Zamknij

Miasto wydało pierwszą Mielecką Kartę „Aktywny N+”

12:03, 14.09.2021 K.S Aktualizacja: 12:22, 14.09.2021
Skomentuj

Mielecki Program „Aktywny N+” to ogół działań polegających na przyznaniu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień stosowanych przez partnerów programu skierowanych do mieszkańców miasta Mielca. Prezydent wręczył właśnie pierwszą taką kartę.

Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wręczył mieszkance miasta Mielca Iwonie Leśniowskiej, pierwszą przyznaną Mielecką Kartę „Aktywny N+”.

- Bardzo się cieszę, że nasze miasto w ten sposób może okazać wsparcie dzieciom z niepełnosprawnościami oraz ich rodzicom i opiekunom faktycznym. Zachęcam do korzystania z przysługujących państwu przywilejów w ramach  Mieleckiego Programu „Aktywny N+” - powiedział wręczając kartę Prezydent Miasta Mielca.

- Bardzo dziękuję za możliwość udziału w tym programie. Jest to dla naszej rodziny nieoceniona pomoc w codziennym życiu - odpowiedziała Iwona Leśniowska.

Mielecki Program „Aktywny N+” to ogół działań polegających na przyznaniu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień stosowanych przez partnerów programu skierowanych do mieszkańców miasta Mielca - osób z niepełnosprawnością w wieku do 16 roku życia, legitymujących się Mielecką Kartą „Aktywny N+” oraz ich opiekunów faktycznych, czyli osób sprawujących w danym czasie faktyczną opiekę nad osobą z niepełnosprawnością.

Mielecka Karta „Aktywny N+” przysługuje mieszkańcom miasta Mielca - osobom w wieku do 16 roku życia, które posiadają aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności wydane przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności.

- Zapraszamy firmy i przedsiębiorców zainteresowanych przystąpieniem do programu w charakterze partnera. Poprzez zaoferowanie uczestnikom Mieleckiego Programu „Aktywny N+” zniżek, ulg, preferencji i uprawnień na dobra i usługi będą mieli państwo okazję do pozyskania nowych, stałych klientów - zachęcają urzędnicy.

- Partnerstwo w programie to również okazja do budowania pozytywnego wizerunku Państwa firmy, działającej na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, w szczególności na rzecz osób z niepełnosprawnościami - dodają.

Warunkiem koniecznym do ubieganie się o ww. Kartę jest złożenie osobiście wypełnionego i podpisanego wniosku przez osobę upoważnioną, pod której opieką znajduje się osoba z niepełnosprawnością w wieku do 16 roku życia – rodzica/opiekuna prawnego/rodzica zastępczego/osobę prowadzącą rodzinny dom dziecka, zamieszkałą na terenie Miasta Mielca. Wniosek należy złożyć wraz z załącznikami w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu, ul. Żeromskiego 23, pokój 9E.

Więcej informacji na temat Mieleckiego Programu „Aktywny N+” można uzyskać pod numerami telefonów: 17 787 44 03, 17 787 43 93.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(7)

 A A

7 5

dorosli kaleki do pracy tyrac na 500+.? 12:33, 14.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

20 I DO PRACY 20 I DO PRACY

2 0

TERAZ SIĘ DO 25 NIE PRACUJE CHOĆ NAJLEPSZE ZDROWIE MA SIĘ W WIEKU 20-30 LAT
PEŁNO FIKCYJNYCH UCZELNI O POZIOMIE DLA MAŁPY, MATURA UPADŁA NA PYSK, WIĘC MOŻNA BRAĆ HARACZ OD RODZICÓW DO 25 I SYMULOWAĆ HOROBY CZY NAUKĘ = PRAWO DO ZMIANY INACZEJ TEN KRAJ SIĘ ROZSYPIE W KILKA LAT !!!!!! JUŻ WIĘKSZOŚĆ OSÓB NIE CHCE MIEĆ DZIECI A KOLEJKI DO WAZEKTOMII LICZONE SĄ JUŻ W LATACH 09:03, 17.09.2021


reo

GrześGrześ

11 1

A dlaczego nie ma dorośli N nam już nic nie potrzeba Dla dzieci niepełnosprawnych rodzić dostaje 1500zl a rodzić opiekującym się dorosłym dzieckiem dostaje 650zl w czym jesteśmy gorsi 13:56, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EMIGRACJA - NA STAŁEEMIGRACJA - NA STAŁE

3 0

DZIŚ WIĘKSZOŚĆ 20-25 LATKÓW JEST CHORUYCH ALBO TO NAUKOWCY TURYSTYKI PRZESTRZENI = BYLE BRAĆ HARACZ OD RODZICÓW = SĄDY WSPIERAJĄ TAKĄ POSTAĘ NA PODSTAWIE HOREGO DO CNA PRAWA

LUDZIE ZACZYNAJĄ WRACAĆ Z POWROTÓW I ZOBACZYLI ŻE JEST GORZEJ NIŻ BYŁO 08:59, 17.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ROZPAD KRAJUROZPAD KRAJU

2 0

TERAZ SIĘ DO 25 NIE PRACUJE CHOĆ NAJLEPSZE ZDROWIE MA SIĘ W WIEKU 20-30 LAT
PEŁNO FIKCYJNYCH UCZELNI O POZIOMIE DLA MAŁPY, MATURA UPADŁA NA PYSK, WIĘC MOŻNA BRAĆ HARACZ OD RODZICÓW DO 25 I SYMULOWAĆ HOROBY CZY NAUKĘ = PRAWO DO ZMIANY INACZEJ TEN KRAJ SIĘ ROZSYPIE W KILKA LAT !!!!!! JUŻ WIĘKSZOŚĆ OSÓB NIE CHCE MIEĆ DZIECI A KOLEJKI DO WAZEKTOMII LICZONE SĄ JUŻ W LATACH - JESZCZE Z 2-3 LATA I BĘDZIE TO WIDAĆ GOŁYM OKIEM 09:05, 17.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PRAWDA 2021PRAWDA 2021

2 0

Pan Prezydent rozdaje medale ale w Mielcu to potrzebny jest ostry szeryf
To co się dzieje w MOPS czy UP, Szpitalu czy w innych instytucjach,
Tam potrzebna jest prywatyzacja lub całkowita zmiana 08:23, 20.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OPIEKUNOPIEKUN

1 0

Dlaczego program Aktywny + nie dotyczy osób niepełnosprawnych powyżej 16 roku życia, tego oczywiście nie rozumie. Przecież osoby takie (szczególnie z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym) również powinny być wspomagane w swojej aktywności, tym bardziej, że wiele z tych osób nie może pracować ze względu na swoją niepełnosprawność i niestety musi utrzymać się tylko z renty socjalnej, a ich opiekunowie często utrzymują się z zasiłków lub niskich rent czy emerytur (których często nie mogli wypracować ze względu na niepełnosprawność swojego dziecka). I tym oto sposobem dorosłe osoby niepełnosprawne (szczególnie te ze znacznym stopniem niepełnosprawności i niezdolne do samodzielnej egzystencji) są nadal marginalnie traktowane i wykluczane społecznie. Mam nadzieję na zmianę w przyszłości warunków programu Aktywny + ... 11:01, 07.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%