Zamknij
REKLAMA

Blisko 90 komputerów trafi do potrzebujących rodzin

12:20, 10.04.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Urząd marszałkowski przekaże używane komputery najbardziej potrzebującym podkarpackim rodzinom zastępczym, wielodzietnym oraz rodzinnym domom dziecka. Będą to 34 komputery nowszego typu oraz 50 starszych, ale z oprogramowaniem biurowym, na których będzie możliwe odrabianie lekcji i korzystanie z internetu. Sprzęt zostanie rozdysponowany przez Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Nowsze 34 zestawy mają następujące parametry: Windows 7 Professional, procesor Intel Core i3, 4 GB pamięci RAM, dysk 500GB. Komputery umożliwią nie tylko pracę biurową, nauczanie online, ale także po uzupełnieniu o kamerę i mikrofon, są gotowe do wideokonferencji. Pozostałych 50 zestawów komputerowych jest w stanie zapewnić wsparcie biurowe – dzięki zainstalowanym pakietom Office. Każdy zestaw składa się z jednostki centralnej, monitora, myszy, a także klawiatury. 

- W ten sposób chcemy pomóc uczniom w edukacji, która nadal odbywa się zdalnie. Nie jest to najnowszy sprzęt, ale dobry, sprawny i nawet te starsze typy pozwalają - mając dostęp do internetu -na odbieranie poczty, pisanie prac domowych, więc ułatwią naukę w jakiś sposób – mówi marszałek Władysław Ortyl. 

- Sprzęt został dokładnie sprawdzony i przygotowany przez urzędowych informatyków, aby był sprawny i gotowy do użytkowania – zapewnia Lesław Majkut, sekretarz województwa. 

ROPS rozesłał już pytania do jednostek pomocy społecznej z gmin i powiatów, aby wytypowały rodziny i domy dziecka, którym taka pomoc się przyda. Pierwsze informacje już spływają do ROPS-u:

- Mamy już pierwsze zgłoszenia, że potrzebnych jest 46 komputerów, a po świętach będziemy wiedzieli dokładnie kto i gdzie potrzebuje takiego wsparcia, jakiej rodzinie, jakiemu domowi dziecka przyda się taka pomoc. Potrzebne są nawet te starsze komputery – mówi Jerzy Jęczmienionka dyrektor ROPS.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

adaada

3 2

wielodzietni maja 500 plus to chyba nie jest problem zeby kupic laptopa za 300 zł znam rodzine co ma 5 tysiecy miesiecznie a i tak dostaja paczki z karitasu ja sie pytam jakim prawem nie stac ich na jedzenie majac 5 tysiecy miesiecznie jest duzo osób starszych co ich nie stac na jedzenie 13:30, 10.04.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

He he He he

1 0

Jednodzietni tez maja500+ i co to ma do zeczy a te osoby starsze to uważa koleżanka że co mają te komputery zjeść? To chyba dobrze że chcą te komputery rozdać a nie wyżucić 17:24, 10.04.2020


HandlowiecHandlowiec

0 0

Jednodzietni mają jedno 500+ i raczej jest to dofinansowanie nauki, zajęć pozalekcyjnych, albo zakupu komputera nawet na raty. Dlaczego ten, który ma 5tysięcy miesięcznie z zasiłków nie zakupi nawet najtańszego komputera na raty????????? Rodziny zastępcze powinny komputery dostać jak najbardziej. Lepiej żeby komuś jeszcze służyły, jak są sprawne, a służyć mają przede wszystkim do nauki. Chcecie nowr_raty w sklepach są. 19:14, 10.04.2020


RolnikRolnik

2 1

My na wsi nie chcemy staroci,nowe nas interesują. 16:50, 10.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA