Zamknij
REKLAMA

Ruszyło ogólnopolskie wsparcie dla łowców pedofili. Każdy może się dorzucić

23:45, 03.03.2021 | D.W
REKLAMA

Elusive Child Protection Unit Poland to polska filia angielskiej grupy łowców pedofili. Działa już z sukcesami. Potrzebuje jednak finansowego wsparcia, by robić to skuteczniej.

- Jesteśmy grupą zajmującą się tropieniem i wyłapywaniem pedofili, których następnie przekazujemy w ręce policji wraz z obciążającym ich materiałem dowodowym. Wiele osób od początku naszej działalności chciało nas wesprzeć finansowo. Do tej pory płaciliśmy za wszystko z własnych kieszeni, jednak kwoty zaczynają być coraz większe i trudniej jest nam pokrywać wszystkie koszty. Aby skutecznie działać, potrzebujemy pieniędzy m.in. na paliwo, drukowanie rozmów oraz zakup nośników, na których przekazujemy policji materiał dowodowy - wskazuje Alex Hunter z ECPU Polska. Pozostają anonimowi, bo tak mogą realizować swoją misję.

- Jak się okazuje skala pedofili w naszym kraju jest ogromna, pracy przybywa nam lawinowo, a wraz z nią kosztów. Dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić "zrzutkę na paliwo dla łowców", gdzie każdy może zasilić konto chociażby symboliczną złotówką - podkreśla Alex Hunter. Łowcy pracują jako wolontariusze, nie pobierają wynagrodzenia.

Podczas jednej ze swoich ostatnich interwencji, łowcy działali na terenie Lubelszczyzny. W trakcie swojej akcji, namierzyli dwóch przestępców. 28-letni Piotr P. z okolic Biłgoraja usłyszał zarzut dotyczący usiłowania złożenia propozycji obcowania płciowego z osobą małoletnią, za pośrednictwem komunikatora internetowego.  Czyny te zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności. 39-letni Juliusz B. z Lublina odpowie on za usiłowanie złożenia dziecku propozycji seksualnej. Dodatkowo śledczy zarzucili mu posiadanie pornografii dziecięcej. Mężczyzna miał sporą kolekcję tego rodzaju zdjęć i filmów. Za gromadzenie takich materiałów grozi do 12 lat więzienia.

Zbiórka pieniędzy „na paliwo dla łowców” trwa w portalu zrzutka.pl. Każdy może pomóc.

(D.W)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%