Zamknij
REKLAMA

Dożynkowy podpalacz w gminie Niwiska! Nagroda za wskazanie sprawcy!

10.00, 11.08.2022 DW
Na zdjęciu: jedna z dożynkowych instalacji po ustawieniu oraz po spaleniu. Fot. UG. Niwiska
REKLAMA

Kolbuszowscy policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości sprawców podpaleń dekoracji promujących dożynki w Trześni. Do zdarzeń doszło we wtorek w nocy. 

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcy podpalili przygotowane ze słomy dekoracje w kilku miejscowościach znajdujących się na terenie gminy Niwiska. Wartość strat oszacowano wstępnie na ponad 8 tys. złotych – informuje Policja. 

We wtorek po godz.1, kolbuszowscy policjanci interweniowali w Trześni w związku ze zgłoszeniem dotyczącym pożaru dekoracji promującej planowane w najbliższy weekend dożynki w tej miejscowości. Na miejscu pracowali strażacy, którzy ugasili pożar.

Chwilę później, wpłynęły podobne informacje dotyczące pożaru dekoracji w Hucinie, Hucisku, Leszczach, a także Przyłęku i Kosowach. Wszystkie te miejscowości znajdują się na terenie gminy Niwiska.

- Policjanci wykonali oględziny miejsc, gdzie doszło do spalenia dekoracji. Przyjęto również zawiadomienie dotyczące ich zniszczenia. Wartość start oszacowano wstępnie na ponad 8 tysięcy złotych. Kolbuszowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności pożarów i pracują nad ustaleniem tożsamości sprawców tych podpaleń – przekazuje Policja.

Mieszkańcy gminy są zbulwersowani, sprawę nazywają skandalem, liczą na szybkie ustalenie i ukaranie podpalaczy. 

Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawców podpaleń proszone są o kontakt z kolbuszowską Policją pod nr 47 822 13 10.

Jak informuje Urząd Gminy w Niwiskach,  za wskazanie sprawcy firma transportowa BUJAK-BUS wyznaczyła nagrodę w wysokości 3000 złotych. 

[ALERT]1660204598777[/ALERT]


 

(DW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%