Zamknij
REKLAMA

Blisko 90 komputerów trafi do potrzebujących rodzin

12:20, 10.04.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Urząd marszałkowski przekaże używane komputery najbardziej potrzebującym podkarpackim rodzinom zastępczym, wielodzietnym oraz rodzinnym domom dziecka. Będą to 34 komputery nowszego typu oraz 50 starszych, ale z oprogramowaniem biurowym, na których będzie możliwe odrabianie lekcji i korzystanie z internetu. Sprzęt zostanie rozdysponowany przez Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Nowsze 34 zestawy mają następujące parametry: Windows 7 Professional, procesor Intel Core i3, 4 GB pamięci RAM, dysk 500GB. Komputery umożliwią nie tylko pracę biurową, nauczanie online, ale także po uzupełnieniu o kamerę i mikrofon, są gotowe do wideokonferencji. Pozostałych 50 zestawów komputerowych jest w stanie zapewnić wsparcie biurowe – dzięki zainstalowanym pakietom Office. Każdy zestaw składa się z jednostki centralnej, monitora, myszy, a także klawiatury. 

- W ten sposób chcemy pomóc uczniom w edukacji, która nadal odbywa się zdalnie. Nie jest to najnowszy sprzęt, ale dobry, sprawny i nawet te starsze typy pozwalają - mając dostęp do internetu -na odbieranie poczty, pisanie prac domowych, więc ułatwią naukę w jakiś sposób – mówi marszałek Władysław Ortyl. 

- Sprzęt został dokładnie sprawdzony i przygotowany przez urzędowych informatyków, aby był sprawny i gotowy do użytkowania – zapewnia Lesław Majkut, sekretarz województwa. 

ROPS rozesłał już pytania do jednostek pomocy społecznej z gmin i powiatów, aby wytypowały rodziny i domy dziecka, którym taka pomoc się przyda. Pierwsze informacje już spływają do ROPS-u:

- Mamy już pierwsze zgłoszenia, że potrzebnych jest 46 komputerów, a po świętach będziemy wiedzieli dokładnie kto i gdzie potrzebuje takiego wsparcia, jakiej rodzinie, jakiemu domowi dziecka przyda się taka pomoc. Potrzebne są nawet te starsze komputery – mówi Jerzy Jęczmienionka dyrektor ROPS.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (4)

adaada

3 2

wielodzietni maja 500 plus to chyba nie jest problem zeby kupic laptopa za 300 zł znam rodzine co ma 5 tysiecy miesiecznie a i tak dostaja paczki z karitasu ja sie pytam jakim prawem nie stac ich na jedzenie majac 5 tysiecy miesiecznie jest duzo osób starszych co ich nie stac na jedzenie 13:30, 10.04.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

He he He he

1 0

Jednodzietni tez maja500+ i co to ma do zeczy a te osoby starsze to uważa koleżanka że co mają te komputery zjeść? To chyba dobrze że chcą te komputery rozdać a nie wyżucić 17:24, 10.04.2020


HandlowiecHandlowiec

0 0

Jednodzietni mają jedno 500+ i raczej jest to dofinansowanie nauki, zajęć pozalekcyjnych, albo zakupu komputera nawet na raty. Dlaczego ten, który ma 5tysięcy miesięcznie z zasiłków nie zakupi nawet najtańszego komputera na raty????????? Rodziny zastępcze powinny komputery dostać jak najbardziej. Lepiej żeby komuś jeszcze służyły, jak są sprawne, a służyć mają przede wszystkim do nauki. Chcecie nowr_raty w sklepach są. 19:14, 10.04.2020


RolnikRolnik

2 1

My na wsi nie chcemy staroci,nowe nas interesują. 16:50, 10.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA