Zamknij
REKLAMA

Podkarpacie dołączyło do kosmicznego klubu

11:54, 07.03.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

W siedzibie Agencji Rozwoju Przemysłu w Warszawie podpisano umowę Konsorcjum ESA BIC Poland. Jednym z jej sygnatariuszy jest województwo podkarpackie. To szansa na start-upów technologicznych aspirujących do sektora kosmicznego.

ESA BIC (European Space Agency Business Incubation Centers) to sieć centrów inkubacji biznesowej koordynowana przez Europejską Agencję Kosmiczną. Jej celem jest wspieranie start-upów, które wykorzystują technologie kosmiczne do tworzenia produktów i usług dla potrzeb rynkowych.

Utworzenie w Polsce centrum inkubacji biznesowej ESA jest ważnym krokiem w kierunku tworzenia faktycznych mechanizmów wspierających sektor wysokich technologii związanych z branżą kosmiczną.

Konsorcjum ESA BIC Poland tworzą cztery instytucje: Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w roli lidera ESA BIC Poland, Województwo Podkarpackie – lider Konsorcjum Regionalnego Rzeszów, Blue Dot Solutions Sp. z o.o. – lider Konsorcjum Regionalnego Gdańsk-Kraków, Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej – lider Konsorcjum Regionalnego Warszawa-Łódź-Wrocław.

W Polsce ESA BIC będzie działał w modelu rozproszonym polegającym na zaangażowaniu wszystkich konsorcjów w ramach jednej inicjatywy.

- Samorząd województwa od początku wspiera rozwój tej dziedziny gospodarki i dlatego włączył się też w projekt polegający na utworzeniu w regionie Inkubatora Przedsiębiorczości Europejskiej Agencji Kosmicznej. Regionalny ekosystem, którego przedstawiciele tworzą lokalne konsorcjum, umożliwi start-upom dostosowanie pomysłów biznesowych - związanych z technologiami sektora kosmicznego – w odnoszące rynkowe sukcesy inicjatywy – powiedziała Maria Kurowska podczas uroczystości.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone