jest ważniejsza niż życie
ludzi , rozumiesz 15:35, 03.04.2020


BenyBeny

25 5

Wy to chłopaki jesteście jednak niezłe jajcarze. 19:25, 31.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PikantnaPikantna

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


wrrwrr

10 4

Kosmos. 19:32, 31.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dziobakdziobak

23 9

a nie lepiej po prostu umorzyć podatek od nieruchomości wszystkim firmom za wyjątkiem zagranicznych sieci spożywczych - proste i przejrzyste 20:15, 31.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aloalo

23 16

wszyscy narzekają jaki to mamy Rząd jak jest żle , jak nas okłamują , itd itd ....... ale wyniki dnia są takie że u nas umierają ludzie pojedyńczo nie setkami dziennie co i tak jest bardzo przykre ...
A to jak jest w UE to widzimy codziennie Włochy Hiszpania Francja Niemcy pokazują wybitnie gdzie maja swoich obywateli ! apeluje tylko do innych zostańcie w domu a wygramy z wirusem ! nie farby , nie krzaczki do ogrodu są najważniejsze teraz ! nie remont samochodu bo jest czas wolny ! narażacie siebie i innych ! złapiecie wirusa i jeszcze sprzedacie go innym tylko przez waszą niefrasobliwość ...zycze zdrowia myslącym ! 20:21, 31.03.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

MisuMisu

14 7

W Niemczech robią 20 razy więcej testów jak u nas i jeszcze pomagajá innym a u nas maseczki szyją koła gospodyń wiejskich a nasze władze wygłaszają orędzia że trzeba wybrać prezydent bez względu na ofiary bo ta chce ten co żyje z kotem 20:32, 31.03.2020


riprip

11 6

Umierają i w Polsce tylko nasi lepiej drukują. Wytyczne Ministra Zdrowia są jednoznaczne - zmarł na choroby współistniejące. Piłkarski poker się kłania - drukują na całego. 21:08, 31.03.2020


Do aloDo alo

5 3

Alo - Ty to pelikan? Łykasz wszystko jak leci? 22:20, 31.03.2020


boryna boryna

10 8

i to jest patriotyzm?? śmiechu warte 20:29, 31.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MielcokMielcok

17 7

jaka pomoc , nie tak dawno kupowalismy wszystek w sklepach , teraz remonty na każdym piętrze !!!Ja bym tym firmom jeszcze podatek podwyżsył i kazał fartuchy i maseczki do szpitala robić.Jeszcze do tego nas trują.Jak mi tu jakiś radny wyjedziie z jakąs pomocą to proszę z imie na nazwiska , który taki bury ? 21:38, 31.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do MielcokDo Mielcok

7 8

Zaraz będziesz żarł trawę z psimi odchodami bo na nic więcej nie będzie cię stać. 22:47, 31.03.2020


limuzyna _ limuzyna limuzyna _ limuzyna

9 10

W leasing samochód rata 6430 zł przeznaczony do celów służbowych - obroty firmy spadły o 15 % a pomocy z urzędu miasta żadnej . 21:58, 31.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mielecpanymielecpany

9 2

837 osób zakażonych koronawirusem zmarło we Włoszech w ciągu minionej doby 31.03.20 – poinformowała we wtorek tamtejsza Obrona Cywilna. To oznacza, że na Półwyspie Apenińskim jest już 12 428 ofiar śmiertelnych😥😥😥😥😥😥😥😥
22:07, 31.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

KlawyKlawy

3 1

Jak byś skończył podstawówkę to byś wiedział że mówi się mielec panowie, albo mielec proszę państwa. 09:24, 01.04.2020


JusbJusb

3 1

nie dołuj, mielec-pany z oborskim pałacem na trzęsawisku kapryśnej rzeki, a podrasowany niedawno na kult minionej epoki ?
"świat się śmieje" film prod. radzieckiej polecam z całego serca, drodzy państwo bawmy się setnie, bo jest czym 👍
12:09, 01.04.2020


REKLAMA

Mielec był miastem Mielec był miastem

18 7

Mielec był miastem przemysłowym. Na przemyśle się wychował i przemysł stworzył to miasto. Niestety w ostatnich latach dzięki kilku popaprańcom umysłowym prowadzi się w Mielcu walkę z przemysłem. Pamiętajcie że przysłowia ludowe zawsze pochodzą z doświadczenia życiowego i zły to ptak co własne gniazdo kala, nie kąsa się ręki co chleb daje. Boje się że Mielec bardzo ucierpi na tym kryzysie, a ostatnie lata niszczenia i ograniczania działaności przemysłowej w Mielcu dadzą się we znaki. Czy któryś z tych rycerzy weźmie odpowiedzialność za swoje czyny? 22:57, 31.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DobreDobre

3 0

Większość mieleckich firm, to wyzyskiwacze -szczególnie małe firmy. Niech upadają, a ich właściciele w końcu wezmą się za uczciwą pracę . 07:55, 03.04.2020


fifififi

13 17

Rząd PIS po kilkuletniej walce z samorządami i ogólnemu rozdawnictwu, doprowadził do tego, że szpitale ledwo zipią, szkoły też, a tu jeszcze nawoływanie do umarzania podatków. Gratulacje dla "patriotów". 23:06, 31.03.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

keramkeram

9 7

Rzeczywiście, jesteś fifi-fnięty.Kto zgnoił szpitale, jak nie ARŁUKOWICZ z KOPACZ.Co do samorządów,to nie masz pojęcia,jakie lody kręcą lody,zarządzający miastami i miasteczkami.Spróbuj sprawdzić,przetargi inwestycyjne do 30tys.EURO.Kilka takich przetargów,i można się obłowić na parę lat bezrobocia.Jak by nie PiS,to dzisiaj w Polsce,może byłaby BIAŁORUŚ.Do dziś wypłynęło by z Polski,do biliona zł.O tym,nie myślałeś.W Polsce balcer sprzedał zakłady,a milionerów narodziło się,jak w Rosji.Nie wiesz, skąd się wzięli,jak nie było przemysłu,a milionerzy rośli jak grzyby, po deszczu.Kto to wszystko,ukrócił jak nie PiS. 23:35, 31.03.2020


dokeram :)))))dokeram :)))))

3 4

Ten to się naoglądał jedynej słusznej telewizji ;)))) Typowy przykład :)))) Tego już nie da się komentować 08:49, 01.04.2020


mielecpanymielecpany

13 10

Co to za pisiorskie albo jakieś inne prawicowe dziadostwo ten patriotyczny mielec? 08:39, 01.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hehehehe

1 0

to od obcji pederasty 15:37, 03.04.2020


arparp

9 6

jest Agencja Rozwoju Przemysłu z nowym PISim szefem to on pomoże bo jak PIS ma to PIS da 08:57, 01.04.2020

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

Do arpDo arp

6 1

Chyba pisda da. 09:22, 01.04.2020


WalkiriaWalkiria

2 5

Właściwy człowiek na właściwym miejscu. 09:24, 01.04.2020


JusbJusb

2 1

PiS land PiS da PiS uar PiS ula, zobaczysz to jak we śnie na fiołkowo,
wieszcz 80 i spółka niejaki Kuroń przewidział kto i kiedy obudzi się z ręką w nocniku,
zdrówka potencjalnym kretynom życzy PiS-ia ❤️ 11:42, 01.04.2020


JusbJusb

1 0

komentarz do Mielec był miastem 22:57, 31.03.2020
- tak, bo tu mieszkali rzemieślnicy i robotnicy etatowi, a teraz masz opłotki wsiowe i sympatyków mopsu, grozi ci jeszcze biurowiec pod tytułem centrum biznesu, na działce przy cmentarzu, no cóż, nieustające pasmo sukcesów 11:57, 01.04.2020


jajuszekjajuszek

1 0

pijendzi nima i niebedzie
jak skazał tawariszcz Rostowskij'
Kijdawa ma to da 15:41, 03.04.2020


JusbJusb

2 4

nic więcej nie potrzeba, Judeopolonia ma się dobrze, każdy merytoryczny wpis na temat jest usuwany za wyjątkiem paru prowokacji w celu identyfikacji zagrożenia, przebierańcy wchodzą w nowe role i patriotyczny mielec można już skutecznie przemalować na czerwień,
jest czas ku temu, bo świrgemia skutecznie trzyma ludzi w domu, a fundusze pomocnicze jak zwykle najpierw sobie, a potem reszcie po równo,
uwaga: małe firmy teraz szwabią ile wlezie przy zakupach i usługach, mam właśnie taką na tapecie, zobaczymy co dalej w obróbce i czy w ogóle instytucje jeszcze cokolwiek działają
11:32, 01.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mielecpanymielecpany

8 3

Dobry gospodarz ma odłożone na tak zwaną czarną godzinę. Firma -( działalność ) która takich środków zabezpieczających nie posiada powinna już dawno zawiesić swoją działalność. Jak w obecnych czasach wyciąga się rękę po pieniądze z podatków 👍 mieszkańców Miasta MIELEC 12:34, 01.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DokładnieDokładnie

1 0

Tylko wyzyskiwacze upadną. 07:59, 03.04.2020


Katolik  _Katolik _

6 3

- Wzywam wiernych świeckich do pozostania w domach i do uczestnictwa w celebracjach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem mediów, a także do podjęcia w tych dniach szczególnie intensywnej modlitwy rodzinnej - przekazuje w dekrecie dotyczącym sprawowania posługi w Wielkim Tygodniu Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. W tym roku nie będzie święcenia pokarmów, odwiedzania Grobu Pańskiego, ani wspólnej Wigilii Paschalnej. - Trwajmy w naszych domach w wyciszeniu i skupieniu - apeluje biskup. 12:40, 01.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rickiricki

10 3

Może jakiś pomniczek . 12:56, 01.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

torotoro

5 1

Niech te pomysly wysla do AD lub MM... 16:55, 01.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

witaminawitamina

6 5

A ja wam powiem jedno - Wiśniewski wielkim człowiekiem jest!! 17:09, 01.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

teratera

3 4

Do witamina; rzeczywiście jest dość wysoki. 18:23, 01.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PatryjotekPatryjotek

6 2

A co z pomnikiem na gorze cyranowskiej? Hello patryjoci? 18:56, 01.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tomi ThomiTomi Thomi

3 3

Brawo dla PM. Dobrze że działacie.
Może Państwo którzy hejtują tutaj, sami usiądą i stworzą swój projekt parasola? 21:51, 02.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BelialBelial

1 1

Wystarczy państwowe miliony na kościół przeznaczyć na inny cel. Proste, jak budowa cepa. 07:48, 03.04.2020


Za nicZa nic

1 2

Macie podobne propozycje do tych, które zaproponował wam rząd. Na obecne władze mieleckie raczej nie możecie liczyć , bo jak napisał jeden z komentatorów kojarzeni jesteście z PIS-em. Niestety władze mieleckie raczej nie pomogą "pisowcom". 00:20, 03.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BelialBelial

3 0

Najlepiej przestać finansować darmozjadów w sutannach, zlikwidować państwowy fundusz kościelny i niech wierni sami ich utrzymują z własnej kieszeni, a nie z kieszeni wszystkich obywateli. Wtedy będą pieniądze na wszystko, a szczególnie na służbę zdrowia. 07:44, 03.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Za nicZa nic

0 2

Zaproponuj również by państwo nie dopłacało do szkolnictwa wyższego, bo nie wszyscy z niego korzystają. Ty na pewno nie skorzystałeś z tego. Chcesz by służbę zdrowia państwo dofinansowywało z "kieszeni wszystkich obywateli" ? Przecież nie wszyscy są chorzy na ciele lub umyśle. 08:50, 03.04.2020


polakpolak

3 0

pieniadze z wyborow na szpitale

pieniadze z wyborow naszpitale


09:03, 03.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ojojojoj

0 0

zabrać komunistom i pederastom 15:44, 03.04.2020


REKLAMA
REKLAMA