Zamknij
REKLAMA

Adamczyk: łączymy bezpieczną drogą Rzeszów z Lublinem

12:01, 21.05.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Łączymy bezpieczną drogą Rzeszów z Lublinem - podkreślił w sobotę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk otwierając dla ruchu odcinek drogi ekspresowej S19. Każdy Polak zasługuje na to, aby korzystać z nowoczesnej sieci dróg; każdy region zasługuje na to, aby nie być wykluczonym komunikacyjnie - dodał.

"Dzisiaj łączymy bezpieczną drogą Rzeszów z Lublinem" - powiedział Adamczyk podczas oficjalnego otwarcia dla kierowców ostatniego, brakującego odcinka drogi ekspresowej S19 na szlaku Via Carpatia między Lublinem a Rzeszowem, w okolicach węzła Wilkołaz (Lubelskie).

Jak wskazał, Polska jest jedna i "każdy Polak zasługuje na to, aby korzystać z nowoczesnej sieci dróg; każdy region zasługuje na to, aby nie być wykluczonym komunikacyjnie; każdy region zasługuje na to, aby rozwój gospodarczy przebiegał w sposób dynamiczny".

W ocenie Adamczyka, dzięki Via Carpatii "przedsiębiorcy, kapitał z całego świata koncentruje uwagę już na wschodnich regionach naszego kraju".

"Ale przecież to nie koniec, bo trwają prace na różnym etapie zaawansowania na Via Carpatii na południe od Rzeszowa. Trwają prace na północ od Lublina w kierunku Białegostoku" - powiedział Adamczyk.

Szef resortu infrastruktury przypomniał, że to prezydent Lech Kaczyński doprowadził do podpisania porozumienia międzynarodowego w sprawie budowy Via Carpatia.

Minister mówił także o innych inwestycjach realizowanych przez rząd. W tym kontekście wymienił m.in. drogę ekspresową S16 na Warmii i Mazurach, która połączy Via Carpatię z drogą ekspertową nr 7 prowadzącą z Warszawy do Trójmiasta, "czyniąc ten układ komunikacyjny spójnym i bezpiecznym". (PAP)

autor: Aneta Oksiuta, Agnieszka Gorczyca

aop/ ag/ par/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

JanJan

1 2

P.mister zapomniał dodać że 85%srodkow na inwestycje przekazała Unia Europejska !!! 10:28, 22.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

J.K.J.K.

1 1

Jak by Pan Jan liczył tylko na UE to by miał to samo co za czasów RWPG czy jak się to wtedy zwało. 19:20, 29.05.2022


dobrze dobrze

1 1

"każdy region zasługuje na to, aby rozwój gospodarczy przebiegał w sposób dynamiczny" - to czemu Mielec jest omijany ? Czemu nie zrobicie odrazu elektryfikacji na torach ? czemu za jednym zamachem nie zrobicie remontu toru do chmielowa ? Czemu wszystkie drogi szybkiego ruchu prowadzą do rzeszowa a nie np do mielca ? i na koniec czemu Mielec jest zawsze pomijany w inwestycjach ? ? 10:48, 30.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%