Zamknij
REKLAMA

W weekend policyjna akcja "Motocykl"

10:51, 08.08.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

W weekend 8 i 9 sierpnia w godzinach 6.00-22.00 tarnobrzescy policjanci przeprowadzą działania pod nazwą "Motocykl". Ich celem będzie organicznie ilości kierujących motocyklami, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego, a także eliminowanie niebezpiecznych zachowań w ruchu drogowym powodowanych przez kierowców jednośladów.

Okres wakacyjny to czas, gdy po drogach porusza się mnóstwo jednośladów. Ta szczególna grupa uczestników ruchu narażona jest bardziej niż kierowcy samochodów na urazy, jakie niesie ze sobą wypadek czy kolizja. Prowadzone działania mają zapewnić bezpieczeństwo i porządek na drogach naszego powiatu, a tym samym przeciwdziałać powstawaniu wypadków z udziałem motocyklistów.

Zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych jest jednym z priorytetów tarnobrzeskiej policji, dlatego w sobotę i niedzielę w godzinach 6.00 - 22.00 policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania pod hasłem „Motocykl”. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, wykonywanie niebezpiecznych manewrów i nadmierny hałas.

- Dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, apelujemy do kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na wyjście z wypadku bez obrażeń - przekazują funkcjonariusze.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA