Zamknij

Już 25 i 26 października 2025 Sensei Ushiro Kenji odwiedzi Mielec

21:53, 09.09.2024 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 22:03, 09.09.2024

Już 25 i 26 października 2025 Sensei Ushiro Kenji odwiedzi Mielec i będzie nauczał Bujitsu! Człowiek, który szkolił Jamesa Vardiego ochroniarza amerykańskich prezydentów, Busha i Clintona.

Sensei Ushiro Kenji to mistrz w Sztukach Walki.

Naucza on Tradycyjnego Okinawańskiego Karate. Uczy on czym są oryginalne kata Okinawskiego Karate i jak należy stosować techniki w nich zawarte.

Sensei Ushiro Kenji uczył wielu utytułowanych zawodników karate kyokushin, w tym: Hajime Kazumi i Tatsuya Iwasaki. Nauczycielem Senseia Ushiro był Nikichi Zaha.

Karate Bujutsu, które uprawia sensei Ushiro to orginalne Okinawskie Karate, które tkwi w historii Okinawy. Jeśli chcesz się nauczyć Bujutsu Karate musisz poznać historię Okinawy. Nie chodzi tylko o nauczenie i uczenie się technik karate, ale także o istotę rozwoju człowieka poprzez karate. Karate narodziło się na Okinawie i było przekazywane przez pokolenia.

Dlatego nie jest możliwe zrozumienie prawdziwego znaczenia kata poprzez samo wykonywanie technik. Aby zrozumieć znaczenie prawdziwych technik zawartych w tradycyjnych kata i tworzyć techniki z kata, konieczne jest poznanie historii Okinawy.

Jak ważna jest autentyczna relacja nauczyciel-uczeń. Rzeczy, które możesz uświadomić sobie samodzielnie są ograniczone. W świecie rywalizacji sportowej, popadamy w iluzję, że do wszystkiego możesz dojść samodzielnie, tak naprawdę wszystko zostało już udowodnione w przeszłości, musisz tylko znaleźć nauczyciela, który Ci to pokaże.

Z książki „Bujiutsu wo Ikasu”

Czym jest Bujitsu Karate?

W starożytnej Japonii w słowie Bujitsu były zawarte wszystkie sztuki walki bronią jak i walkę bez broni, czyli karate. Potem słowo Bujitsu zostało zmienione na Budo i zostały wyodrębnione style walki.

Budo to: karatedo, kendo, judo, kyudo, aikido i inne.

Słowo „budo” zostało pierwotnie stworzone w celu podkreślenia przejścia od Bujitsu do „Do” (drogi), czyli rozwoju człowieka poprzez praktykę. Z czasem ewoluowało od karate do karatedo, od kenjutsu do kendo, od jujutsu do judo itd.

Patrząc historycznie, Bujutsu było pierwotnie związane z samoobroną i pokonaniem wroga. Stawiając czoła sytuacjom życiowym, można powiedzieć, że idealna forma Bujitsu nieuchronnie prowadziła w kierunku „zwycięstwa bez walki”.

W Europie jest tylko pięć szkół uprawiających tą sztukę walki. Znajdują się one w Berlinie, Rzymie, Budapeszcie, Chełmie i Mielcu.

Zapraszamy na treningi przy ul. Kilińskiego 72. Zajęcia odbywają się w każdy dzień tygodnia z podziałem na grupy wiekowe. Dzieci od lat 5, dorośli do 99. Trening nie jest fizyczny ukierunkowany na właściwy oddech i postawę ciała. Naukę Bujitsu poprzez kata i bunkai.

Kontakt tel. 600 114 964 lub 516 604 368

(Artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%