Zamknij
REKLAMA

Jest wniosek o odwołanie rady osiedla Rzochów

12.28, 04.10.2022 dw Aktualizacja: 13.03, 04.10.2022
REKLAMA

We wrześniu na zebraniu mieszkańców osiedla Rzochów podjęta została decyzja o rozpoczęciu procedury odwołania tamtejszej rady. Taką informację na sesji rady miejskiej przekazał jej przewodniczący Bogdan Bieniek.

Z inicjatywy mieszkańców osiedla Rzochów rozpoczęły się działania mające na celu odwołanie tamtejszej rady osiedla.

- 13 września dostałem pismo, w którym poinformowano, że na podstawie statutu osiedla Rzochów, na zebraniu społeczności osiedla w dniu 10 września, podjęta została decyzja o wszczęciu procedury odwołania obecnej rady osiedla Rzochów - informował radnych Bogdan Bieniek.

Na podstawie statutu osiedla, grupa inicjatywna ma 60 dni na zebranie podpisów pod tym wnioskiem. - Do tego czasu czekamy. Później w statucie jest ustalona rola dla rady miasta, ale to najpierw muszą być spełnione warunki, o których mówiłem - podkreślał przewodniczący rady miejskiej.

Przewodniczącym rady osiedla Rzochów w kadencji 2019-2024 jest Mariusz Mazur.

- Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej oficjalnie podana została informacja o złożeniu przez grupę mieszkańców reprezentujących społeczność osiedla Rzochów wniosku dotyczącego wszczęcia procedury odwołania obecnej Rady Osiedla Rzochów, której przewodniczy Mazur Mariusz - skomentował radny Marek Zalotyński. - Jest to najpewniej pierwsza tego typu inicjatywa w historii mieleckiego samorządu, ale sytuacja dojrzała już chyba do takich jednoznacznych posunięć - dodał.

(dw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%