Komisarz Wyborczy w Tarnobrzegu poinformował o zarejestrowaniu Komitetu Wyborczego Wyborców Macieja Jemioło, który będzie zgłaszał kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych na terenie gminy Przecław w powiecie mieleckim.
Maciej Jemioło pięć lat temu został wybrany radnym powiatu mieleckiego z listy Komitetu Razem dla Powiatu Mieleckiego. W latach 2018-2021 był członkiem zarządu powiatu mieleckiego, później przewodniczącym komisji finansów w Radzie Powiatu.
Obecnie pracuje zawodowo w Urzędzie Gminy Wadowice Górne jako Kierownik Referatu Infrastruktury i Rozwoju. Przed laty był też zatrudniony w Urzędzie Miejskim w Przecławiu.
Zarejestrowanie swojego komitetu to pierwszy krok do kandydowania na stanowisko burmistrza Przecławia.
Do 4 marca komitety mają czas, by zgłosić do Komisarzy Wyborczych listy kandydatów na radnych miejskich czy gminnych, a 14 marca upływa termin zgłoszeń kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów. Dopiero wtedy te kandydatury stają się oficjalne.
[ZT]80600[/ZT]