Zamknij
REKLAMA

Miliony na inwestycje wodno-ściekowe na obszarach wiejskich

10:47, 27.05.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

72 miliony złotych trafi do podkarpackich gmin z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wsparcie będzie przeznaczone na inwestycje wodno-ściekowe czyli m.in. na oczyszczalnie ścieków, sieć kanalizacyjną czy wodociągową.

Na zatwierdzonej liście znalazło się 61 wniosków z gmin i Zakładów Gospodarki Komunalnej z całego Podkarpacia. Limit środków dostępny dla województwa podkarpackiego na tego typu działania pozwolił na objęcie dofinansowaniem wszystkich złożonych wniosków, które spełniły określone wymogi.

W ramach przyznanego dofinansowania zostaną m.in. wybudowane 3 oczyszczalnie ścieków oraz 5 stacji uzdatnia wody. Planowana jest również przebudowa 3 oczyszczalni ścieków. Zostanie także wybudowanych ok 216 km sieci kanalizacyjnej oraz ponad 86 km sieci wodociągowej. Powstaną 32 przydomowe oczyszczalnie ścieków w miejscach, gdzie ze względu na warunki ukształtowania terenu i rozproszoną zabudowę, trudno byłoby, bądź nie opłacałoby się ze względów ekonomicznych, wybudować sieci kanalizacyjne.

- Nie są to może jakieś spektakularne inwestycje, ale są bardzo ważne dla rozwoju naszego regionu, gdyż wsparcie infrastruktury wodno – ściekowej zawsze wpływa pozytywnie na rozwój gospodarczy obszarów wiejskich, na poprawę warunków życia mieszkańców tych obszarów – mówi marszałek Władysław Ortyl.

- Inwestycje w infrastrukturę wodno-ściekową oznaczają także duże korzyści dla ochrony środowiska. A w przypadku gospodarowania wodą wszystkie działania są niezwykle ważne i wymagają wsparcia, szczególne w obliczu aktualnego zagrożenia suszą – dodaje wicemarszałek Piotr Pilch.

Jest to już drugi nabór na takie działania. Łączna wysokość pomocy finansowej w wyniku przeprowadzonych dwóch naborów wniosków o przyznanie pomocy w ramach PROW 2014-2020 wynosi ponad 164 mln zł. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W powiecie mieleckim dotacje trafią do:

- gminy Czermin – zadanie: budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Czermin oraz budowa sieci wodociągowej w miejscowości Łysaków – kwota dotacji: 1 731 735 zł

- gminy Wadowice Górne – zadanie: budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Izbiska – eta II – kwota dotacji: 310 345 zł

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

KotKot

2 1

To będzie nareszcie fajnie w gminie Czermin 10:56, 27.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KociaKocia

2 1

Bo do tej pory jest mocno nieciekawie!!!! 11:57, 27.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UBUUBU

0 0

Proponuję dać pieniądze na przebudowę i modernizację oczyszczalni w Gminie Radomyśl Wielki bo w tej chwili Potokiem Zgórskim płyną ścieki, zniszczono rzekę o pierwszej klasie czystości, uczyniono z niej szambo. 20:53, 27.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

okokokok

2 2

Brawo Sidur, barwo Deptuła !!! 21:38, 27.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA