Zamknij
REKLAMA

Mielecki Zielony Punkt Kontrolny po raz ósmy! Trwają zapisy

11:39, 13.10.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Od 2013 roku na terenach Nadleśnictwa Mielec, odbywają się zawody na orientację, pod nazwą Mielecki Zielony Punkt Kontrolny. Kolejną edycję wydarzenia zaplanowano na 24 października. Są zapisy!

Celem imprezy jest między innymi promocja zdrowego trybu życia i ruchu na świeżym powietrzu, popularyzacja turystyki rowerowej i pieszej jako formy rekreacji oraz aktywnego wypoczynku, promowanie walorów turystyczno-krajobrazowych mieleckich lasów oraz ścieżek przyrodniczo-edukacyjnych, uwrażliwienie społeczeństwa na problemy związane z ochroną środowiska, przyrody ojczystej, zaśmiecaniem i profilaktyką przeciwpożarową w lasach, a także integracja społeczności.

Co roku impreza ta przyciąga wielu miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody.

Start i meta zlokalizowane są na parkingu „Lesiówka” przy skrzyżowaniu (rondzie) drogi wojewódzkiej nr 875 i wschodniej obwodnicy Mielca. Współrzędne: 50°16'41.1"N 21°29'55.8"E.

Organizatorzy przewidzieli trzy trasy o różnym stopniu trudności: rodzinną, sportową i rowerową. Każdy uczestnik na starcie otrzymuje mapę i kartę kontrolną z punktami wyznaczonymi do odszukania podczas VIII MZPK.

Zawodnicy muszą odczytać mapę, zorientować się w terenie, zaplanować optymalną dla siebie trasę i ruszyć na poszukiwanie punktów. Zadaniem uczestników jest zaliczenie jak największej ilości punktów kontrolnych i odbicie ich na kartach, ważne by zrobić to w jak najkrótszym czasie.

Impreza zakończy się poczęstunkiem dla uczestników oraz rozdaniem upominków okolicznościowych.

Aby wziąć udział w zawodach należy zapoznać się z regulaminem i przesłać formularz zgłoszeniowy i otrzymać potwierdzenie. Formularze należy przesłać na adres: [email protected] oraz otrzymanie maila zwrotnego potwierdzającego zapis (bez maila zwrotnego Organizator uznaje zgłoszenie za nieważne).

Zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy (do pobrania poniżej) będą przyjmowane do 22.10.2021 r. do godziny 12:00.  

Wydarzenie to organizowane jest przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół 1893 w Mielcu przy wsparciu Nadleśnictwa Mielec oraz Ligi Ochrony Przyrody Okręgu Podkarpackiego a także Związku Harcerstwa Polskiego - Hufiec Mielec. Tegoroczną edycję patronatem honorowym objęli Starosta Powiatu Mieleckiego i Prezydent Miasta Mielca.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ciekaweciekawe

2 0

czy ludzie zaczną coś konkkretnego robić czy tylko będą się bawić a potuski sprzedają Polskę 17:11, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%