Zamknij
REKLAMA

Grupa Azoty SA przekazała 100 tys. zł darowizny dla szpitala w Mielcu

06:33, 29.05.2020 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Grupa Azoty SA przekazała kolejną darowiznę na walkę z pandemią koronawirusa. Szpital Specjalistyczny im. E. Biernackiego w Mielcu otrzymał 100 tys. zł na zakupu platformy molekularnej do diagnostyki genetycznej mikroorganizmów BD MAX.

Urządzenie, na którego zakup przeznaczona jest darowizna, umożliwia szybkie testy wykrywające obecność koronawirusa SARS-CoV-2. 

- W imieniu pracowników i pacjentów naszego szpitala chciałbym serdecznie podziękować za przekazane środki finansowe. Ten gest zostanie przez nas zapamiętany i doceniony - mówi Zbigniew Torbus, p.o. dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Kluczowe spółki Grupy Azoty przeznaczyły łącznie 3,2 mln zł na wsparcie jednostek i instytucji walczących z pandemią. Środki skierowano przede wszystkim do szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych w regionach działalności poszczególnych firm. Działania są prowadzone w porozumieniu z Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Aktywów Państwowych. 

- Pandemia jest dla całego społeczeństwa czasem próby. Na szczęście Polacy mają w trudnych czasach zdolność do niezwykłej mobilizacji i solidarności. Dotyczy to nie tylko ludzi, ale także firm, czego przykładem jest Grupa Azoty wspierająca od samego początku walkę z pandemią. Chciałbym za to bardzo Grupie Azoty podziękować. To doskonały przykład, na czym polega społeczna odpowiedzialność biznesu – podkreśla europoseł Tomasz Poręba, który w aktywny sposób wspierał starania o przekazanie mieleckiemu szpitalowi środków na walkę z pandemią.

Grupa Azoty S.A. z siedzibą w Tarnowie przekazała łącznie 750 tys. zł darowizn na walkę z pandemią. Z tej kwoty 250 tys. zł trafiło do Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego oraz środków ochrony indywidualnej, a prawie 400 tys. zł do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku na dofinansowanie zakupu urządzeń do diagnostyki laboratoryjnej. Darowiznę rzeczową w postaci środków ochrony osobistej i płynu odkażającego otrzymał też Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

- Pomagamy w walce z pandemią, bo to ważne dla państwa, społeczeństwa, gospodarki. Chcemy, aby nasza pomoc służyła przede wszystkim społecznościom lokalnym, ale nie ograniczamy się wyłącznie do siedzib naszych spółek. Zakłady Grupy Azoty są ważnymi podmiotami dla całych regionów, dlatego poza Tarnowem wspomogliśmy też szpitale w Mielcu czy Brzesku – mówi dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

WyborcaaWyborcaa

9 7

Świadczy to tylko o tym jak biednym krajem jest Polska wbrew temu co mówią rządzący.
Ale i tak na Dude zagłosuje bo szkoda glosu na innych gdzie poparcia maja poniżej 10% .
Bo "Czaskowski" za pedziami i Niemcami. 11:12, 29.05.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

marwomarwo

4 7

Dopiero się podnosimy,po dobrobycie pokemonów i arbuzów przez 8 lat pseudo rządzenia. Na razie,idzie wszystko,ku dobremu.Totalsi jak nie pomagają,to niech przestaną,przeszkadzać-i będzie OK. 11:41, 29.05.2020


Do marwoDo marwo

2 0

Już widzę jak Katolicki socjalizm podnosi Państwo - chyba podatki a najlepiej te ukryte??? 10:26, 30.05.2020


wacek`wacek`

2 2

To wszystko idzie z Naszych pieniedzy. Wydali nasze wlasne pieniadze na ratunek obcych firm na strefie, a naszych przedsiebiorcow wgniataja w ziemie. Dojdzcie do zrodla.
15:50, 29.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mi nie dalyMi nie daly

0 0

A jo przecie tysz pocebuje...AZOT HEMOGLOBINADWUTLENEK WEGLA
Taka sytaxja 02:55, 30.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AZOTY TARNÓW AZOTY TARNÓW

2 0

AZOTY TARNÓW - Mielec powinien podziękować TARNOWIANOM a ni głupoty wypisywać!!!
BRAWO TARNÓW I AZOTY
PS; tylko niby 40 km a dojechać do tego Tarnowa autobusem ... dwa pasy na Tarnów też by się przydały???? 10:24, 30.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MIELEC - NIE PŁACIMIELEC - NIE PŁACI

2 0

MIELEC - NIE PŁACI

Wiele osób jeździ do TARNOWA do pracy - dal czego nie ma przynajmniej w stronę TARNOWA dwóch pasów ????

AZOTY TARNÓW, LENZE, ROLESKI, ZAKŁADY MECHANICZNE,STOLARCZYK, CONTROL PROCESS ..... 10:31, 30.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA