Zamknij
REKLAMA

Remont Kilińskiego ruszył na dobre. Droga nieprzejezdna

11:31, 07.07.2020 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Zgodnie z zapowiedziami od poniedziałku rozpoczął się remont fragmentu ul. Kilińskiego w Mielcu. Mowa o odcinku od Rynku do zjazdu w ul. Sobieskiego. To pierwszy etap. W kolejnych prace przeniosą się na Rondo Żołnierzy Wyklętych i dalej, aż do skrzyżowania z ul. Ducha Świętego. 

Remont ul. Kilińskiego na Starym Mielcu obejmuje wymianę nawierzchni jezdni i części chodników na odcinku od Rynku do al. Ducha Świętego wraz z rondem przy skrzyżowaniu Staszica i Św. Jana Pawła II.

Na razie rozpoczął się jednak tylko pierwszy etap robót – dotyczy fragmentu od Rynku do ul. Sobieskiego. Zgodnie z planem ten odcinek zamknięty dla ruchu będzie do 27 lipca. Kolejne etapy obejmować będą zamknięcie Ronda Żołnierzy Wyklętych przy ul. Staszica i kolejne odcinki ul. Kilińskiego w kierunku Złotnik – aż do skrzyżowania z ul. Ducha Świętego.

Jakie utrudnienia na najbliższe dni?

Wyłączenie z ruchu odcinka Rynek - Rondo Żołnierzy Wyklętych powoduje zmianę organizacji ruchu jak i dojazd do ulic: Jana Sobieskiego, Kwiatowej, Szalay Groele.

Dojazd do tych ulic będzie umożliwiony jedynie od strony ul. Legionów. Ul. Szalay Groele na czas remontu będzie ulicą dwukierunkową, ulica Kwiatowa pozostaje ulicą jednokierunkową z wjazdem od strony ul. Legionów, natomiast ul. Jana Sobieskiego zostanie ulicą jednokierunkową. Wjazd na ul. Sobieskiego będzie następował poprzez ul. Kwiatową.

Zmieni się także organizacja ruchu na ul. Stefana Batorego. Dojazd do tej ulicy będzie możliwi jedynie od strony ul. Sandomierskiej. Sama ul. Batorego pozostanie drogą jednokierunkową, ale - uwaga - zmieni się jej kierunek na odcinku od ulicy Sandomierskiej do ulicy Szewskiej. Odcinek od ul. Szewskiej do ul. Kilińskiego będzie odcinkiem ślepy dwukierunkowym umożliwiającym dojazd do posesji.

Ulica Szeroka również zostanie jednokierunkowa, ale - uwaga - z odwróconym niż dotychczas kierunkiem ruchu od ulicy Szewskiej do ulicy Sandomierskiej.


Kliknij, aby powiększyć

Zamknięcie drogi spowoduje zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej:

• Wszystkie linie kursujące na trasie Kilińskiego – Rynek – Mickiewicza: 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 11, 24 oraz 48  będą kursowały objazdem przez ul. Staszica z pominięciem przystanków Rynek 01 oraz Rynek 02. Autobusy będą zatrzymywały się na przystankach zlokalizowanych przy ul. Staszica.

• Na trasie autobusów z ul. Mickiewicza w stronę ul. Staszica będzie dodatkowo funkcjonował przystanek Obrońców Pokoju 01.

Od 27 lipca 2020 r. planowane jest zamknięcie następnego odcinka ul. Kilińskiego.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

adiadi

14 2

Wcale tak źle ten chodnik nie wyglądał, te zapadnięcia które się miejscowo pojawiły wystąpiły po awarii MPGK i to oni powinni je usunąć. Gorzej wygląda chodnik na ulicy np. szerokiej. Na Kilińskiego wystarczyło asfalt wymienić. No cóż ktoś na tym zarobi, karuzela się kręci my za to zapłacimy.

Czy przy okazji powstanie oświetlenie ulicy pomiędzy Kilińskiego 5 a 7? ta mała ulicy koło sklepu Madras? prowadząca do ul. Legionów?

13:01, 07.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HehHeh

14 1

Słynne rondo na Kilińskiego - która to już wersja jego przebudowy. Od 20 lat to chyba jego 8 modernizacja - na początku autobusy miały klopoty z jego pokonaniem, później kostka prezydentowi nie pasowała itd. 13:29, 07.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DyszleDyszle

8 0

Niezły cyrk teraz na starówce jest, jeżdżenie na pamięć xD 14:13, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LolowezweLolowezwe

0 0

Starą kostkę wezmę byle więcej remontów 13:28, 10.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnonimAnonim

0 0

Nie widzę sensu zamykania całej drogi od rynku na raz powinna być zamknięta do ulicy Sobieskiego maksymalnie żeby tam przejazd był a potem kolejny kawałek do ronda , ale z tego co widzę kierowcy i tak tamtędy jeżdżą 14:48, 10.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pabloone Pabloone

0 0

Jaka firma robi ten remont? 16:52, 10.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA