Zamknij
REKLAMA

Starosta zostaje i komentuje: radni PiS chcieli przykryć negatywne zdanie

10.53, 03.09.2022 ks
Skomentuj
REKLAMA

Starosta powiatu mieleckiego, który decyzją rady nadal będzie pełnił swoją funkcję, uważa, że wniosek o jego odwołanie złożony przez radnych PiS miał przykryć falę krytyki, jaka spadła na radnych opozycji po tym, jak ci głosowali przeciwko kontynuowaniu współpracy z Polsko-Amerykańskimi Klinikami Serca.

Na piątkowej sesji rady powiatu mieleckiego głosowany był wniosek o odwołanie starosty Stanisława Lonczaka. Dokument jeszcze w czerwcu złożył radny Krzysztof Olszewski. Podpisało się pod nim dziesięciu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Kilka dni temu w starostwie zebrała się komisja rewizyjna wydając negatywną opinię dla wniosku, a w piątek doszło do jego głosowania przez samych radnych. 

Ostatecznie wniosek o odwołanie starosty nie uzyskał większości. Za odwołaniem Stanisława Lonczaka zagłosowało dziesięciu radnych, 14 było przeciwnych. Głosowanie było tajne.

W długiej dyskusji nad wnioskiem, obie strony - koalicji Nasz Mielec i Razem dla Powiatu Mieleckiego oraz opozycji z PiS - wzajemnie przerzucały się zarzutami i oskarżeniami dotyczącymi prowadzenia mieleckiego szpitala oraz innych spraw związanych z działalnością samorządu powiatowego. 

Finalnie, swoją oceną dotyczącą powodów złożenia wniosku o odwołanie starosty podzielił się sam zainteresowany.

- Ja myślę, że to wszystko (wniosek o odwołanie starosty - red.) jest pokłosiem tego, że medialna dyskusja, uchwały, były mocno komentowane przez społeczeństwo, gdzie bardzo negatywnie wypowiadano się o pomyśle, żeby PAKS nie prowadził działalności kardiologicznej i żeby to robił szpital własnymi siłami - powiedział Stanisław Lonczak.

- Moim zdaniem to negatywne zdanie społeczne spowodowało, że państwo chcieliście to w jakiś sposób przykryć jakimś znaczącym wydarzeniem i wystąpić o odwołanie mojej osoby - dodał.

Mowa o decyzji radnych PiS z maja tego roku, kiedy rada decydowała o udzieleniu zgody w sprawie dzierżawienia pomieszczeń dla Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. Radni PiS byli wówczas przeciwni - włącznie z kilkoma radnymi koalicji, którzy podzielali zdanie radnych PiS, że szpital samodzielnie powinien zorganizować oddział kardiologii i zaprzestać współpracy z PAKS.

Po negatywnej decyzji dla PAKS wybuchła fala natywnych komentarzy pod adresem całej rady powiatu. Padło wiele oskarżeń o wzajemne wojenki, których ofiarami mają być pacjenci pozostawieni bez opieki kardiologicznej od 1 stycznia 2023 roku. 

Doszło wówczas do szeregu spotkań i negocjacji. Swój sprzeciw wyrazili m.in. ordynatorzy szpitala, wskazując na brak możliwości powołania samodzielnego oddziału kardiologicznego, przy jednoczesnych dużych brakach sprzętowych na pozostałych oddziałach.

Finalnie sprawa powróciła na kolejnej sesji rady powiatu, gdzie radni koalicji, którzy wcześniej byli przeciwni, zmienili zdanie i poparli dalszą współpracę z PAKS, a radni opozycji z PiS wstrzymali się od głosu.

Zdaniem starosty Lonczaka, pierwotne głosowanie „przeciw” radnych PiS i późniejsza fala krytyki ze strony mieszkańców, była właśnie źródłem decyzji o złożeniu  wniosku o odwołanie starosty.

[ZT]71326[/ZT]

(ks)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (9)

AKOAKO

5 5

za problemy ze szpitalem gdzie mamy dyrekcję jak nikt inny oraz problemy z karetkami na terenie Mielca co jeżdżą do wszystkich powiatów dookoła a w Mielcu się na nie czeka , za sytuacje na SOR gdzie pacjent to kłopot i podlega kartowaniu kolorami , za brak opieki świątecznej dla dzieci - facet i ci co za nim głosują powinien po prostu odejść ... 18:02, 03.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

voltvolt

2 0

Lonczak jest chyba troszeczkę za mały żeby odpowiadać za błędy wyższych urzędów z centralizacją pogotowia i karetek. 14:25, 05.09.2022


Franek 57Franek 57

0 10

Lonczak kończ pań i wstydu oszczęd pan i ta banda Paprocki Bryła to nieroby lament i tylko media z Czerwona Bunia 06:45, 05.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

voltvolt

2 2

Demokracja wygrała. Teraz pisy koniec szumu i brać się za prawdziwą robotę. Jak chcecie przejąć władzę to w demokratycznych wyborach i nie kopcie już dołków bo niechcący sami możecie w nie powpadać. 14:24, 05.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Nie tylkoNie tylko

2 2

To nie takie proste, niestety Tak, trzeba było zbudować kardiologie i rozwijać na tyle by mieć potem także własną, ale już z inwazyjną. Zaniedbano to. Na SOR jest coraz gorzej Nieludzkie traktowanie, odprawianie bardzo chorych ludzi, wypędzanie rodzin, prostactwo i bałagan. Dzus już nawet w małych szpitalikach tak nie ma. Jest kultura i profesjonalizm Ginekologia to koszmar. Chirurgia coraz gorzej. Dyrekcja... To już sami wiecie tak jak i cały region wie. Szpital chyli się ku upadkowi jak nigdy dotąd. Może PiS chciał wykorzystać moment, ale rację ma. Tylko Panu Staroście podoba się co się tam wyprawia, bo musi. 08:22, 06.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nadianadia

2 1

szpital się cofa, degraduje się jego rola w województwie do małej śmiesznej placóweczki gorszej niż dąbrowa tarnowska, która się odkuła i rozwija. Na całym świecie stawia się na konsultacje psychiatryczne. Czy to prawda, że tu nie podpisali umowy z psychiatrą? I ludzie gniją na oddziałach, bo przerwali leczenie ambulatoryjne, ale w szpitalu nie ma ich kto zobaczyć, więc przerywają leczenie psychiatryczne i depresja się pogłebia? i takich kwiatków, które cofają szpital i robią przychodnią z łózkami jest pełno. 08:32, 06.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Chacha Chacha

1 0

Starosta to nawet nie wie co się tam dzieje to zadowolony, omamiony bajkami 08:35, 06.09.2022


Starosta zadowolony?Starosta zadowolony?

2 0

Co wy wpisujecie. Starosta zadowolony z tego co się dzieje w szpitalu? Z tego zadowolenia krytycznie się wypowiada o szpitalu 10:24, 06.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

xx

1 1

wypowiadać to się można. byli logiczni dyrektorzy a teraz... I co? i teraz już można na to patrzeć w spokoju? 12:29, 06.09.2022


REKLAMA
REKLAMA
0%