Zamknij
REKLAMA

Pogoda może być niebezpieczna. Prognozy IMGW

19:58, 13.01.2022 | PC
Skomentuj
REKLAMA

Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej spodziewa się groźnych zjawisk pogodowych w regionie, w najbliższych dniach.

Od piątku do soboty może wystąpić silny wiatr. IMGW przewiduje wydanie ostrzeżenia pogodowego pierwszego stopnia. Sytuacja ta może się powtórzyć w niedzielę i poniedziałek. Po weekendzie możliwe też oblodzenie.

POGODA DLA MIELCA 

[POGODA]1642100306879[/POGODA]

POGODA DLA PODKARPACIA

Jak informuje IMGW, w piątek w dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, a w rejonach górskich deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C, w rejonach podgórskich od 0°C do 3°C, na szczytach Bieszczadów i Beskidu Niskiego od 0°C do 2°C. Wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny (od 45 km/h do 60 km/h), w porywach do 90 km/h, północno-zachodni.

Podobne warunki pogodowe mają panować też w sobotę. W niedzielę zachmurzenie małe, wzrastające w ciągu dnia do umiarkowanego. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, rejonach podgórskich od -7°C do -4°C. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C, w rejonach podgórskich od 0°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w dzień porywisty, południowy skręcający na zachodni.

W poniedziałek mogą wystąpić przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, rejonach podgórskich od -6°C do -3°C. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 2°C. Spadek temperatury poniżej 0°C może miejscami powodować oblodzenie nawierzchni dróg i chodników. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, zachodni.
 

(PC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%