Zamknij

Nasz Mielec – Nasz Powiat zaprezentował kandydatkę na prezydenta Mielca [WIDEO]

18:43, 08.02.2024 Aktualizacja: 17:16, 10.02.2024

Członkowie Stowarzyszenia Nasz Mielec, partii Polska 2050 Szymona Hołowni i niezrzeszeni samorządowcy powołali Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Mielec – Nasz Powiat. 

W czwartkowe popołudnie przedstawiciele komitetu zaprosili dziennikarzy na krótkie spotkanie, w trakcie którego przedstawili swoje najważniejsze zamiary. 

ZOBACZ WIDEO:

- Na swoje listy zaprosiliśmy członków i przyjaciół Stowarzyszenia, członków partii Polska 2050 Szymona Hołowni i niezrzeszone aktywne osoby, które też są pasjonatami działalności społecznej – oświadczył Bogdan Bieniek ze Stowarzyszenia Nasz Mielec, obecny przewodniczący Rady Miejskiej. I ogłosił Mirosławę Gorazd kandydatką na prezydenta Mielca. 

- Od samego początku zamierzaliśmy łączyć, a nie dzielić. Dlatego od dłuższego czasu pracowaliśmy pod kątem konsolidacji w zakresie wyborów samorządowych. Powstał komitet, który tutaj zaprezentowaliśmy. W ramach tego komitetu jednogłośnie wybraliśmy kandydatkę na prezydenta panią Mirosławę Gorazd – zakomunikował Grzegorz Ziomek z ugrupowania Polska 2050 Szymona Hołowni, obecny wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. 

- Kandydaci niezrzeszeni zdecydowali się współpracować ze Stowarzyszeniem Nasz Mielec oraz Polska 2050 Szymona Hołowni w ramach utworzonego komitetu Nasz Mielec – Nasz Powiat – wskazała radna miejska Magdalena Weryńska-Zarzecka.

Kandydatka na prezydenta Mielca, Mirosława Gorazd to obecna dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

- Przyjęliśmy siedmiopunktowy program konkretnych rozwiązań dla miasta. Skąd wiemy, że akurat tego potrzeba Mielcowi? Tutaj się urodziliśmy, tutaj mieszkamy, tutaj mamy rodziny i przyjaciół, z którymi o Mielcu rozmawiamy. Po prostu kochamy to miasto – powiedziała Mirosława Gorazd.

Wicestarosta Andrzej Bryła poinformował natomiast starcie Komitetu Nasz Mielec – Nasz Powiat w wyborach do rady powiatu w trzech okręgach: dwóch utworzonych na terenie miasta Mielca i tak zwanym okręgu przecławsko – chorzelowskim.

- 200 milion 462 tysiące to roczny budżet naszego Specjalistycznego Szpitala powiatowego. 89 milionów 438 tysięcy to subwencja oświatowa zapewniająca nam funkcjonowanie szkół ponadpodstawowych. 54 miliony 661 tysięcy to rocznych budżet Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Za te trzy ważne obszary funkcjonowania powiatu biorą odpowiedzialności osoby z naszego Stowarzyszenia, z naszego komitetu wyborczego – mówił Bryła. 

- Chcielibyśmy w kolejnej kadencji również wziąć odpowiedzialność za te ważne obszary – dodał Andrzej Bryła.

-  Od kilku tygodni w szerokim gronie rozmawiamy o tym co jest najważniejsze na najbliższe pięć lat samorządu. Te pięć lat będzie inne niż poprzednie, bo są pieniądze z Unii Europejskiej. Chcemy ten moment wykorzystać, by wypełnić to co było planowane w przeszłości a nie było na to środków, a dzisiaj te środki się pojawiają – podsumował Bogdan Bieniek.

Kalendarz wyborczy:

W wyborach samorządowych wyznaczonych na 7 kwietnia mieszkańcy wybiorą radnych zasiadających w organach uchwałodawczych na wszystkich szczeblach samorządu terytorialnego. W wyborach bezpośrednich zostaną wybrani również wójtowie, burmistrzowie oraz prezydenci miast. 

12 lutego upłynie termin na zawiadomienie odpowiednio PKW lub właściwego komisarza wyborczego o utworzeniu komitetu wyborczego.

Do 4 marca do godz. 16.00 będzie można zgłaszać terytorialnym komisjom wyborczym listy kandydatów na radnych, odrębnie dla każdego okręgu wyborczego dla wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy, z kolei do 14 marca do godz. 16.00 będzie można zgłaszać gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast.

Do 8 marca będzie można zgłaszać komisarzom wyborczym kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych; komisje te zostaną powołane do 18 marca.

Do 13 marca PKW musi przyznać jednolite numery dla list tych komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw.

Od 23 marca do 5 kwietnia do godz. 24.00 rozpowszechniane będą w programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych nieodpłatne audycje wyborcze przygotowane przez komitety wyborcze.

Cisza wyborcza rozpocznie się o północy z 5 na 6 kwietnia i potrwa do zakończenia głosowania.

Głosowanie odbędzie się 7 kwietnia w godzinach od 7 do 21. 

Druga tura wyborów – tam, gdzie w pierwszym głosowaniu na wójta, burmistrza czy prezydenta żaden z kandydatów nie uzyska ponad 50% głosów - odbędzie się 21 kwietnia.

 
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%