Zamknij

Wynajem wózków widłowych - komu to się opłaci?

09:53, 26.09.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:03, 26.09.2019

Masz problem ze zbyt małą ilością sprzętu niezbędnego do obsługi magazynu czy firmy? Teraz nie musisz go kupować! Sprawdź na czym polega wynajem wózków widłowych i przekonaj się, czy jest to rozwiązanie także dla Ciebie!

Jak wynająć wózek widłowy?

Usługa wynajmu wózków widłowych jest dostępna na polskim rynku już od kilku lat jednak na popularności zaczęła zyskiwać szczególnie w ostatnim czasie. Wynika to zapewne z dużej dostępności wózków widłowych do wynajęcia oraz niskich atrakcyjnych cen wynajmu.

W celu wynajęcia wózka widłowego wystarczy skorzystać z oferty jednego z autoryzowanych popularnych składów widlaków. Na stronie wyszukać interesujący pojazd i podstawowe informacje o zasadach i długości okresu wynajmu pojazdu. Potem pozostaje już tylko skontaktować się z przedstawicielem (zwykle za pomocą formularza lub telefonicznie) w celu omówienia szczegółów wynajmu.

Zasady wynajmu wózków widłowych

zasady_wynajmu_wozkow_widlowych

Przystępując do wynajmu wózka widłowego, należy dokładnie zapoznać się z zasadami obowiązującymi w stosunku do danej firmy i oferty. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę, iż wyróżnia się:

  • długoterminowy wynajem wózków widłowych;
  • krótkoterminowy wynajem wózków widłowych;
    a także:
  • wynajem samego urządzenia;
  • wynajem pojazdu z osprzętem;
  • wynajem urządzenia wraz z operatorem.

Przed podpisaniem umowy upewnij się:
1. Jaki jest dokładny okres czasu trwania usługi (kiedy się rozpoczyna, a kiedy kończy, kiedy możesz odebrać sprzęt i jaki jest ostateczny termin jego dostarczenia)?
2. Czy istnieje możliwość dowozu sprzętu na miejsce przez wypożyczalnie? Jakie są opłaty i stawki za kilometr?
3. Ile dokładnie zapłacisz za wybraną usługę? Czy istnieją jakieś dodatkowe opłaty? Ile wynosi ubezpieczenie urządzenia? W przypadku wózków gazowych - jaki jest koszt butli z gazem?
4. Jaki jest stan techniczny urządzenia? Czy jest ono zarejestrowane w Urzędzie Dozoru Technicznego? Kto odpowiada i ponosi koszty za ewentualne naprawy w trakcie trwania usługi wynajmu?
5. Czy istnieje możliwość wynajęcia dodatkowego osprzętu do urządzenia? Jeśli tak, to na jakich warunkach?
6. Jakimi uprawnieniami muszą się posługiwać pracownicy, aby móc obsługiwać wypożyczony wózek widłowy?
Wszystkie wymienione powyżej kwestie są bardzo istotne i w dużej mierze to od nich zależy koszt wynajmu sprzętu.

ceny-za-wynajem-wozkow-widlowych

Ceny za wynajem wózków widłowych

Ceny wynajmu wózków widłowych mogą być bardzo zróżnicowane. Zależą od wielu czynników, w tym m.in. od:

  • rocznika pojazdów;
  • marki wózków widłowych;
  • udźwigu;
  • dodatkowych usług, które obejmuje oferta;
  • czasu wynajmu sprzętu.

Dla przykładu średnie dzienne stawki wynajmu wózków widłowych mogą plasować się w okolicach:
- od 32zł - za wózek paletowy elektryczny;
- od 46zł - za wózek paletowy z masztem;
- od 52zł - za podnośnik nożycowy;
- od 79zł - za wózek widłowy spalinowy;
- od 91zł - za wózek widłowy elektryczny;
- od 93zł - za wózek wysokiego składowania;
- od 131zł - za wózek terenowy;
- od 138zł - za wózek holowniczy lub kompletacyjny;
- od 159zł - za podnośnik przegubowy;
- od 170zł - za podnośnik teleskopowy.

Prezentowane ceny pochodzą z aktualnego cennika Składu Wózków Nowych i Używanych Lemarpol; dokładny cennik i więcej informacji można znaleźć na: www.lemarpol.eu/wynajem-wozkow-widlowych.

Komu opłaca się wynajmować wózki widłowe?

komu_oplaca_sie_wynajmowac_wozki

Oferta wynajmu wózków widłowych może być skierowana tak naprawdę do każdego (kto będzie w stanie wywiązać się z jej warunków). Jednak w kilku przypadkach skorzystanie z tego typu usługi może być wyjątkowo opłacalne. O jakich sytuacjach mowa? Np.:

  • podczas prac sezonowych (zbiorów warzyw i owoców, sezonu budowlanego);
  • w trakcie przygotowań do cyklicznie powtarzających się imprez plenerowych (przy budowie sceny, transporcie i przewożeniu dużych elementów konstrukcji i dekoracji);
  • w okresie wzmożonej ilości pracy;
  • na czas wykonywania prac w miejscu, do którego nie opłaca się sprowadzać całej posiadanej floty sprzętów (przy niewielkich zleceniach wykonywanych w dużej odległości od siedziby firmy, tańszym rozwiązaniem niż przewóz sprzętu, może okazać się wypożyczenie go w najbliższej wypożyczalni);
  • gdy chodzi o niestandardowe zlecenie (jeśli firma może wiele zyskać, podejmując się wykonania nietypowego w swojej branży zlecenia, ale brak jej odpowiedniego sprzętu - najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie go);
  • na czas usuwania awarii posiadanego sprzętu (jeżeli serwis wózków widłowych nie zapewnia zastępczych urządzeń, nie warto generować strat i opóźnień w pracy całej firmy, czekając na usunięcie usterki czy awarii).

To tylko część z przykładowych sytuacji, w których wynajem wózków widłowych zdecydowanie się opłaci i znacząco ułatwi pracę.

Co w przypadku awarii wypożyczonego wózka widłowego?

Jeżeli wynajmowany wózek widłowy (lub którykolwiek z jego elementów bądź też osprzętu) ulegnie awarii, należy postępować zgodnie z zapisem w umowie dotyczącym kwestii odpowiedzialności za użytkowany sprzęt.
Jeżeli w cenę wynajmu wózka wliczona jest obsługa serwisowa, to jak najszybciej należy skontaktować się z wypożyczalnią sprzętu i wyjaśnić okoliczności oraz rodzaj awarii sprzętu. Jeżeli nie wynika ona z winy operatora, być może uda się uniknąć dodatkowych kosztów.

Podsumowanie

wynajem-wozkow-widlowych-podsumowanie

Wynajem wózka widłowego tu wyjątkowo wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które poszukują dobrego, solidnego sprzętu na krótki okres czasu. Zawsze warto indywidualnie zadbać o każdy szczegół umowy, tak aby była ona korzystnie skonstruowana, a wypożyczony wózek mógł w pełni efektywnie wykonywać powierzone mu zajęcia.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%