Zamknij
REKLAMA

Proceduralna sesja radnych powiatu. Co uchwalili?

06.00, 08.08.2022 hm
Skomentuj
REKLAMA

Na piątkowej sesji radni powiatu podjęli decyzje dotyczące finansów - chociażby w zakresie zabezpieczenia środków na wkład własny szpitala potrzebny do zakupu nowego mikroskopu - oraz wymiaru godzin zajęć nauczycieli.

Radni obradowali w trybie zdalnym, ale nie jak w poprzednich miesiącach ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii, ale sezon urlopowy. 

Radni dokonali zmian w tegorocznym budżecie powiatu.

W planie dochodów i wydatków na potrzeby rolnictwa dokonano zwiększenia o kwotę 136 tys. zł z tytułu dotacji budżetu państwa z przeznaczeniem na realizację scalania gruntów wsi Piechoty w gminie gmina Padew Narodowa.

Ponadto w planie wydatków dokonano przeniesienia środków w wysokości 280 tys. zł z dróg publicznych na ochronę zdrowia, a konkretnie na zabezpieczenie wkładu własnego na dofinansowanie zakupu mikroskopu na potrzeby Oddziału Neurochirurgii w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Ponadto radni dokonali zmian w uchwale z czerwca 2013 r. w sprawie ustalenia zasad rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli, dla których ustalony plan jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego, zasad udzielania i wymiaru zniżek dla nauczycieli, którym powierzono stanowiska kierownicze oraz tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli.

(hm)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

EMIGRACJAEMIGRACJA

3 0

Ludzie z Mielca będą uciekać, niech się tylko trochę wszystko uspokoi
Tu instytucje walczą z rodzinami, rodzicami i wszędzie pod górkę a w nagrodę praca na strefie 13:34, 09.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%