Zamknij
REKLAMA

Kredyt konsolidacyjny - co to jest? Na czym polega? Kiedy warto go wziąć?

11:17, 01.04.2020 | Materiał partnera

Kredyt konsolidacyjny to dla wielu osób wciąż zagadnie nieznane. A szkoda. Kredyt konsolidacyjny jest bardzo pomocny, wygodny i pozwala ustalić nowe, lepsze warunki umowy kredytowej. Pozwala on połączyć kilka zobowiązań w jedną ratę miesięczną, co dla osób, które zaciągnęły kilka chwilówek lub pożyczek, z pewnością okaże się bardzo dobrym rozwiązaniem. Co to jest kredyt konsolidacyjny? Dla kogo jest przeznaczony? Kiedy warto z niego skorzystać?

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to połączenie kilku zobowiązań w jedno. Jest to zupełnie nowe zobowiązanie, z nową umową i nowymi warunkami. Klient może więc wynegocjować nowe, lepsze zasady spłaty, np. wydłużyć okres kredytowania, dzięki czemu otrzyma on niższą ratę miesięczną, która nie obciąży budżetu. Kredyt konsolidacyjny może połączyć różne rodzaje kredytów i pożyczek – kredyt gotówkowy, hipoteczny, samochodowy, pożyczki pozabankowe i chwilówki. Może zostać zaciągnięty zarówno w banku, który udzielił wcześniej finansowania, jak i zupełnie nowym.

Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny  polega na tym, że jeden bank łączy w jeden kredyt kilka różnych, aktywnych zobowiązań klienta. Kredytodawca spłaca wówczas dług u wszystkich wierzycieli klienta, dzięki czemu zostają one zamknięte. Od tamtej pory na mocy nowej umowy kredytowej, klient ma obowiązek spłaty tylko jednego kredytu konsolidacyjnego u jednego kredytodawcy.

Nie ma zapisu, który nakazywałby połączenie wszystkich aktywnych zobowiązań, dlatego klient ma prawo zadecydować, które kredyty chce skonsolidować – wszystkie, lub tylko wybrane. Ponieważ kredyt, który jest połączeniem kilku zobowiązań, będzie wyższy, wydłuża się także okres spłaty, a jedna miesięczna rata jest wówczas niższa niż łączna suma kilku rat kilku kredytów. 

Dla kogo kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które tracą kontrolę nad swoimi finansami i mają problem ze spłatą swoich długów. Kiedy mamy kilka aktywnych pożyczek, które musimy spłacać w tym samym czasie, szybko możemy wpaść w spiralę zadłużenia. Kiedy łączna suma rat w jednym miesiącu, staje się zbyt wysoka, jesteśmy zmuszeni do pożyczania kolejnych pieniędzy – od rodziny, od znajomych, lub od kolejnych firm pożyczkowych. Błędne koło zaczyna się kręcić i bardzo ciężko jest je potem zatrzymać.

Połączenie zobowiązań sprawia, że poprzednie rachunki zostają zamknięte i umowy wygasają. Ustala się nową miesięczną ratę, którą łatwiej jest spłacać. Dług nie jest już tak dużym obciążeniem, mamy więc szansę na poprawę swojej sytuacji i przywrócenie płynności finansowej. 

Kredyt konsolidacyjny to duże ułatwienie również dla osób, które spłacają wiele zobowiązań finansowych w tym samym czasie i chciałyby je uporządkować. Spłata kilku rat w miesiącu, jest kłopotliwa już z finansowego punktu widzenia. Weźmy jeszcze pod uwagę, że każda rata posiada inny termin spłaty, opiewa na inną kwotę i musi trafić do innego kredytodawcy – bardzo łatwo można się pogubić. Nietrudno wówczas o pomyłki czy opóźnienia, które w przypadku kredytów mogą wiązać się z nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Co więcej, kredyty to przecież nie jedyne finansowe zobowiązania, o jakich musimy pamiętać. Regulujemy jeszcze inne opłaty i rachunki. Łącznie jest tego bardzo dużo! Konsolidacja kredytów jest w tym momencie ogromnym ułatwieniem! Kiedy kilka różnych zobowiązań połączymy w jeden kredyt, musimy pamiętać tylko o jednym terminie spłaty, dla jednego wierzyciela.

Jeśli więc gubisz się już w licznych rachunkach, obawiasz się, że możesz o czymś zapomnieć lub masz trudności ze spłatą rat, kredyt konsolidacyjny może Ci pomóc. Konsolidacja jest naprawdę dobrym rozwiązaniem i warto z niej skorzystać.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.splatachwilowek.pl/czy-wiesz-ze/co-to-jest-kredyt-konsolidacyjny-i-na-czym-polega/

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA