Zamknij
REKLAMA

Fiskus rusza na łowy. Będą naloty na firmy i srogie mandaty

13:29, 12.01.2021 | Źródło: Puls Biznesu
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Fiskus rusza na łowy. Krajowa Administracja Skarbowa rozpoczęła akcję kontroli przedsiębiorców. Dotyczy to również tych, którzy zawiesili swoją działalność.

Jak informuje "Puls Biznesu" harmonogram akcji został przesłany regionalnym odziałom KAS. Zgodnie z nim inspektorzy mają między 11 a 29 stycznia kontrolować działające przedsiębiorstwa. Firmy, które zawiesiły działalność z powodu pandemii funkcjonariusze odwiedzą między 1 a 15 lutego.

Zmasowane kontrole nie są niczym nowym. Wątpliwości budzi jednak organizacja takiej akcji w szczycie pandemii. Wtedy, kiedy wiele firm boryka się z kłopotami, zastanawia się nad przyszłością i staje na skraju bankructwa. 

To budzi wątpliwości samych pracowników KAS. 

Jak mówi w rozmowie z "Pulsem Biznesu", proszący o anonimowość, jeden z kontrolerów tego typu akcje nie były niczym dziwnym w wakacje czy zimą.

- Wtedy sprawdzano punkty gastronomiczne  w nadmorskich kurortach albo w zimie w kurortach narciarskich. Zadziwiające jest jednak ruszenie do firm teraz. To niebezpieczny pomysł na szukanie dodatkowych pieniędzy - mówi w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

Podobne zdanie mają również eksperci. Oni nie owijają w bawełnę. Ich zdaniem tego typu akcje w pandemicznym czasie to nic innego jak "próba łatania państwowej kasy".

- Nie ulega wątpliwości, że chodzi o nałożenie jak największej liczby mandatów karnych na przedsiębiorców, u których stwierdzone zostaną jakieś uchybienia - tłumaczy w rozmowie z "Pulsem Biznes" Jerzy Matini, doradca podatkowy.

"Puls Biznesu" zapytał o cel akcji w ministerstwie finansów. W odpowiedzi resort pisze, że kontrole dotyczyć będą tylko warsztatów samochodowych, wulkanizacji i wymiany opon. Ma to na celu sprawdzenie czy w zakładach tych zainstalowano kasy online. 

Gazeta podaje jednak, że wytyczne, które w formie dokumentu trafiły do oddziałów KAS nie precyzują ani zakresu kontroli ani podmiotów, które to dotyczy.

(Źródło: Puls Biznesu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Miel. Cz. NinMiel. Cz. Nin

7 0

Jeśli kontrolerzy przychodzą na kontrolę to wymagania od nich aktualnego testu na koronawirusa. Proszę mi tu zarazkow nie roznosic 13:59, 12.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MacherMacher

3 0

Ja w identyczny sposób ostatnio odprawiłem dwie "Grażyny" co przylazły "se" na kontrolę.
Seria pytań o środki ochrony osobistej typu maseczki, rękawiczki oczywiście atestowane i na koniec stanowcza prośba o okazanie wyniku testu na Covid nie starszego niż 72h...
Miny pań bezcenne, państwo ustanawia zasady, zakazy i ograniczenia itp. - zatem niech funkcjonariusze państwa sami też ich przestrzegają 🤣🤣🤣 17:38, 12.01.2021


QutassQutass

4 0

Właśnie zamykam interes i wyjeżdżam za granicę. A kontrolę to niech sobie robią na Nowogrodzkiej albo niech sprawdzają kryształowego Banasia ,jak są tacy mocni,W tym kraju już nic nie da się zrobić coś pozytywnego.Wyjeżdżać kto tylko może. 20:41, 12.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA