Zamknij
REKLAMA

7 domowych sposobów na porost rzęs

10:17, 25.11.2021 | Materiał partnera

Przedłużanie rzęs to proces, który dotychczas kojarzył się jedynie z profesjonalnymi salonami urody. Dziś - między innymi dzięki postępującej medycynie - wiadomo już, jakie mechanizmy odpowiadają za ich wzrost. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by zabieg ten można było wykonać w domu. Co więcej, nie trzeba w tym celu doklejać dodatkowych, syntetycznych włosków, ani stosować tuszy. Wystarczy kilka prostych sztuczek, które - wraz z odpowiednią dietą - przełożą się na seksowne i długie rzęsy.

Dlaczego rzęsy wypadają?

Przyczyn wypadania rzęs może być co najmniej kilka. Jedną z nich jest zbyt duża łamliwość włosów, które po prostu są osłabione poprzez różnego rodzaju kosmetyki (w tym tusze do rzęs i krople do oczu).

Kolejną przyczyną wypadania rzęs jest deficyt niektórych witamin i składników odżywczych. Może być to spowodowane nieodpowiednią dietą, albo szczególnym okresem w życiu kobiety, w tym ciążą i karmieniem piersią.

Przyczyną osłabienia rzęs może być też ich niedokładne oczyszczanie z różnego rodzaju kosmetyków, tuszy itd. Bądź co bądź - wiele kobiet nie docenia potencjału demakijażu i wykonuje go w sposób szybki i nie do końca przemyślany.

Za wypadaniem rzęs może stać również nawyk przecierania oczu, który jest w szczególnym stopniu niebezpieczny dla młodych, dopiero co wzrastających włosków. Ich brak może doprowadzić do lawinowego wypadania owłosienia.

Domowe sposoby na porost rzęs

Wykorzystanie domowych sposobów nie sprawi, że z dnia na dzień zyskasz długie i gęste rzęsy. Konsekwentne stosowanie może jednak odbudować nawet te mocno zniszczone. Sprawdzą się również do podtrzymania uzyskanych efektów po stosowaniu profesjonalnego serum do rzęs. Poniżej przedstawione metody przygotował dla nas portal Kowale Zdrowia.

1. Skuteczny demakijaż

Jeśli kobiecie zależy na pięknych, długich i zdrowo wyglądających rzęsach, to koniecznie należy postawić na skuteczny i przemyślany demakijaż oczu.

Proces ten należy rozpocząć od dokładnego umycia, a nawet od odkażenia rąk. Następnie należy nałożyć na wacik płyn do demakijażu, a następnie trzeba przetrzeć nim cienie, resztki tuszu do rzęs, a także eyeliner. Czyszcząc rzęsy, należy robić to od góry do dołu. Pozostałość makijażu należy usunąć za pomocą nasączonego patyczka higienicznego. Na koniec nie można zapomnieć o aplikacji kremu pod oczy, który ograniczy skutki stosowania wcześniejszych kosmetyków!

W trakcie demakijażu należy unikać przecierania oczu. W przeciwnym razie w okolicach rzęs mogą się pojawić stany zapalne, które przyspieszą wypadanie włosków.

2. Stosowanie maski z oliwy z oliwek

Jest to bardzo popularny i skuteczny sposób na porost rzęs. Na początek warto zaopatrzyć się w oryginalną oliwę z oliwek, a następnie - za pomocą czystej szczoteczki - rozprowadzać ją po całej powierzchni rzęs. Jeśli zabieg ten ma być skuteczny, to należy go przeprowadzać w miarę regularnie, czyli najlepiej codziennie. Nakładanie maski powinno odbywać się wieczorem, dzięki czemu zawarte w niej substancje odżywcze będą przez całą noc uwalniane do włosków.

A skoro już o substancjach odżywczych mowa, to w oliwie z oliwek jest ich całkiem sporo. Po pierwsze - substancja ta jest bogata w różnego rodzaju kwasy tłuszczowe, które wzmacniają i odżywiają rzęsy. Po drugie - znajduje się w niej sporo witamin, w tym A i E. Dzięki takiej kombinacji stają się one znacznie mocniejsze.

3. Domowej roboty serum z olejem rycynowym i witaminami

Z reguły serum na porost rzęs jest substancją dość kosztowną. Na szczęście można zamiennie stosować preparaty domowej roboty. Jednym z nich jest połączenie oleju rycynowego i witamin A i E. Substancję tą należy nakładać na rzęsy za pomocą dedykowanej i oczywiście czystej szczoteczki.

Zaletą oleju rycynowego jest jego kleista postać, dzięki której łatwo utrzymuje się on na powierzchni włosów. Z kolei zawarte w nim witaminy nie tylko wzmacniają włosy, ale też odżywiają je i regenerują (o właściwościach i stosowaniu odżywek na bazie olejku rycynowego przeczytasz tutaj).

4. Domowe serum z wazeliny i olejku arganowego

Połączenie wazeliny i olejku arganowego to prawdziwa bomba odżywczo - witaminowa. W tym "zestawie" wazelina pełni rolę środka pomocniczego, który charakteryzuje się specyficzną, kleistą postacią. Dzięki niej substancje aktywne zawarte w olejku rozprowadzą się znacznie łatwiej po powierzchni włosa. A o jakich substancjach czynnych mowa? Otóż olejek arganowy zawiera w sobie mnóstwo witaminy A, E, a także C, które odżywiają i wzmacniają strukturę włosa.

5. Domowe serum z wiesiołka i olejku kokosowego

Podobne właściwości jak dwie powyższe substancje posiada domowej roboty serum, będące połączeniem olejku kokosowego i wyciągu (olejku) z wiesiołka. Olejek kokosowy będzie w tym zestawie pełnił rolę substancji pomocniczej, dzięki której preparat łatwiej utrzyma się na powierzchni włosów. Z kolei olejek z wiesiołka będzie nośnikiem witamin i wielu innych substancji odżywczych, które wzmocnią strukturę włosa i stworzą wokół niego prawdziwą warstwę ochronną.

6. Czesanie

Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że czesanie rzęs również może wpłynąć na ich rozrost i wzmocnienie. Okazuje się bowiem, że prowadzi ono do ich rozprostowania, dzięki czemu stają się one dłuższe i lepiej widoczne. Na tym jednak nie koniec, gdyż czesanie wiąże się również z delikatnym masażem skóry, wewnątrz której osadzone są włoski. Dzięki temu cebulki stają się lepiej odżywione i ukrwione (dotlenione), co w dalszej perspektywie prowadzi do znacznego rozwoju włosa.

7. Stosowanie zielonej herbaty

Doskonałym środkiem na długie i mocne rzęsy jest zielona herbata. Substancja ta zawiera mnóstwo antyoksydantów, które ograniczają proces starzenia się skóry. Dzięki temu włosy wypadają znacznie wolniej i dużo szybciej się regenerują.

Należy pamiętać, że zieloną herbatę można stosować zarówno od wewnątrz (poprzez jej picie), a także - od zewnątrz (poprzez nakładanie jej na rzęsy). Chcąc przyspieszyć efekt wzrostu rzęs, należy ją rozprowadzać delikatnie wzdłuż ich linii i to najlepiej dwa razy dziennie, to jest rano i wieczorem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by "równolegle" spożywać ją w tradycyjny sposób.

Ważne wskazówki dotyczące zachowania długich i zdrowych rzęs

Kobieta, która marzy o długich i seksownych rzęsach, powinna nie tylko wdrażać powyższe metody, ale też rezygnować z niektórych praktyk, które bardzo często prowadzą do osłabienia włosków.

  1. Koniec z zalotką i "sztucznym" przedłużaniem rzęs. Stosowanie tych rozwiązań może i jest efektowne, ale nie przedkłada się na realne korzyści zdrowotne. Obciążane w ten sposób rzęsy stają się łamliwe i osłabione. W tej sytuacji konieczna będzie ich regeneracja i całościowa odbudowa. Nawiasem mówiąc, stosowanie sztucznych rzęs sprawdzi się tylko w przypadku ważnych wydarzeń.
  2. Koniec z tuszem! No dobrze... można go stosować, ale tylko na wyjątkowe okazje. Rzęsy muszą odpocząć i to niezależnie od tego, jak "bezpieczny" jest dla nich wybrany tusz. Należy pamiętać, że praktycznie każdy dostępny na rynku preparat zawiera w swym składzie bimatoprost, który może doprowadzić do powstania stanów zapalnych w obrębie skóry i mieszków włosowych.
  3. Chcąc wydłużyć rzęsy w naturalny sposób, trzeba... uzbroić się w cierpliwość. Nawet najlepsze, domowe metody na długie rzęsy są wplecione w naturalny cykl życia włosa. Oznacza to, że na pierwsze efekty rozrostu rzęs trzeba będzie poczekać od 3 do nawet 4 tygodni.

Podsumowanie

A co, jeśli powyższe metody zawiodą? Czasami zdarza się, że nadmierne wypadanie rzęs jest spowodowane przez inne, bardziej złożone czynniki. Co gorsza - niektóre z nich mogą mieć znamiona poważnych schorzeń. Dlatego brak jakichkolwiek efektów stosowania domowej suplementacji, powinien skłonić kobietę do wizyty w gabinecie lekarza pierwszego kontaktu lub lekarza dermatologa.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%