Zamknij
REKLAMA

Policja ostrzega przed kieszonkowcami. Jak nie paść ich ofiarą?

07:44, 23.10.2021 | DW
Skomentuj
REKLAMA

Zbliżający się okres przygotowań do Święta Zmarłych, to czas szczególnej aktywności kieszonkowców i innych grup przestępczych. Złodzieje szukają ofiar w dużych sklepach i na bazarach, wykorzystując tłok i naszą nieuwagę, związaną z gorączką zakupów. Policjanci apelują o rozsądek oraz odpowiednie zabezpieczenie swoich rzeczy podczas zakupów, szczególnie w takich miejscach, jak bazar przy ulicy Sportowej lub Hala Targowa przy ulicy Wolności w Mielcu. W tych miejscach w ubiegłym tygodniu doszło do dwóch kradzieży.

Policjanci apelują o rozsądek oraz odpowiednie zabezpieczenie swoich rzeczy podczas zakupów, szczególnie w takich miejscach, jak bazar przy ulicy Sportowej w Mielcu lub Hala Targowa przy ulicy Wolności. - Pamiętajmy, że nasze zmęczenie i roztargnienie podczas zakupów wykorzystać mogą złodzieje i domokrążcy - przestrzegają funkcjonariusze.

Policjanci wskazują, jak nie paść ofiarą kieszonkowców:

  • trzymaj swoją torebkę lub saszetkę z przodu, zamknięciem do siebie;
  • kluczy do mieszkania nie noś z dokumentami z adresem - jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet, może okraść twoje mieszkanie zanim zdążysz zareagować;
  • nie trzymaj portfela i dokumentów w tylnych kieszeniach spodni, zewnętrznych kieszeniach kurtek, w bocznych kieszeniach toreb;
  • podczas pakowania zakupów, płacenia w sklepie, nie odstawiaj torebki na podłogę lub ladę;
  • zwracaj uwagę na sztuczny tłok i zamieszanie wokół ciebie w sklepie, autobusie, czy w innym miejscu;
  • jeśli zauważysz moment kradzieży krzycz głośno „złodziej”; staraj się zwrócić uwagę na to zdarzenie, jak największej liczby osób.

- W sytuacji, kiedy padłeś ofiarą kradzieży, powiadom jak najszybciej policję. Prawdopodobieństwo ujęcia sprawcy w dużej mierze zależy od czasu, jaki upłynął od zdarzenia do wezwania na miejsce patrolu - podkreśla Komenda Powiatowa Policji w Mielcu.

(DW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

inneinne

7 3

Co roku to samo, widocznie Polak jak czegoś komu nie ukradnie jest chory. 10:14, 23.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hahahaha

6 3

To jest sport narodowy wyssany z mlekiem matki.Ale innym nacjom umiemy wypomniec kazde uchybienie. 10:34, 23.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%