Zamknij
REKLAMA

Tomasz Poręba organizuje Igrzyska Europejskie. Zostanie też prezesem PZPN?

15:32, 18.09.2020 | P.C
Skomentuj Fot. PKOL
REKLAMA

- III Igrzyska Olimpijskie Kraków-Małopolska 2023 będą pierwszymi igrzyskami europejskimi odbywającymi się w Unii Europejskiej i ich organizacja w Polsce jest dla naszego kraju niezmiernie ważna wizerunkowo – mówi Tomasz Poręba, europoseł, wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, pełnomocnik Zarządu PKOl ds. III Igrzysk Europejskich. Tymczasem krajowe media mieleckiego europosła wymieniają jako kandydata na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej! 

Za trzy lata Kraków i Małopolska zorganizują III Igrzyska Europejskie – największą multidyscyplinarną imprezę sportową w Europie. Jak podkreślił wicepremier Rządu RP Jacek Sasin, to wydarzenie otrzyma wsparcie polskiego rządu i ma status imprezy narodowej, a nie lokalnej.

– III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 będą największym dotychczas zorganizowanym przedsięwzięciem tego typu i bardzo się z tego cieszymy. Polski rząd mocno włączył się w organizację tego wydarzenia, ponieważ uważamy, że jest to inicjatywa przyszłościowa. Mimo, że większość aktywności będzie miała miejsce w Krakowie i województwie małopolskim jest to impreza o randze ogólnopolskiej, która pokaże Polskę jako kraj ciągle się rozwijający i taki, który warto odwiedzić – powiedział wicepremier Jacek Sasin.

–  We wstępnym programie sportowym znalazły się 23 dyscypliny. Ostateczny powstanie po negocjacjach z każdą z europejskich i międzynarodowych federacji sportowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co udało mam się wynegocjować na spotkaniu w Rzymie z władzami Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich – powiedziała Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

– Do Rzymu pojechaliśmy bardzo silną reprezentacją i chyba zgodnie możemy stwierdzić, że wszyscy jesteśmy zadowoleni z przebiegu rozmów. Układając program sportowy zależało nam, aby dobrane dyscypliny były minimum w randze Mistrzostw Europy i aby w trakcie III Igrzysk Europejskich sportowcy mogli również zawalczyć o kwalifikacje do Igrzysk XXXIII Olimpiady Paryż 2024 – podkreśliła Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Kraków i Małopolska dysponują bardzo dobrą infrastrukturą sportową. Stąd zawody zostaną rozegrane na istniejących obiektach. Igrzyska to ogromna szansa dla promocji Krakowa i Małopolski oraz wzmocnienie lokalnego biznesu i turystyki.

Organizacja III Igrzysk Europejskich to wyjątkowa promocja dla naszego regionu. Jesteśmy zaszczyceni, że Stowarzyszenie Europejskich Komitetów Olimpijskich wybrało właśnie Kraków i Małopolskę na gospodarzy tego wydarzenia. Jest to wyraz przekonania, że dobrze wywiążemy się z powierzonej roli i to zaufanie naprawdę dużo dla nas znaczy – powiedział Edward Czesak, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Igrzyska Europejskie to sztandarowa impreza organizowana przez Stowarzyszanie Europejskich Komitetów Olimpijskich (The European Olympic Committees – EOC). Rozgrywane są co cztery lata z udziałem 50 reprezentacji krajów europejskich. Dotąd odbyły się dwie edycje wydarzenia: w 2015 roku w Baku (Azerbejdżan) i w 2019 w Mińsku (Białoruś). Zawodnicy rywalizowali tam w 20 i 15 dyscyplinach sportowych.

Sport jest ponadpolityczny, integruje nas wszystkich wokół wspólnych wartości i emocji. Wspieramy i będziemy wspierać to wydarzenie na poziomie parlamentarnym – podkreślił podczas konferencji Ireneusz Raś, przewodniczący Sejmowej Komisji Sportu i Turystyki.

– Organizacja III Igrzysk Europejskich to kolejny krok w promocji olimpizmu w Polsce. Cieszę się, że to wydarzenie jest organizowane w naszym kraju. Wierzę, że po tym trudnym okresie będzie to powrót do sportowej normalności. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w organizację tych Igrzysk. Nasza postawa po raz kolejny dowodzi, że sport jest poza wszelkimi podziałami – powiedział Andrzej Kraśnicki, prezes PKOl.

– W Rzymie udało nam się stworzyć zgrany zespół dążący do wspólnego celu i bardzo cieszę się ze wszystkich wynegocjowanych tam ustaleń. Podkreślę bardzo ważny fakt, że III Igrzyska Olimpijskie Kraków-Małopolska 2023 będą pierwszymi igrzyskami europejskimi odbywającymi się w Unii Europejskiej i ich organizacja w Polsce jest dla naszego kraju niezmiernie ważna wizerunkowo. Prowadzę wiele rozmów w strukturach unijnych na temat wsparcia i organizacji tego przedsięwzięcia – mówi Tomasz Poręba, europoseł, wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, pełnomocnik Zarządu PKOl ds. III Igrzysk Europejskich.

Decyzja o powierzeniu Miastu Kraków i Regionowi Małopolska organizacji III Igrzysk Europejskich zapadła 22 czerwca 2019 roku na nadzwyczajnym posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich w Mińsku. Podjęły ją jednogłośnie wszystkie Narodowe Komitety Olimpijskie zrzeszone w EOC.

Mielecki europoseł odgrywa ważną rolę w przygotowaniu Igrzysk Europejskich. Tymczasem krajowe media spekulują, że może stanąć na czele największej krajowej sportowej federacji, czyli Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tomasz Poręba miałby być kontrkandydatem dla szykującego się do wyboru na to stanowisko Marka Koźmińskiego.

Takie rewelacje przyniosła „Gazeta Wyborcza”, powielają je krajowej media, chociażby portal Onet. Kandydatura Poręby została podniesiona po zatargu obecnego prezesa PZPN Zbigniewa Bońka z partią Prawo i Sprawiedliwość.

10 września do biur Polskiego Związku Piłki Nożnej wkroczyło Centralne Biuro Antykorupcyjne. Według „Gazety Wyborczej” agenci zabezpieczyli wiele tomów dokumentów, w tym informacje o rozprowadzaniu biletów VIP na mecze ME 2016 we Francji. - Takie akcje mają pokazać ludziom, że w PZPN rządzą agenci, stare służby i robi się rodzinne interesy. Jak w mafii, twierdzi oburzony działacz piłkarski - pisze dalej "Wyborcza". Wcześniej w Bońka uderzyła prawicowa „Gazeta Polska”, wskazała na rzekome nieprawidłowości finansowe w PZPN, sugerowała bliskie związki Bońka z byłym kapitanem Służby Bezpieczeństwa PRL, który teraz ma otrzymywać z piłkarskiej centrali lukratywne zlecenia.

Dalej „Gazeta Wyborcza” sugeruje, że PiS będzie chciało zaproponować swojego kandydata na stanowisko prezesa PZPN w zbliżających się wyborach. Ten miały być odpowiedzią na start w związkowych wyborach byłego piłkarza i obecnego działacza Marka Koźmińskiego, którego ma też popierać Boniek.

Według gazety jednym z zaledwie dwóch kandydatów na nowego prezesa PZPN, których może poprzeć strona rządowa, jest mieleckie europoseł Tomasz Poręba, sympatyk piłkarskiej Stali Mielec.
 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (44)

447447

40 16

Poręba byłeś w Izraelu z Legutko, powiedz prawdę 15:49, 18.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rickiricki

41 19

Koryto + 15:54, 18.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VoltVolt

37 21

komuś się we łbie poprzewracało. Nie dość że UE ściga nas na każdym kroku to jeszcze potrzebujemy aby PZPN był ścigany przez FIFA za mieszanie polityki do sportu. 15:56, 18.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JacekJacek

39 48

Zastanów się jeden z drugim co piszecie, ponieważ na przykładzie Stali Mielec gdyby nie pan Poręba nic by nie było a akurat ten człowiek jest bardzo dobrm działaczem i robi wszystko żeby w sporcie było jak najlepiej. 16:09, 18.09.2020

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

MajorSBMajorSB

14 17

HahahahahahahhahahhahHhHHH tfu 16:19, 18.09.2020


"Działacz""Działacz"

16 14

Ma wiele "wspaniałych" pomysłów, za które płacimy my... 16:50, 18.09.2020


kukukuku

4 7

fiku miku kukuryku 19:04, 18.09.2020


kokookkokook

11 4

Jacek,czego wymagasz od ludzi.Jak Ue zabroniła papierosów mentolowych to płakali ze Pis zabiera im wolnosc wyboru..Łykaja wszystko jak leci. 20:48, 18.09.2020


gall anonimgall anonim

9 2

Prawda trzeba coś zrobić,żeby w PZPN nie rządziły ,,leśne dziadki" tylko osoba która zna się na piłce nożnej i żeby ekstraklasa awansowała w rankingu UEFA bo na razie jesteśmy na 32 miejscu i w reprezentacji wywalić Brzęczka bo to jest jedyna metoda żeby reprezentacją grała w lepszym stylu a nie jak do tej pory. 10:03, 19.09.2020


ZawiszaZawisza

22 10

daj se siana co mało forsy l25 będę pamiętał jako twoja porażkę a proszę z europosła zrezygnować UE dla pisu nie to co wy tam robita po za braniem eurokow, jak tam Czarnecki 16:13, 18.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stannstann

27 29

Szokujące wpisy, ludzie kim wy jesteście, powyżej jak byk wpis :Stop Hejtowi" Co wam Poręba winien, kto wam zabrania zostać politykiem, czy to nie aby zazdrość? 16:20, 18.09.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

gall anonimgall anonim

5 3

Prawda trzeba coś zrobić,żeby w PZPN nie rządziły ,,leśne dziadki" tylko osoba która zna się na piłce nożnej i żeby ekstraklasa awansowała w rankingu UEFA bo na razie jesteśmy na 32 miejscu i w reprezentacji wywalić Brzęczka bo to jest jedyna metoda żeby reprezentacją grała w lepszym stylu a nie jak do tej pory. 10:05, 19.09.2020


gall anonimgall anonim

3 2

Prawda trzeba coś zrobić,żeby w PZPN nie rządziły ,,leśne dziadki" tylko osoba która zna się na piłce nożnej i żeby ekstraklasa awansowała w rankingu UEFA bo na razie jesteśmy na 32 miejscu i w reprezentacji wywalić Brzęczka bo to jest jedyna metoda żeby reprezentacją grała w lepszym stylu a nie jak do tej pory. 10:05, 19.09.2020


Piłkarz Piłkarz

22 12

Już PO chciała zagarnąć PZPN, a teraz ci. Przecież to jest nie zależny związek ze swoimi finansami. Chyba, że chodzi o skok na kasę. 16:23, 18.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Promocja? Promocja?

14 5

Kto pamiętał, gdzie odbyły się poprzednio te "wielkie" igrzyska? Szkoda kasy. 16:48, 18.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

INFOINFO

1 0

Klub to komercyjny zespół kopaczy i nie powinien dostawać nic z żadnych podatków ani miasta jak i z państwa. A wręcz powinien ZARABIAĆ dla MIASTA !!!!
21:21, 20.09.2020


Grześ Grześ

19 12

Wieść gminna niesie, że po zmianie trenera Marca, którego orędownikiem był Poręba jego relacje z klubem są szorstkie. Kto sprzeciwia się władzy PiS będzie miał problemy (odejście sponsorów ściągniętych przez posła możliwe). 17:20, 18.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Wieść gminnaWieść gminna

16 3

Tu nie trzeba, żadnej wieści gminnej. Na portalu po zmianie trenera był wywiad z p. Porębą, który sam mówił, że jego czas w klubie upłynął i spółka SA musi sama teraz zacząć walczyć o sponsorów. 17:23, 18.09.2020


saysay

18 21

Poręba świetny kandydat z zewnątrz tych układowych i szczelnych struktur. 17:47, 18.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

wwww

4 1

Tak jak Czarnecki jest " fahowcem'' od siatkowki , tak Poreba ma byc lekarstwem na pilke w PZPN ?
panie c. - zalosne
"dziennikarstwo"
18:25, 19.09.2020


REKLAMA

POLAKPOLAK

28 22

Lepszym rozwiązaniem byłoby jak Pan Poręba zdecydował się kandydować w przyszłych wyborach na prezydenta Mielca. Może miasto miałoby szansę na jakikolwiek rozwój. Jacek Wiśniewski to kompletny nieudacznik, nie nadaje się na prezydenta. 18:08, 18.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

....

15 4

Poręba ma 100 razy większe ambicje niż prezydentura w Mielcu. Zejdź na ziemię. 18:58, 18.09.2020


KazimierzKazimierz

4 3

To wszystko nic, wobec odebrania specjalistom w sile wieku możliwości zakupu w rozsądnej cenie wzmacniacza konara ! 18:32, 18.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RomRom

2 1

Będzie szczepionka. 08:39, 19.09.2020


FredFred

24 8

PZPN to największa siedziba komuchów, trzeba zrobić tam porządek, bo przez ich zgniłe komusze układy jesteśmy piłkarskim pośmiewiskiem świata. Komuchy zmarnowali nam reprezentację jakiej szybko nie skleimy. Zatrudnili Nawałkę parodystę i wysłali do przyjaciół z Rosji. Efekty każdy zna. Nasza ligą jeszcze niżej. 32 miejsce w Europie! Przecież to jest jakiś skandal! Wyp...ć komuchów z PZPNU! 18:48, 18.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zaczadziałyzaczadziały

3 6

PiS-em. 19:05, 18.09.2020


VoltVolt

13 4

sam się zastanów co wypisujesz. Zdajesz sobie sprawę z tego że jeżeli Poręba nie złoży mandatu europosła i nie wystąpi z PIS a zostanie prezesem to grozić nam będzie wykluczenie reprezentacji z rozgrywek? PZPN to niezalezny związek. Polityka jest zabroniona przepisami FIFA z tego co pamiętam 18:53, 18.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

voltvolt

1 4

Dory nie tu miało byc 18:54, 18.09.2020


Taki "drobiazg&Taki "drobiazg&

8 8

Kto na zjeździe sprawozdawczo - wyborczym PZPN miałby zagłosować na Porębę? Zasługi za Stali to żaden argument w skali kraju. 19:16, 18.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdidosAdidos

7 5

to Rysiu Czarnecki z PISu sie nie zdecyduje, nie ma poparcia? jedno podejscie juz miał ale do trzech razy sztuka mówią 19:51, 18.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Widzewiak z MielcaWidzewiak z Mielca

16 9

Nie znam Poręby ale każdy lepszy niż ryży. 20:25, 18.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Kibic99Kibic99

10 4

Już jednego prezesa PZPN-działacza,b.piłkarza Stali Mielec,mieliśmy... 21:42, 18.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KoksKoks

7 2

Lato był złodziej dla siebie 21:48, 18.09.2020


ManiusManius

6 2

Jesteście śmiecie a śmiecie się wyrzuca ty Boniek to pionki do marionetki którymi steruje szeryf patalachy 21:47, 18.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

ZawiszaZawisza

11 6

Skoro wybrał UE to niech tam siedzi i się do kraju nie wracaj sprzedałeś się za euroki jak Mazurek Szydło Czarnecki i co my mamy z tego że wy tam jesteście a kor, wa, nic 01:00, 19.09.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

do zawiszado zawisza

2 6

Z treści koma wynika,że jesteś trollem albo psychol.Co to znaczy,uciekli do UE.Ty popatrz co wydziwiają lewackie komuchy z Hiszpani czy Holandi z Polską,A nie pie...l że ktoś uciekł do UE.Wiedza Twoja nt.polityki jest zerowa,powielasz wiedzę żydo-komunistycznych mediów które szczują na Polskę. 11:27, 19.09.2020


ZawiszaZawisza

1 1

Ty do zawiszy to możesz sobie skoczyć z twojm IQ powiem Ci tylko jedno będziesz robił do śmierci i niczego się nie dorobisz jak będzie dojna zmianę uważał za ideologicznych twojm zdaniem guru Lenin też tak uważał i jak skończył nawet nie myślałem że rządy pisu tak szybko się skończą i to od środka się zagryzają brawo wy tak że widzisz a porównywanie inny krajów uważam za nie na miejscu bo ani drugiej Hiszpanii czy Niemiec czy hameryki czy japonni nie zbudujesz . 14:32, 19.09.2020


Pijawki 18+Pijawki 18+

12 2

Dla czego mówi się by pracować do 65-67
Jak młodzi lenia się do 25????

Może PIS zrobił by cos z małoletnimi nierobami ???

18 i do pracy max 23 lata jak sie dziennie uczy MAX ii zero alimentów , zapomóg ..... do pracy a nie niszczyć rodziców!!!!!

PIJAWKI zlikwidować !!!! 01:58, 19.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Planowe opóźnienie..Planowe opóźnienie..

5 6

My tu o "igrzyskach" a we właśnie opublikowanym przez PLK rozkładzie jazdy pociągów na przyszły rok stacji Mielec nie ma... 06:56, 19.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gall anonimgall anonim

4 4

Prawda trzeba coś zrobić,żeby w PZPN nie rządziły ,,leśne dziadki" tylko osoba która zna się na piłce nożnej i żeby ekstraklasa awansowała w rankingu UEFA bo na razie jesteśmy na 32 miejscu i w reprezentacji wywalić Brzęczka bo to jest jedyna metoda żeby reprezentacją grała w lepszym stylu a nie jak do tej pory. 10:07, 19.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RedaktorzeRedaktorze

7 2

Kolejny artykuł sponsorowany eh 20:38, 19.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Piłka Piłka

4 1

Wie że jestem okrągła więc się nadaje na prezesa🤣😂 23:04, 19.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Leserstwo Leserstwo

5 1

Dla czego mówi się by pracować do 65-67
Jak młodzi lenia się do 25????

PiS wprowadził prawo dla leniów i pasożytów dla tego ludzie widza to prawo NIE CHCĄ MIEC DZIECI !!!!!!

Może PIS zrobił by cos z małoletnimi nierobami ???

18 i do pracy max 23 lata jak sie dziennie uczy MAX ii zero alimentów , zapomóg ..... do pracy a nie niszczyć rodziców!!!!!

PIJAWKI zlikwidować !!! 08:33, 20.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA