Zamknij
REKLAMA

Nowy, kosztowny sprzęt trafił do szpitalnej, centralnej sterylizacji

20.34, 10.08.2022 hm
Skomentuj Fot. Szpital Specjalistyczny w Mielcu
REKLAMA

O rewolucyjnych w historii działania centralnej sterylizacji w mieleckim szpitalu zakupach, informowaliśmy już w maju tego roku. Do jednostki trafiało prawie 1,4 mln zł na nowy sprzęt. W ostatnich dniach został on zainstalowany.

Na majowej konferencji prasowej przed mieleckim szpitalem politycy wspólnie z dyrekcją przekazywali informację o pozyskaniu łącznej kwoty 3 mln 700 tys. zł na zakup nowego sprzętu do placówki. Po analizie tej kwoty szybko okazało się, że jej połowa trafi do centralnej sterylizacji.

- Centralna sterylizacja jest, ale jej nie widać. Potocznie nazywa się ją sercem szpitala. Pracuje w systemie całodobowym i urządzenia, które tam się znajdują, pracowały nieprzerwanie przez 23 lata z okładem - mówił w maju Bogusław Kołacz, kierownik centralnej sterylizacji.

- Te urządzenia są bardzo drogie, dlatego też jestem pełen uznania dla wszystkich, którzy się do tego przyczynili - dodawał.

Jak przyznawał, „na ten moment szpital jest zabezpieczony w jeden sterylizator parowy, a do jednostki trafią także dwa nowe: jeden sterylizator plazmowy, niskotemperaturowy, który pozwoli zabezpieczyć w przyszłości wykonywanie operacji na robocie Versus czy też Da Vinci”.

- Do tego mamy zakupione bardzo nowoczesne myjnie 12 i 15-tacowe, nowej generacji, które są przygotowane do pracy i obsługi operacji przy wykorzystaniu robotów - dodawał Kołacz.

W ostatnich dniach instalacja tych sprzętów doszła do skutku.

(hm)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

PrzecławPrzecław

1 0

Brawo Boguś. 15:57, 11.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%