Zamknij

Sony Xperia XZ3 - plusy i minusy

13:38, 04.01.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:39, 04.01.2019
Skomentuj

Najnowszy flagowiec od japońskiego koncernu elektronicznego – Sony Xperia XZ3 przynosi sporą rewolucję w designie smartfonów z Kraju Kwitnącej Wiśni. Ten model odróżnia się od swoich poprzedników już na pierwszy rzut oka. A jak się sprawuje w praktyce? Oto jego najważniejsze zalety i wady.

Xperia XZ3 pojawiła się na rynku w III kwartale 2018 roku i może być tym modelem, który przełamie nieco gorszą formę japońskiego koncernu, gdy chodzi o sprzedaż telefonu. Dlaczego? Przede wszystkim, ponieważ przełamuje dość „toporny” styl, który prezentowały poprzednie modele. Podkreśla to również ta recenzja Sony Xperia XZ3. Najnowszy flagowiec może pochwalić się:

opływową, elegancko zaokrągloną obudową wykonaną z wytrzymałego szkła Gorilla Glass, które jest przełamane jedynie przez aluminiową ramkę po środku,

wąskoramkowym ekranem bez notcha, co dla wielu osób jest dużym plusem,

zupełnie płaską bryłą, bez nieestetycznie wystających elementów – również aparat tylny jest wtopiony w szklaną taflę.

To sprawia, że smartfon Sony Xperia na pierwszy rzut oka przypomina nieco najnowsze modele Samsung Galaxy. To jednak zmiana na plus.

Ekran – największa zaleta Xperii XZ3

Ekran tego telefonu ma 6 cali i oferuje bardzo wysoką rozdzielczość – 1440 x 2880 px, 537 ppi, co przekłada się na fenomenalny kontrast kolorystyczny i dobre zachowanie zarówno w jasnym świetle słonecznym, jak i w oświetleniu wieczornym. Technologia OLED QHD+, którą wykorzystano do jego produkcji, jest również używana podczas produkcji telewizorów z linii Bravia. W efekcie obraz na ekranie prezentuje się naturalnie i bardzo wyraźnie.

Na uwagę zasługują także zaokrąglone brzegi ekranu, na których zamontowano dodatkowe sensory pozwalające na obsługę telefonu jedną ręką. Zdaniem niektórych są one jednak z byt czułe, co powoduje dość częste przypadkowe uruchomienie dodatkowego panelu sterowania – można to więc uznać za nieznaczny minus smartfona. Z drugiej strony jednak funkcję można wyłączyć.

Aparat: plus czy minus?

W przeciwieństwie do wersji XZ2, trójka ma pojedynczy (a nie podwójny) tylny aparat z matrycą 19 Mpx i przysłoną f/2.0. Jest położony dość nisko na „pleckach” telefonu, co sprawia, że wielu użytkownikom może się zdarzać przesłanianie obiektywu palcem podczas robienia zdjęcia w pionie. Za to robiąc zdjęcia w poziomie, można się poczuć jak podczas korzystania z kompaktowego aparatu – wszystko za sprawą dodatkowego, dedykowanego przycisku migawki aparatu.

Duży plus tylnego aparatu to również możliwość wybrania formatu i proporcji zdjęć, a także możliwość nagrywania filmów w Full HD i 4K, a także innowacyjny tryb Super Slow Motion.

Parametry techniczne Xperii XZ3

Solidny, 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845, 4 lub 6 GB RAM-u, 64 GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia), a do tego najnowszy Android 9.0 Pie sprawiają, że telefon działa płynnie i błyskawicznie reaguje na polecenia. To duży plus. Wątpliwości może budzić jedynie 3350 mAh bateria. Testy pokazują jednak, że radzi sobie całkiem nieźle i pozwala na całodniową pracę przy średnim obciążeniu.

Na minus – brak standardowego gniazdka słuchawkowego, a plus zaś – dobry system audio.

Czy zatem Xperia XZ3 to dobry telefon? Model ten przypadnie do gustu fanom nowoczesnych, funkcjonalnych i estetycznych smartfonów o świetnym ekranie. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź też inne telefony komórkowe na komorkomat.pl i  dokonaj wyboru świadomie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%