Zamknij
REKLAMA

Fotowoltaika - ceny instalacji fotowoltaicznych i montażu, co zawierają?

18:39, 04.12.2019 | Materiał partnera

Energia słoneczna to światełko w tunelu dla aktualnego i przyszłego stanu środowiska naturalnego w ujęciu globalnym. Inwestowanie w odnawialne źródła energii nie dotyczy tylko przedsiębiorstw, ale także gospodarstw domowych.

Cennik systemów fotowoltaicznych w Polsce stabilizuje się i staje się interesujący dla rosnącej rzeszy posiadaczy domów jednorodzinnych. W doborze sugestywna dla inwestora nie powinna być cena panelu fotowoltaicznego. Trzeba spojrzeć na to szerszym okiem…

Cena fotowoltaiki – jak dobrze ją rozumieć?

W przypadku systemu opartego na energii słonecznej, ceny ogniw fotowoltaicznych bywają mylnym wskaźnikiem. Najniższa cena jednostkowa podzespołu to zwykle oznaka kiepskiej jakości wykonania lub/i montażu. Warto jednak zaznaczyć, że inwestycja w fotowoltaikę powinna być rozpatrywana raczej w aspekcie szybkiego zwrotu. Dlatego kluczowym jest precyzyjne oszacowanie zapotrzebowania gospodarstwa domowego na energię elektryczną w skali roku. Zbyt mała instalacja spowoduje, że niedostatki energii będziemy pobierać w sposób tradycyjny, zbyt duża instalacja fotowoltaiczna przełoży się na długi czas zwrotu nakładów inwestycyjnych. W obu przypadkach jest to strata dla domowego budżetu.

Chcesz poznać ceny instalacji fotowoltaiczne? Interesuje cię ile kosztuje fotowoltaika?
www.brewa.pl/strefa-wiedzy/ile-kosztuje-instalacja-fotowoltaiczna.html

Fotowoltaika – ceny, co zawierają?

Decydując się na projekt ekologicznej energii dla domu czeka nas analiza kosztów. Ceny instalacji fotowoltaicznych nie są najniższe i oscylują w granicach 15 – 20 tysięcy złotych dla czteroosobowej rodziny. Całkowita cena fotowoltaiki uwzględnia zakup paneli fotowoltaicznych, konstrukcji (elementów montażowych), inwertera, a także samego projektu oraz montażu. Największą część stanowi cena panelu fotowoltaicznego – warto zbierać więcej ofert z całej Polski, gdyż aktualnie baza firm specjalizujących się w odnawialnych źródłach energii rośnie lawinowo, co generuje dużą konkurencję i szansę na atrakcyjne warunki.

a – ceny instalacji fo

Specjalnie pominęliśmy koszty serwisowania, gdyż dobrze wykonana instalacja fotowoltaiczna, oparta na jakościowych podzespołach i technice montażowej jest praktycznie bezawaryjna. Żywotność systemu fotowoltaicznego szacuje się na minimum 25 lat, co potwierdzają bardzo długie gwarancje producentów i dystrybutorów.

Systemy fotowoltaiczne – cennik montażowy

Na pytanie: ile kosztuje fotowoltaika, należy odpowiedzieć ujmując nie tylko koszty zakupu samych podzespołów, ale również koszt samego montażu. W przypadku standardowego systemu fotowoltaicznego, cena montażu wyniesie około 4 – 5 tysięcy złotych. Mowa o małych elektrowniach słonecznych, przewidzianych dla domów jednorodzinnych, gdzie liczba paneli słonecznych nie przekracza 20 szt. Zwykle firmy zajmujące się fotowoltaiką, oferują kompleksowe rozwiązania, gdzie oferty uwzględniają już prace projektowe oraz montaż „pod klucz”.

Fot. Przykładowa instalacja fotowoltaiczna wykonana przez firmę Brewa

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą źródła energii dla swojego domu i chcesz dołączyć do zwiększającego się lawinowo grona prosumentów (producentów i konsumentów zielonej energii w jednym) odwiedź stronę polskiego dostawcy – firmy Brewa. Znajdziesz tam między innymi wyliczenia, porównania kosztów, a nawet rachunki zadowolonych klientów, którzy pokazują jak zmieniły się ich roczne koszty za energię elektryczną!

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone