Zamknij
REKLAMA

Sejm przyjął ustawę, której sprzeciwia się prezydent Mielca i jego doradczyni

16:59, 14.01.2022 | PC
Skomentuj Na zdjęciu (od lewej): Jacek Wiśniewski, Klaudia Wasserman, Adriana Miłoś
REKLAMA

Sejm przyjął nowelizację Prawa Oświatowego przygotowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, czyli tak zwaną ustawę „lex Czarnek”. Nowelizacja między innymi wzmacnia rolę kuratorów oświaty. Swój sprzeciw wobec tym zmian zaznaczył prezydent Mielca, podobnie jak Stowarzyszenie Nasz Mielec, a nawet doradczyni prezydenta do spraw młodzieży.

Według „lex Czarnek” jeśli dyrektor szkoły nie zrealizuje zaleceń wydanych przez kuratora oświaty, będzie on mógł wezwać go do wyjaśnienia, dlaczego tego nie zrobił. Jeśli dyrektor nadal nie będzie realizował zaleceń, kurator może wystąpić do organu prowadzącego szkołę lub placówkę z wnioskiem o odwołanie dyrektora w czasie roku szkolnego, bez wypowiedzenia.

Nowelizacja Prawa Oświatowego zmierza do zwiększenia nadzoru nad zajęciami prowadzonymi w szkole przez stowarzyszenia i inne organizacje. Dyrektor szkoły lub placówki będzie miał obowiązek – nie później niż na dwa miesiące przed rozpoczęciem zajęć prowadzonych przez stowarzyszenia lub organizacje – uzyskać szczegółową informację o planowanych działaniach na terenie szkoły, a także uzyskać pozytywną opinię kuratora. Kurator ma 30 dni na wydanie opinii. Z tego obowiązku wyłączono jednak organizacje harcerskie. 

Za uchwaleniem nowelizacji opowiedziało się 227 posłów, 214 było przeciw. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Nie głosowało 19 posłów.

- Nowelizacja w zakresie zmian w ustawie Prawo Oświatowe m.in. wprowadza wzmocnienie organu prowadzącego nadzór pedagogiczny, co jest konsekwentną realizacją programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości - tłumaczył podczas sejmowej debaty poseł Tomasz Zieliński z PiS. 

- W tym miejscu pragnę uspokoić wszystkich dyrektorów szkół i placówek, ponieważ demonizowanie tej ustawy przez większość opozycji nie ma nic wspólnego z rozwiązaniami proponowanymi w omawianych przepisach – powiedział poseł PiS. Argumentował, że w Prawie Oświatowym brakuje uregulowania prawnego zakończenia procedury wydania zaleceń po kontroli kuratoryjnej w szkole lub placówce oświatowej, a także sprawowania skutecznego nadzoru ponad placówkami i szkołami niepublicznymi.

- Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz z zastępcą prezydenta ds. oświaty Adrianą Miłoś przyłączają się do głosów innych samorządowców, organizacji społecznych, związków nauczycielskich, stowarzyszeń oświatowych, rodzicielskich i uczniowskich, które apelują o wycofanie się rządu z planów centralizacji i upartyjnienia polskiej szkoły - poinformował Urząd Miejski w Mielcu.

- Rządowy projekt nazywany popularnie „lex Czarnek” wprowadza zmiany, które poprzez wzmocnienie roli kuratorów, zmierzają do odebrania samorządom lokalnym i rodzicom wpływu na funkcjonowanie polskiej szkoły. Proponowane zmiany prowadzą do upolitycznienia szkół, ograniczenia roli samorządów lokalnych oraz stanowią zagrożenie dla różnorodności poglądów - czytamy w komunikacie magistratu.

- Kuratorzy będą mieli prawo zwolnić dyrektorów, którzy nie wpisują się w nowo tworzoną wizję polskiej szkoły. Będą mogli to zrobić w terminie 14 dni, bez uwzględnienia głosu organu prowadzącego, czyli samorządu. Nowelizacja prawa oświatowego przewiduje również, że to kuratoria będą decydować o tym, jakie programy edukacyjne organizacji społecznych będą mogły być realizowane w szkołach. Dziś działania organizacji społecznych w szkole są pod kontrolą dyrektora, rady szkoły oraz rady rodziców. Nowy przedmiot “historia i teraźniejszość” zmusi uczniów do przyswajania treści, które stanowią wyraz jednostronnego przekazu partii rządzącej - relacjonuje magistrat.

- Zmiana Prawa oświatowego ma wprowadzić karę do trzech lat więzienia dla dyrektora szkoły/placówki za „przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie obowiązków w zakresie nadzoru nad małoletnim, czym działa na jego szkodę”. Takie przepisy regulujące odpowiedzialność dyrektora już istnieją. Kierownik placówki oświatowej – jak każdy funkcjonariusz publiczny – odpowiada za przekroczenie uprawnień na podstawie Kodeksu Karnego, natomiast wpisanie przepisów karnych wprost do Prawa oświatowego uczyni z nich dodatkowe narzędzie nacisku na szkołę i presji na dyrektora. Zastraszony dyrektor nie stworzy dobrej szkoły, w której nauczyciele będą mogli rozwijać pasje uczniów i reagować na ich potrzeby - czytamy w informacji Urzędu Miejskiego.

Podobne informacje na swoim facebookowym profilu zamieściło Stowarzyszenie Nasz Mielec, którego radni miejscy wraz z prezydenckim ugrupowaniem Razem Dla Ziemi Mieleckiej tworzą koalicję rządzącą w mieście. We władzach obu ugrupowań są dyrektorzy szkół. Skarbnikiem Naszego Mielca jest Andrzej Bryła, były wieloletni dyrektor szkoły. Prezesem ugrupowania Razem Dla Ziemi Mieleckiej jest Marek Paprocki, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej numer 1. 

Swój sprzeciw w mediach społecznościowych podkreśliła także Klaudia Wasserman - doradca prezydenta Mielca do spraw młodzieży. - Jako uczennica liceum, bacznie przyglądam się oświacie i osobom dotkniętym nową podstawą programową, która wyrządza uczniom więcej szkody niż pożytku. Pozwólmy wszystkim uczniom na dostęp do rzetelnych informacji, które będą mogli nabyć w wolnej od presji szkole - napisała.

- Pragniemy przypomnieć, że zadanie zapewnienia edukacji mieszkańcom jest finansowane zarówno ze środków pochodzących z budżetu państwa jak i dochodów własnych gminy. Niestety, od wielu lat środki z budżetu państwa w coraz mniejszym stopniu zapewniają naszej gminie pokrycie kosztów realizacji tego ważnego zadania - wskazuje również Urząd Miejski w Mielcu. 

- Analizując model finansowania oświaty w Gminie Miejskiej Mielec tylko za ostatnie 5 lat, zauważamy systematyczny wzrost udziału naszych środków w jej finansowaniu. Średnio jest to ok 15% więcej niż w roku poprzednim (a to około 5 mln rok do roku). Natomiast coroczny wzrost rządowej subwencji przekazywanej gminie nie przewyższa 7%! W 2015 roku na uzupełnienie kosztów edukacji jako gmina przekazaliśmy 29 mln zł., w 2020 roku było to 49 mln złotych, a w 2021 roku – około 56 mln zł. Świadczy to o tym, że nasza gmina corocznie absorbuje coraz więcej własnych środków na finansowanie edukacji, tym samym powinniśmy mieć wpływ na funkcjonowanie naszych szkół. Niestety, obecnie rządzący chcą nam to prawo odebrać - dodają urzędnicy prezydenta Jacka Wiśniewskiego.
 

(PC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (108)

swietnaswietna

87 47

ustawa brawo PIS 17:11, 14.01.2022

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

111111

17 15

Dlaczego bijesz brawo tej ustawie? 19:21, 14.01.2022


właśnie, dlaczego?właśnie, dlaczego?

7 5

Władza centralna zwiększa swój nacisk, wpływ i odbiera uprawnienia władzy lokalnej i poszczególnym szkołą a gość bije brawo. A wiem dlaczego żeby już dzieci nie krzywdzili w mieleckich szkołach. Co za społeczeństwo, nawet gówno przyjmą ważne żeby w odpowiedni papierek to opakować. 15:28, 15.01.2022


MATURA ?MATURA ?

3 2

Czemu nie zajmą się dramatycznie słabym poziomem wymagań na MATURZE ???
MATURA TO ŚCIEMA !!!!!!!!! Trzeba nie przyjść aby nie zdać ...... 15:35, 16.01.2022


JasneJasne

1 4

Jedni i drudzy to samo a "PRZEKRĘT Z ALIMENTAMI" dalej niszczy społeczeństwo i "PATOLOGICZNE LOBBY Pań bez pracy" które chcą 25 lat żyć na kogoś koszt rośnie ale dzieci ubywa ????
Może TOTO BANKOMAT się już nauczył i dzieci więcej nie będzie

Do tego DEMORALIZACJA MŁODZIEŻY którzy zamiast pomagać rodzicom to jeszcze ich okradają 15:42, 16.01.2022


Rozsądni Rozsądni

1 1

Socjal na patologie i alimenty na dorosłych ale nie dziadków niszczą do cna społeczeństwo!!!
Nie może być tak aby jeden dorosły obywatel był niewolnikiem innego bo w imie czego - że ma lepsze wykształcenie, że lepiej zarabia, że pracuje na dwa etaty - no to ten drugi niech się nie opier... tylko niech się weźmie do pracy!!!
Co innego dzieci do 16-18 i dziadkowie po 65 roku życia i tym socjal i alimenty się powinny należeć jak buda dla psa ale innym TO PATOLOGIA 21:18, 17.01.2022


DEMORALIZACJA NIELETDEMORALIZACJA NIELET

39 10

Nam kuratorzy oświaty tak pomogli że tylko przeszkolili zdemoralizowaną do cna osobę kiedy może się wyprowadzić z domu i ile pieniędzy się należy TYLE POMOCY nie mówiąc o jeszcze wielu, wielu sprawach!!!!

Bezstresowe wychowanie na lenie i całkowita demoralizacja młodego pokolenia 17:16, 14.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

psps

11 1

PS Koratorzy sądowi nie oświaty 17:19, 14.01.2022


110% racji110% racji

1 0

Tak teraz jest a wyłudzanie alimentów to dziś standard 21:21, 17.01.2022


IncydentIncydent

23 39

Lex Czarnobyl raczej 17:21, 14.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

XIRXIR

10 8

ty świr 17:49, 14.01.2022


UlupUlup

99 57

Dość lewactwa w Polskiej szkole. Brawo minister Czarnek. Jeszcze trzeba skończyć z kartą nauczyciela i przyjąć normalne zasady jak w każdym zawodzie. Dość złogów po komunistycznym zdrajcy Jaruzelskim. 17:22, 14.01.2022

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

LENISTWO LENISTWO

29 9

W Warszawie jeden nauczyciel na trójkę dzieci i dalej Nauczycieli mało ????
W PRL było po 40 kilka dzieci i się dała ale dziś się nie da jak bezstresowe wychowanie na lenia!!! 17:29, 14.01.2022


IncydentIncydent

2 18

Niech zapanuje faszyzm na wieki wieków amen 18:14, 14.01.2022


Do UlupaDo Ulupa

9 6

Komentarz osoby zakompleksionej. 19:17, 14.01.2022


hmmm?hmmm?

2 1

Nauczycieli jest kilka razy za dużo i dla tego jest problem
W PRL już było za dużo ale zarabiali poniżej minimalnej i było to powołanie a dziś to jest biznes więc jak chce się pieniędzy to musi być wydajność i do dzisiejszych "zarobków" w klasie powinno być 40-50 dzieci jak dawniej w PRL (może nie na każdym przedmiocie się tak da ale wf, historia, wos czemu nie?)
21:26, 17.01.2022


PATOLOGICZNE PRAWOPATOLOGICZNE PRAWO

45 8

Teraz na złe dziecko nikt nie pomoże, rodzin nie ma żadnych praw. a kuratorzy w sądzie doradzą nieletniemu kiedy i jak załatwić sobie alimenty. Może jeszcze na wsiach gdzie jest duża rodzina co za sobą stanie coś młodemu leniowi, bandycie czy puszczalskiej grozi. jakaś kara? A tak dziś małoletni może rodzicom pluć w twarz i jeszcze go pouczą ile ma brać alimentów = PATOLOGICZNE PRAWO 17:27, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IncydentIncydent

41 32

Jest taka książka Miłosza, Zniewolony Umysł. Polecam tym którzy jeszcze nie wiedzą jak skutecznie „jedynie słuszna władza” potrafi upodlić nawet przyzwoicie wybitne jednostki 17:36, 14.01.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

OjojOjoj

6 9

To nie Miłosz pisał a Bolek🤠 18:37, 14.01.2022


TuptuśTuptuś

9 8

I to pisał laureat nagrody Nobla , wypisujący peany o Stalinie gratuluję autorytetu . 19:43, 14.01.2022


IncydentIncydent

6 4

Tuptuś weź No wskaż gdzie pisał te peany to się doszkolę 20:14, 14.01.2022


PANIE CZARNIKPANIE CZARNIK

39 10

MATURY JUŻ NIE MA BO TO CO Z NIEJ ZOSTAŁO TO JAKAŚ WYDMUSZKA !!!!!!
MATURE ZDAJE KAŻDY KTO PRZYJEDZIE TRZEŹWY I NIE PRZYPALI DZIEŃ WCZEŚNIEJ

MOŻE PANIE MINISTRZE TYM TRZEBA SIĘ W KOŃCU ZAJĄĆ ??????????????
17:38, 14.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

jasnejasne

10 0

Tak się dzieje już z 10 lat i co rok coraz łatwiejsza?
Może chcą trzymać tysiące etatów w uczelniach? 17:40, 14.01.2022


KONIEC ŚWIATAKONIEC ŚWIATA

5 1

Mature mój syn zdał bez żadnej ale to żadnej nauki a dziś na informatyce na trzecim roku będąc jeszcze nie otworzył książki i wszystko zdaje = zdolny

Panie Czernik Poziom przez ostatnie lata tak spadł że można zapisać konia z stajni i zda maturę a może i studia .... 19:06, 16.01.2022


rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

16 42

zamienić lekcje wf na lekcje religii 17:48, 14.01.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

rugrug

7 7

a prezydencio wuefista.... 17:52, 14.01.2022


hahahaha

3 7

a po religili ksiądz ucznia *%#)!& 23:15, 14.01.2022


matmat

0 1

Na religię może nie,ale na matematykę,fizykę lub chemię jak najbardziej. 20:01, 21.01.2022


IncydentIncydent

11 4

„Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą „ Wiecie czyja to praca doktorska? Dla ułatwienia dodam, ze dwa razy powołano się na Jerzego Urbana, co jest ujęte w przypisach 17:55, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KasiaKasia

42 11

czyli rozumie że taki dyrektor SP 1 który podpadnie jako przewodniczący rady powiatu totalnej opozycji z PIS może być usunięty w 14 dni ze stołka dyrektora ? 18:08, 14.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AndrzejAndrzej

7 4

Czas nie rychliwy ale sprawiedliwy. Wielu czeka..
01:01, 16.01.2022


I co?I co?

0 0

"Jeden agent za drugiego pozoranta" ????

Ludzie masowo śmieją się z poziomu szkół wyższych jak też z matury, po za kilkoma uczelniami reszta to po prostu fikcja i tak poziom leci o kilka procent już z dziesięć lat jak nie z może nawet piętnaście 21:49, 17.01.2022


REKLAMA

UstawaUstawa

65 23

Skoro stowarzyszenie Nasz Mielec skrytykowało tą ustawę to znaczy że jest to bardzo dobra ustawa. W Mielcu aby coś zmieniło się na lepsze należy wyeliminować z polityki Nasz Mielec oraz Razem Dla Ziemi Mieleckiej 18:13, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Hi hiHi hi

18 35

PiS = Drożyzna
PO = D🤣obrobyt 18:35, 14.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MOPS do LIKWIDACJIMOPS do LIKWIDACJI

4 0

Niestety ale od kilku lat żyje się coraz gorzej a MOPSY dalej nie zlikwidowane? 14:59, 15.01.2022


aspasp

44 9

dobra ustawa już nie będą siedzieć na świetlicy prezydenci miasta 18:48, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

prrrrprrrr

11 9

3 krasnale strzelają z procy do dinozaura. Dobre. 19:17, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaaJaa

21 21

Mamy 21 wiek, mlodziez jest inna niz w 20 wieku. Wszystko co chcieliby wiedziec znajda w internecie. A to co musza wiedziec znajda w szkolach. Ustawa kontrowersyjna, pytanie jakie programy edukacyjne kuratorium oswiaty bedzie akceptowac? 19:26, 14.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

STRATASTRATA

3 4

Młodzież 21 wieku jest wychowana na LENIA = TOTALNE LENISTWO i stracone pokolenie 15:01, 15.01.2022


MINISTRY :)MINISTRY :)

0 0

Dokładnie tak, dziura pokoleniowa i totalnie feministyczny system gdzie ojciec jest bankomatem
To na dłuższą metę musi upaść a wystarczy popatrzeć ile już jest dodatków byle by powstała rodzina i dalej mocno spada

ZERO ANALIZY I REALNEGO MYŚLENIA = JUŻ .................KORWIN MIKKE MA WIĘCEJ RACJI NIŻ TE OBECNE "MINISTRY" 21:32, 17.01.2022


biedne biedne

20 7

te dzieci i młodzież...ale może niedługo...wtedy trzeba to wszystko odwrócić, czego sobie i wszystkim życzę👍👍👍 19:45, 14.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RodzicRodzic

45 17

Odezwało się lewactwo i tenczowate 20:15, 14.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

IncydentIncydent

4 4

I Leśne Mocne 22:03, 14.01.2022


a WOLNOŚC ?a WOLNOŚC ?

0 0

Z jednej strony tęczowe feministki a z drugiej socjal-komuna i w żadnej z nich jakiejkolwiek WOLOŚCI

Brakuje partii centro-wolnościowej która miała by z 1/3 głosów by coś móc unormalizować 21:53, 17.01.2022


aronaron

34 8

precz z ubolmi i czerwonymi 21:46, 14.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ii

7 7

precz z czarnkami i innymi godkami 23:16, 14.01.2022


nasznasz

34 7

nazwa Nasz Mielec czyli ICH Mielec - nie nasz.............To wszystko tłumaczy. 22:06, 14.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

aa

4 4

ty chciałbyś by był twój .............To wszystko tłumaczy. 23:19, 14.01.2022


HistorykHistoryk

27 13

No i brawo oczyścić z pedalstwa i psucia w głowach dziecią ich to nie interesuję wywalić komuszych dyrektorów sbekow nauczycieli od wf i innych którzy nie powinni się do dzieci zbliżać może w ochronie w galerii alligator ich przyjmą bo tam już zgraja sb pracuje i podgląda was z kamer hahaha 22:31, 14.01.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

ksiądz Tymoteusz Sz.ksiądz Tymoteusz Sz.

5 7

psuć w głowach to psuje kler i pedofile w sutannach 23:23, 14.01.2022


HistorykHistoryk

1 6

Jestem ateistą nie trafiłeś sbecy lewaki gorszybod kleru ale nie wiele ja to chacialbym żeby było notmalnie poprostu ale wszystkim nie dogodzisz obcja sb opca kler opcja pis opcja po akurat jestem anty wszystkim tym opcją. 23:59, 14.01.2022


do histerykdo histeryk

2 2

Ale musiałeś być dymany w szkole, że aż takie piętno na tobie to odcisnęło.🤣 15:51, 15.01.2022


REKLAMA

porębaporęba

20 32

PIS wszystkich dyma i kradnie już na żywca a tu dalej ciemnogród.
A taki poręba sterował dezinformacją i przykrywaniem afer pisiorów i dalej to robi nieudacznik.
PIS = DROŻYZNA
PIS = INFLACJA
PIS = rozkradanie i rujnowanie polski
PIS woli kraść niż ratować tysiące polaków umierających na covid
nawet respiratory oszuści kupili od złodzieja.
J38AĆ PIS 22:34, 14.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MilaMila

1 6

Oj do szkoły pod górkę było. Ale inwektywy opanowane na medal. Przypadek? Nie sądzę. To jest ta nowoczesna inteligencja, wznawcy opozycji. Strach się bać co z Polską i Polakami byłoby pod waszymi rządami. 13:58, 15.01.2022


wakawakawakawaka

23 9

Oj Klaudunia. Ty się jeszcze trochę pomidoróweczki musisz najeść żeby dorosnąć a Panu Jackowi pomagasz już jak doradca ale raczej niespołeczny. Taki trochę na zawołanie i zgodnie z linią partii. 22:39, 14.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

akawakawakawakaw

0 0

już widać że Klaudia jest lepsza od prezydenta bo zaprosił ją na poradę,więc proponuje zamiane stanowisk,była by to pewnie najmłodsza pani prezydent w Polsce. 09:48, 19.01.2022


powiatpowiat

6 6

nie chcemy mielca jako miasta powiatowego. To rasiści 00:14, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

precz precz

4 11

z Mielcem. precz z rasistami
00:18, 15.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

czerpczerp

3 3

dzieci wolne od lgbt 06:53, 15.01.2022


antynaziolantynaziol

6 0

Precz z naziolami nienawidzącymi Polski!!! 20:01, 15.01.2022


mielec mielec

5 3

nie potrzebnie do tuszowa wparował. wujt tez, tak naprawde to wy nam prace odbieraciwe, i kanał zasyfiacie 00:26, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wypadwypad

5 2

nauczyciele mieleccy, robotnicy i firma 00:29, 15.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZLIKWIDOWAĆ ZLIKWIDOWAĆ

2 1

ZLIKWIDOWAĆ

1. MOPS
2. UP

Te instytucje niszczą kra, rodzinę oraz budują PATOLOGIE SPOŁECZNE !!!! 15:25, 16.01.2022


obronic dzieci i mloobronic dzieci i mlo

24 14

wisnia chce by dzieci i mlodziez szli w kierunku ,,teczy,, czyli byli pedrylami,lesbami i innymi dewiantami trzeba niszczyc zbokow w stylu Rosjan tam poradzono sobie z chomo-nie wiadomo 04:07, 15.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

ritrit

8 5

popieram,obronic dzieci przed zbokami 06:50, 15.01.2022


LENISTWO !!!!!LENISTWO !!!!!

2 3

Dziś rodzic nic nie może a małolat na lenia wychowany robi co chce, dla tego dzieci nie będzie miał kto robi... 15:09, 15.01.2022


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


InnacyInnacy

17 9

A co NA To Krystyna mondrosc nad mądrościami Skowrońska nosek już wysiokala. 08:36, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

annaanna

16 5

ludzie? przypatrzcie sie tej niepublicznej szkole w Mielcu . co ona promuje ? 09:00, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

BobBob

21 4

……swój sprzeciw prezydent, Nasz Mielec A NAWET!!! DORADCA PREZYDENTA DO SPRAW MŁODZIEŻY…….. no jak doradca się za to weźmie to drżyjcie sejmy. Kim oni są? Figuranci do rozdawania nagród dla dzieci za dobre wyniki w nauce czy sporcie i do pozowania do wspólnego zdjęcia. 09:53, 15.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

boBboB

4 1

NASZ MIELEC to ponoc najtęższe głowy w Mielcu,a doradczynie [urodziwe].Budżet i inne sprawy to drugi plan. 11:37, 15.01.2022


stanstan

11 3

Wzmacniaja rolę rodziców, co im się pokiełbasiło. 11:12, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

anzelmanzelm

14 10

Nadzór kuratorski stanowi "zagrożenie dla różnorodności"-jeśli magistrat chce różnorodności to może wybierze się do Izraela tam im wskażą co oznacza różnorodność w kibucach. 11:50, 15.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

komunosocjalizm?komunosocjalizm?

5 1

Jesteś KOMUNISTĄ - komuniści każą ludziom żyć według tego co sami postanowią w domu, w pracy i w łóżku = JESTEŚ KOMUNISTĄ (SOCJALISTĄ)????? 15:11, 15.01.2022


akoako

13 11

brawo ! program nauczania w szkołach to nie wymysły dyrektorów szkół ! jak chcą sami ustalać kogo chcą zapraszać do szkół i jakie treści programowe prezentować niech sobie otworzą prywatne szkoły ! będą w nich ustalać dni równości , zapraszać działaczy LBGT i inne szopki wystawiać ! nikt im nie broni otwierać prywatnych szkół ! 12:20, 15.01.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

OkaOka

4 3

kogo to miasto wybrało 12:30, 15.01.2022


ako- myśl czasemako- myśl czasem

7 2

Czyli Dyrektor, nauczyciele, rada rodziców i kodeks prawny źle chroniły dzieci. Teraz chronić będzie 1 kurator. Jeżeli nawiedzony to może udupić każdą szkołę i jest ok. Cała decyzyjność w 1 rękach. Baba z małopolski nie była w teatrze ale wystawione Dziady chciała udupić i ona ma decydować co szkoła może a co nie. Jakie LGBT, pokaż mi chociaż 1 przypadek na podkarpaciu jakieś akcji w szkole z tym związanej. 2 dzieci mam już na studiach (1 za granicą) więc spoko ale 1 jeszcze niestety złapie ta zmiana. 15:36, 15.01.2022


SKRAJNOŚCISKRAJNOŚCI

1 0

Z jednej strony feministki i wszędobylne alimenty od ojców bankomatów albo wyłudzanie pieniędzy od obojga rodziców przez pozoranta symulującego naukę co dziś przy tym poziomie matury i przy tym poziomie szkół nie stanowi problemu, plus lgbt itp...

Z drugiej "nakaz, zakaz,polecenie" zasady jak kiedyś w socjal-komunie

I CO LEPSZE ????? A MOŻE ANI TO ANI TAMTO tylko jesteśmy specjalnie tak ustawiani !!!

Może brak centro-wolnościowej partii daje się we znaki (coś tam próbowało PO, coś Konfederacja ,,,)? 21:41, 17.01.2022


......

13 5

Doradczyni pożal się Boże. Do nauki dziecko. 15:09, 15.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mykmyk

2 0

wart pac pałaca 18:08, 15.01.2022


nhgnhg

10 9

lex korea polnocna pod zarzadem pisu 15:34, 15.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Socjal-komunaSocjal-komuna

4 2

OTO JEST PYTANIE = ŚWIATOPOGLĄD POLITYCZNY?

Czy PIS i Lewica idzie tą drogą (Socjal komuny), Czy realna opozycja to KONFEDERACJA i PSL a co z PO czy to PIS + Lewica czy może jednak KONFEDERACJA + PSL?

Socjal komuna = socjalizm jest jedną z odmian komunizmu tylko bez przemian rewolucyjnych (zbrojnych). Takie rządy charakteryzujące się monopolem władzy partii socjalistycznych (partia)!!!

Socjal komuna to utopijna polityczna i ekonomiczna ideologia klasyfikowana jako "filozofia polityczna"
rozwijana na początku w latach 30. i 40. XIX wieku we Francji. Chce opartego na braku własności prywatnej społeczeństwa które głosi hasła likwidacji nierówności społecznych i prywatnej własności, gdzie każdy ma być niewolnikiem Państwa a klasy średniej ma nie być. Ustrój tej w zamian zapewniał jednak za to ludziom bezpieczeństwo socjalne i jednak dąży do osiągnięcia bezklasowego społeczeństwa zwanej przez socjalistów "sprawiedliwościom społeczną".

Następstwem takiej organizacji gospodarki była jej niska efektywność ponieważ ludzi pracowici dostawali tyle ile symulanci i lenie.

Istnieje też miększy odłam Socjalizmu który jet głoszony przez Noam Chomsky a to czołowy działacz "wolnościowego" socjalizmu (socjalizmu soft). Socjaliz który odrzuca skostniałe organizacje partyjne struktury państwa.

Kolejną "miększą odmianą socjalizmu" jest Luksemburgizm, specyficzna odmiana socjalizmu, bazująca na teoretycznych zagadnieniach przedstawionych przez Różę Luksemburg w swoich pracach.

Podsumowanie historyczne systemu Socjalkomuny to;

-łamanie norm obywatelskiech
-walka z religią
-prześladowanie przeciwników protekcjonizmu
-wychowanie dzieci w duchu komunizmu (niewolnik państwa)
-śmierć wielu milionów osób
-upadek gospodarki
-brak możliwości szybkich reform bez klasy średniej 15:42, 15.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

INFOINFO

2 1

PIS i LEWICE = NIC NIE RÓŻNI PO ZA "PODEJŚCIEM DO NAUKI RELIGI W SZKOŁACH" ????? 19:09, 16.01.2022


PolaryzacjaPolaryzacja

10 12

Straszna ta nasza polska rzeczywistość. Minister wprowadza zmiany nie żeby zreformować szkołę tylko odebrać resztkę uprawnień lokalnym społecznością. Odpowiedzialność karna pod którą można podpiąć wszystkie wydarzenia pozalekcyjne w szkole. Koszmar. Zamiast samorządu, dyrektora, rady rodziców (czyli mieszkańców) decyzję będzie podejmować 1 osoba. To że warszawka chce decydować o prowincji to normalne ale, że tyle osób na prowincji się z tego cieszy to mnie dziwi. No chyba, że ich skrzywdziła szkoła do której chodzili i przerobiła na jakieś tam mniejszości seksualne. Przyznać się a nie pisać głupoty. 15:44, 15.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

polarpolar

3 3

szkoła jest państwowa a nie mielecka,ty chciałbyś aby rządził w szkole kazdy wuj,na swój strój.czemu w komunie nie wprowadzałeś swoich mądrości?szkola podlega rządowi demokratycznie wybranemu większoscia głósów i weś sobie to głowy. 18:04, 15.01.2022


Kazimierz66Kazimierz66

12 3

Towarzysze tym razem przesadziliście publikując półprawdy o ustawie,czując smród we własnych gaciach z codziennego zachowania. Wy nie zajmujecie się oświatą, wychowaniem mlodzieży ale siermiężną polityką, wstyd.
Po drugie mam wnuki w szkole i chciałbym by nie były indoktrynowane lewackimi pomysłami, w tym wieku tego się nie robi, nie wypada pozostawić po sobie smrodu 15:54, 15.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

nifnif

4 3

tak dokladnie,prezydent powinien zająć sie dobrym kierowaniem sprawami Mielca , bo budzęt byle jaki,a tu ma temat polityczny zastępczy,myslę że sie z tego nie wyswobodzi w takiej asyscie 17:56, 15.01.2022


BerBer

8 1

chciałam zapytać,poniewąż pracownicy gminy daja pieniadze na szkoly w MIELCU,to daja własne czy z jakichś podatków,proszę napisać skąd sie te srodki biorą!!!!!!!!!!!!!bo jak daja własne z domu to faktycznie sie poswięcaja dla szkół w Mielcu 18:21, 15.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WYJAŚNIENIEWYJAŚNIENIE

2 1

Prawie połowa kasy miasta idzie na oświatę więc nie długo jedno dziecko będzie uczył jeden nauczyciel a dalej jest MOPS który niszczy rodziny i sam sobie buduje petentów 15:13, 16.01.2022


REKLAMA

VlafVlaf

8 8

PiS jak komuniści jadą walcem po każdej wolnej instytucji. Tylko jełop cieszy się z tego. 01:14, 16.01.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

falvfalv

3 5

szkoły są i będą państwowe , a ty masz zanik szarych komórek 08:58, 16.01.2022


DO FalvDO Falv

1 1

Niekoniecznie bo właśnie najłatwiej było by sprywatyzować szkoły i przyniosło by to największy efekt z wszystkich reform!!!

KONFEDERACJA chciała BONU OŚWIATOWEGO by "BON" szedł za dzieckiem ale by szkoła była prywatna 21:36, 17.01.2022


Hasło OwsiakaHasło Owsiaka

5 8

Jeden dzień gramy.
Przez cały rok sie dobrzemamy.🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😐 07:49, 16.01.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

PRAWDA OWSIAKPRAWDA OWSIAK

4 4

Tratatata stwórz sam coś to pogadamy!!!
Najwięcej sukcesów w pomaganiu i to nie patologi tylko niedofinansowanej służbie zdrowia ma orkiestra OWSIAKA !!!!

Różnica w socjalu;
MOPS = buduje patologie, niszczy rodziny, nęka i pomawia za pieniądze Polskich rodzin z podatków
OWSIAK = buduje potencjał służby zdrowia z dobrowolnych datków 15:11, 16.01.2022


To co zbieraTo co zbiera

2 2

Owsiak rękami młodych to kropla do tego co robi rząd PiS.
To co zbierze to zarząd fundacji dobrze się ma. 09:38, 17.01.2022


30 lat30 lat

1 0

Cygaństwa przez POkomunistyczną
Ubecje 10:18, 18.01.2022


LudzieLudzie

6 3

PO co mu to dziecko u boku,
Może prezio chce sié odmłodzić? 07:51, 16.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EMIGRACJAEMIGRACJA

1 1

Walczy o głosy w szkołach i robi marketing u młodych a nie .....
Młodzież jest demoralizowana i pije na górce cyranowskiej więc łatwo ich kupić
Ale co zrobić jak wychowanie na LENIA i niekończąca się nauka twa w najlepsze 15:08, 16.01.2022


EMIGRACJA NA STAŁEEMIGRACJA NA STAŁE

7 6

Ludzie ratujcie się zwłaszcza młodzi i wyjdźcie z tego kraju w który będziecie robić tylko na podarki, socjale i alimenty!!!! Zostaniecie w tym kraju oddarci z godności i jeżeli macie tylko pomysł, możliwość lub wystarczająco dużo sił to jechać, kupić w innym kraju dom czy mieszkanie i żyć bez masy obłudnych urzędników którzy tylko chcą człowieka sprowadzić do roli NIEWOLNIKA = CHCESZ BYĆ NIEWOLNIKIEM? 15:05, 16.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PRAWO D o D....PRAWO D o D....

3 5

Teraz na złe dziecko nikt nie pomoże, rodzin nie ma żadnych praw. a kuratorzy w sądzie doradzą nieletniemu kiedy i jak załatwić sobie alimenty. Może jeszcze na wsiach gdzie jest duża rodzina co za sobą stanie coś młodemu leniowi, bandycie czy puszczalskiej grozi. jakaś kara? A tak dziś małoletni może rodzicom pluć w twarz i jeszcze go pouczą ile ma brać alimentów = PATOLOGICZNE PRAWO

!!!!! 15:32, 16.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

znowuznowu

1 0

ten chory człowiek pisze.... 20:02, 16.01.2022


Franek 57 Franek 57

3 8

Wiśnia co ty reprezentujesz niby pedagog a taki nie udacznik. A co do Płaczka to nr. 1 tyle potrafi. 16:05, 16.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kolokolo

5 3

Szkoda że nie był na nie gdy trzeba było podnieść podatki 07:15, 17.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BYKOWEBYKOWE

5 1

BYKOWE wprowadzić i demografia ruszy o 250% !!
Głównym problemem dziś jest to iż młodzi nie pracują a tyrają na nich starzy co jest jakąś utopią a trwająca w nieskończoność nauka, zerowa matura i parauczelnie dopełniają rozkładowi kraju !!! 15:11, 17.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

67 do pracy a 20 po 67 do pracy a 20 po

4 1

67 do pracy a 20 po piwo do biedronki 21:11, 17.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hahahaha

2 2

Czarnek tytuł dzbana roku wygrał w cuglach . 13:02, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

JanJan

1 2

Tak się kończy jak wychowuje cię od małego wujek-ksiądz .Takie są efekty gdy ktoś wciąga kadzidło 13:25, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jola Jola

2 1

Jest wiele określeń dla tego pana, ale nie mówi się tak publicznie. 13:26, 21.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%