Zamknij
REKLAMA

Niedaleko Mielca policjanci odkryli „dziuplę samochodową”. W niej skradziony mercedes

10:20, 12.09.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 34-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. W prowadzonym przez niego warsztacie w gminie Majdan Królewski, policjanci odnaleźli skradzionego we Włoszech mercedesa oraz części pochodzące z aut skradzionych na terenie Unii Europejskiej. Za paserstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspólnie z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, w jednym z warsztatów samochodowych na terenie gminy Majdan Królewski, weryfikowali informacje, z których wynikało, że mogą tam znajdować się części ze skradzionego na terenie Włoch mercedesa. W działaniach uczestniczyli też kolbuszowscy policjanci.

W trakcie wykonywanych czynności, funkcjonariusze ujawnili pochodzący z kradzieży pojazd marki Mercedes ML oraz kilkadziesiąt części samochodowych. Sprawdzenia w bazach danych wykazały, że są to elementy pojazdów skradzionych w latach 2020 - 2021 na terenie Włoch, Niemiec i Anglii. Zidentyfikowane części pochodziły z samochodów marki Mercedes, BMW i Jeep. W warsztacie znajdowały się  m.in. silniki, elementy karoserii, ale też wyposażenie wnętrza pojazdów, radia samochodowe i instalacje elektryczne.

Skradziony pojazd i części samochodowe zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu. Policjanci zatrzymali 34-letniego właściciela warsztatu. Mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa. Sąd Rejonowy w Kolbuszowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

W sprawie trwają dalsze czynności.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

katkat

10 2

*%#)!& łapy u samej doopy. 20:12, 12.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RomekRomek

3 1

Policja bez donosu może odkryć kupę w swoich gaciach. 09:08, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kurdekurde

1 3

a były by tanie części to jakiś dobrodziej po....lił !
pewnie mu nie sprzedał coś tanio i po ptokach . przyjechały psy ? ciekawe czy choć szczepione nie na coronacoś :-( tylko na wścieklizne i teraz facet ma kłopot ! 09:57, 14.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%