O tę możliwość jak i prestiżowe nagrody walczą cztery mieleckie zespoły. Do wygrania Brązowe i Srebrne Wilki przeznaczone dla tych, którzy zdobędą wymaganą liczbę punktów oraz i Złote Wilki dla zwycięzców wybranych przez kapitułę konkursu.
Do olimpiady przystąpiło setki zespołów: z samego Mielca jedenaście zarejestrowało się na platformie. Ale tak jak w prawdziwym życiu, do zakończenia potrzeba wytrwałości, ciężkiej pracy i wsparcia dodatkowych osób. Po drodze pojawia się wiele wyzwań, przeszkód, czasem konfliktów i zniechęcenia.
W tych momentach przydaje się zaangażowany opiekun i zdeterminowany lider. Tak na pewno było w przypadku projektu „NIEzapominajki” z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.
- Zdecydowanie bardzo dużo się nauczyłyśmy. Nie było lekko, ale teraz na finiszu polecamy uczestnictwo w Zwolnionych z Teorii wszystkim, którzy będą mieli tylko taką możliwość - mówią Nel, Irmina i Emilia- członkinie zespołu projektowego.
- Zdecydowanie warto. I to nie tylko dla certyfikatu zarządzania projektami, który otrzymuje się wraz z ukończeniem projektu. Ani nie dla nagrody. To czego się nauczyłyśmy, jakie doświadczenie zdobyłyśmy i osoby, które poznałyśmy, zostaną z nami na zawsze – podkreślają.
NIEzapominajki to projekt, który przez reklamę społeczną zachęca do wzajemnego szacunku i uprzejmości, zwłaszcza w przestrzeni publicznej. W ramach tego przedsięwzięcia w autobusach MKS i w szkołach pojawiły się tematyczne plakaty, w innych miejscach ulotki i bannery, a w Bibliotece SCK odbyła się wystawa prac graficznych, które wzięły udział w organizowanymi przez dziewczyny konkursie.
- W naszych działaniach wsparło nas wiele osób - zaznaczają dziewczyny.
- Dziękujemy naszym sponsorom i tym, którzy wsparli nas swoimi umiejętnościami. Korzystaliśmy z pomocy grafika, agencji reklamowej, kancelarii prawnej, MKS, Biblioteki, licznych szkół i ich uczniów. Bardzo ważny był dla nas Patronat Prezydenta Miasta Radosława Swoła. To, że uwierzył w nasz projekt, dało nam mnóstwo motywacji do dalszych działań – akcentują autorki projektu „NIEzapominajki” z Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu.
[ZT]95366[/ZT]
Zwolnieni z Teorii to platforma stworzona przez Fundację Zwolnieni z Teorii (dawniej Social Wolves). Projekt został ujęty na liście Forbes 30 Under 30 Europe, obok m.in. Adele i Malali Yousafzai, oraz wyróżniony w gronie Innovators Under 35 Poland.
Uczestnicy programu zakładają i realizują własne projekty społeczne przy wsparciu platformy zwolnienizteorii.pl. Po rejestracji użytkownik uzyskuje dostęp do praktycznych informacji z dziedziny zarządzania projektami i pokrewnych, które umożliwiają skuteczne działanie na rzecz rozwiązania wybranego problemu społecznego.
Za zrealizowany w praktyce projekt uczestnicy uzyskują międzynarodowe certyfikaty biznesowe, sygnowane m.in. przez Project Management Institute ATP. W ciągu pierwszych dwóch lat działania programu skorzystało z niego 18 tysięcy osób, których działania dotarły do 5 milionów beneficjentów.