Zamknij
REKLAMA

Mielczanie z PSL chcą do Sejmu. Z czym idą na wybory? [FOTO, WIDEO]

11:16, 13.09.2019 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska oficjalnie zaprezentowało swoich mieleckich kandydatów do Sejmu w wyborach parlamentarnych, które odbędą się 13 października. Andrzej Chrabąszcz, lider PSL w Mielcu, przedstawił trójkę, która powalczy o mandaty poselskie - są to: Monika Skowrońska-Ziomek, Naczelnik Wydziału Dróg, Transportu, Energetyki i Działalności Gospodarczej w Urzędzie Miejskim w Mielcu, Stanisław Lonczak, starosta powiatu mieleckiego oraz Jan Tarapata, mielecki przedsiębiorca i samorządowiec - radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego. 

- Program PSL wykuwał się na tysiącach spotkań z Polakami. Słuchaliśmy Polaków i dzisiaj w większości wszystkie te oczekiwania w tym programie się znalazły. To nowoczesny program, którego wdrożenie zaowocuje dynamicznym rozwojem Polski i pozwoli przede wszystkim utrzymać wszystkie programy społeczne, ale wprowadzić również nasze sztandarowe propozycje, czyli emeryturę bez podatku i dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców – powiedział Andrzej Chrabąszcz.

- Chcemy przywrócić Polakom Polskę. Jak wiadomo dzisiaj władza należy do partii politycznych. Chcemy, by to się zmieniło, żeby każdy obywatel miał większy wpływ kontroli nad władzą, jak również większy wpływ na sprawy publiczne – dodał.

Chrabąszcz do Sejmu jednak nie kandyduje – proponuje natomiast głosowanie na kogoś z „ludowej” trójki: Monikę Skowrońską-Ziomek, Stanisława Lonczaka lub Jana Tarapatę. 

Ziemia za złotówkę

- Do startu zachęciła mnie grupa zaufanych osób, o którym wiem, że można wspólnie dążyć do tego, żeby nasza Polska, nasz kraj, był dla wszystkich przyjazny, był dobrym miejscem, w którym mieszkańcy będą się dobrze czuć – powiedziała Skowrońska-Ziomek. 

- W programie mamy mocno zwróconą uwagę na ludzi młodych. Ten program mówi o tym, że żeby zatrzymać młodych ludzi w kraju, musimy im stworzyć dobre warunki. Takimi pomysłami jest chociażby „Ziemia za złotówkę”, gdzie czy to z zasobów rządowych czy samorządowych udostępnilibyśmy miejsce, gdzie mogliby wybudować swój dom. Wtedy na pewno chętniej by z nami zostali i zamieszkali – powiedziała.

- Również pomysł 50 tys. do wkładu własnego przy kredycie hipotecznym. To byłby konkretny zastrzyk gotówki, dzięki któremu młodzi ludzie mogliby się postarać o własne lokum, co na pewno ułatwiłoby im założenie rodziny i na pewno pozwoliłoby im na szybsze zadomowienie się w naszym obszarze – dodała.

Lonczak: numer 1 to ochrona zdrowia

- Mam kompetencje i doświadczenie, które można dobrze spożytkować w Sejmie na rzecz powiatu mieleckiego i województwa podkarpackiego – powiedział Stanisław Lonczak, starosta powiatu mieleckiego. 

- PSL zawsze łączyło Polaków, nie dzieliło. Dzisiaj mamy głęboki podział społeczeństwa, który wynika z polityki, jaka jest uprawiana w Polsce. Sytuacja ta już powoli zaczyna zagrażać stabilizacji i jedności naszego kraju. Musimy się opamiętać i zrobić coś, co przywróci wspólnotę narodową – powiedział Lonczak.

Co Lonczak chciałby osiągnąć pracując w parlamencie? – Tematem numer 1 jest dla mnie ochrona zdrowia. Przede wszystkim zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia, bo w tej chwili ich udział w wydatkach budżetowych wynosi 4,9 procenta. Jako PSL chcielibyśmy natychmiast od nowego roku zwiększyć ten udział do 6,8 procenta. Dzisiaj mamy taką sytuacje, że szpitalom powiatowym grozi totalne bankructwo i jeżeli nie będzie gwałtownego wzrostu nakładów to będziemy mieli do czynienia z utrudnieniem do usług medycznych, z bankructwem i niepokojami społecznymi – powiedział.

Obecny starosta powiatu mieleckiego zapowiedział też walkę o środowisko naturalne – walkę ze smogiem, ale i działania zapobiegające zmianom klimatycznym. – Mamy doświadczenia z gwałtowną powodzią, a potem długotrwałą suszą. Temu trzeba zapobiegać, bo inaczej będziemy pustynią lub będziemy totalnie zalewani  – ocenił dodając, że prócz wałów i pomp potrzebne jest też zatrzymanie wody w zbiornikach wodnych. Właśnie zabieganie o powstawanie zbiorników małej i dużej retencji zapowiedział w przypadku, gdyby udało mu się dostać do Sejmu. 

Tarapata: zerowy VAT dla żywności eko

- W programie PSL i Koalicji Polskiej zapisano zmiany ustrojowe: wybór Rzecznika Praw Obywatelskich czy Przewodniczącego Krajowej Rady Sądowniczej, ale też szefów innych instytucji w wyborach bezpośrednich – powiedział Jan Tarapata.

- Jeżeli gospodarka będzie w złej kondycji, wówczas nie będzie można realizować programów socjalnych – powiedział Tarapta. – Właśnie dlatego w naszym programie mocno stawiamy na sprawy gospodarcze – dodał.

- Przedstawiamy też sprawy obronności kraju, przemysłu zbrojeniowego. To też szeroki temat w naszym programie. Polska wydaje ok. 8 miliardów na przemysł zbrojeniowy, a na Podkarpaciu mamy około trzech zakładów zbrojeniowych, dlatego jest ważne, żeby te pieniądze również tutaj trafiały – powiedział.

- W programie są również sprawy rolnictwa i żywności ekologicznej, która według naszego uznania powinna być dostępna w bezpośredniej sprzedaży z zerowym podatkiem VAT, żebyśmy mieli możliwość korzystania z tej dogodności – zaznaczył. – Ważna jest też stabilizacja dochodów rolniczych – dodał mając na myśli powstanie funduszu, który w razie potrzeby wspierałby rolników w ich działalności.

Ustawa antykorupcyjna i więcej lekarzy

- Jako jedyna partia wpisaliśmy do programu przyjęcie ustawy antykorupcyjnej. – wszyscy się tego boją. Ustawa uniemożliwi tym wszystkim, którzy zostaną skazani za korupcję obejmowania urzędów publicznych zarówno państwowych jak również w spółkach komunalnych, pozbawi również biernego prawa wyborczego – powiedział Andrzej Chrabąszcz. 

PSL chce też zwiększyć dopłaty dla rolników oraz podnieść limit przyjęć na kierunki medyczne. – Więcej młodych ludzi musi studiować w tym kierunku. Chcemy też przyspieszyć możliwość specjalizacji. To nie może być tak, że wszystko jest ograniczane i w efekcie Polacy nie mają dzisiaj dostępności na takim poziomie, na jakim powinna ona być dla każdego z nas – dodał lider PSL w Mielcu.

ZOBACZ WIDEO:

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (32)

MielcokMielcok

5 32

kto to wogóle słucha , ...trzeba miec w głowie porąbane by chodzić na wybory ....i ten jeszcze slendyr jak sie wrzuca kartkę fanfary !!!!Janusz wrzucił kartkę i nawet z wiedział gdzie krzyżyk wstawić , każdy szaraczek czuje sie taki ważny wtedy , cukiereczki za miesiąc libido wam sie podniesie ....ktoś się bedzie z Wami liczył ...ja wysiadam co za cyrk.... 11:32, 13.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KozakKozak

0 0

Wszystko ok, tylko po co te żale? 20:10, 14.09.2019


Trzeba leczyćTrzeba leczyć

35 1

Mielcok - czytając Twoje komentarze, ewidentnie ktoś Cię skrzywdził w młodości. W każdym temacie niezadowolenie. Jak można Ci pomóc? 11:40, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TT

36 7

"Tęczowi" prezentują kandydatów 12:21, 13.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

bradbrad

7 1

Jeśli zaś chodzi o kwestię „ostrości”, czyli języka, to słowa są po to, aby ich używać. Draniem jest ten, kto nazywa chamem człowieka kulturalnego. Kto zaś chamem nazywa chama, a łajdakiem łajdaka, ten nie tylko korzysta ze swego słusznego prawa, lecz czyni powinność człowieka sumienia. Mowę nienawiści zaś należy odróżniać od słusznego gniewu, który nawet dla katolików, A czy mój gniew na pedofilów i gangsterów jest gniewem słusznym, niechaj sobie każdy w zaciszu swego sumienia sam odpowie. 13:39, 13.09.2019


hahahaha

9 18

tęczowe to masz pajacu majtki bo wali pisuarem z daleka 14:57, 13.09.2019


Wyborca polskiWyborca polski

26 8

Czyli nie ma na kogo glosowac 12:25, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Śmiecie.Śmiecie.

37 12

Pacynki. Kolesiostwo. 12:45, 13.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KkKk

4 11

śmiecie to cała twoja rodzina czy tylko ty ? 15:16, 13.09.2019


zxszxs

6 10

Polityka to waga jak będzie za dużo na jedną stronę to wszyscy runiemy i potłuczemy sobie mor dy. Pis wygra ale przeciwwaga musi być. Tylko Jak tu zapewnić przeciwwagę dla Pisu kiedy żadna partia z opozycji nie ma nic mądrego do powiedzenia? Chyba tylko wybory prezydenckie mogą nas uratować co by ktoś cofał do powtórnej weryfikacji głupkowate ustawy pisane w 24 godziny na kolanie pod potrzeby chwili i ku uciesze żelaznego elektoratu. Jeździec bez głowy typu Duda nie jest dobrym pomysłem. 13:46, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HmmmHmmm

27 0

Dobre, tysiące spotkań...
Hasła ładnie brzmią, ziemia za złotówkę?
Jeszcze trochę i "wybudujemy dla ciebie dom tylko głosuj.. "
Same super programy..:-) Szkoda, że...
13:48, 13.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TaaaTaaa

15 3

Jak rządzili przez 8 lat, to gdy PiS mówił o 500 + to mówili, że nie realne. Teraz wychodzi, że realne... Można było to wcześniej realizować, a nie brać wszystko dla...
Ja się nie dam nabrać na PO Ko PSL:-) 17:31, 13.09.2019


haryhary

34 11

Tęczowe gumiaki. 13:49, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zxszxs

9 11

Zapomniałem dopisać że to jest chyba najlepszy kierunek dla przeciwwagi. Spadochroniarze z KO ? Tylko nie to. . . 13:50, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DamjanDamjan

25 5

Jeśli PSL zniesie KRUS NA rzecz ZUS zagłosuje na nich.
Niech wszyscy mają równe prawa rozwoju 14:42, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

mmmm

11 28

Każdy lepszy od obecnej sekty 14:57, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sfdsfd

25 4

i po co ? to juz było i to oby se nevrati! 15:14, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LimboLimbo

25 3

Wybiorę was do cyrku z klaunami lub na wesołe miasteczko do czego wy się nadajecie patalachy 16:30, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ptosptos

7 5

Debata kandydatów do Sejmu z okręgu rzeszowskiego Jan Tarapata, Paweł Poncyljusz,Stanisław Kruczek, Wiesław Buż link do audycji https://audycje.tokfm.pl/podcast/80714,Debata-kandydatow-do-Sejmu-z-okregu-rzeszowskiego Tarapata słabo wypadł audycja z 13-09-19 16:51, 13.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

To jaTo ja

2 0

Zdziwiłem się mocno, żeby P. Tarapata, uważający siebie za bardzo dobrego mówcę, źle wypadł w czasie debaty. Widać z wiekiem dużo się w człowieku zmienia. 16:05, 14.09.2019


no tak no tak

31 2

z czym wy idziecie do wyborów , nawet jeśli Tarapata wygra to dalej będziecie siedzieć w opozycji i szbelka machać i nic z tego . dajcie sobie spokój , nie macie szans aby coś zrobić , robicie koalicje to z PO ( wybory do Euro ) to z Kukiz , sami nie wiecie gdzie jesteście 18:28, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ProgramProgram

2 11

Ciekawe propozycje programowe zgłosili kandydaci . Oczywiście hejterzy I sekretarza muszą krytykować. 16:30, 14.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ludowiecludowiec

19 2

W polityce liczy się wiarygodność . Ci smutni państwo dobrze wiedzą ,że im jej brakuje. Obiecać można dosłownie wszystko ,ale trzeba rozważyć możliwości- realizacji obietnic. Trzeba najpierw uporządkować własne szeregi partyjne,określić wartości i zasady to może za kilka lat PSL się podniesie. W tej liberalno-tęczowej i pseudo ludowej masie trudno szukać poparcia ze strony wyborców. Witos w grobie się przewraca,co zrobili jego następcy z ruchem ludowym. 17:17, 14.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlafOlaf

7 1

To koń też startuje ? 20:26, 14.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dexterdexter

14 1

PO PSL wyżeście juz przy korycie byli i co żeście zrobili a wiec
-podnieścieliscie wiek emerytalny
-pieniądze z OFE przerzuciliście do ZUS
-podpisaliście niekorzystny kontrakt z GAZPROMEM
-rolników nazwaliscie FRAJERAMI
-teraz obiecujecie cuda na kiju i wiele innych rzeczy w nie sposob wymieniać 07:54, 15.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HahahaHahaha

8 1

Ziemia za złotówkę po wyborach ale dla swoich. Już Elewar uwłaszczyli.
10:36, 15.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Ra-ta. Ta-ta. Ra-ta.Ra-ta. Ta-ta. Ra-ta.

1 0

Ra-ta. Ta-ta. Ra-ta. как мой денги? He? 12:29, 15.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WujekWujek

4 1

Haha babcia mówiła że się nadaje☺to startuje może się uda do koryta duża rodzina pomoże 20:02, 15.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

olafolaf

1 2

ZSL-PSL był w 10 rządach i współrządził 18 lat... 10:46, 16.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KontraKontra

2 2

Co tak pisiory walą w pory? 13:00, 16.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oliwiaoliwia

2 1

wysylaja tarapate oby poszedl w slady burego chrabaszcz malo ci koryta psl banda oprychow i zlodzieji 14:31, 16.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LudowiecLudowiec

1 1

Będziemy mieć burego tarapatę jak szarego karapytę 21:25, 16.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA