Zamknij
REKLAMA

Polski Legalny bukmacher w 2018

12:14, 15.01.2019 | Materiał partnera

Nowy rok to zazwyczaj czas na podsumowanie roku ubiegłego. Czy w świecie zakładów bukmacherskich coś się zmieniło w roku 2018? Był on z pewnością pełen niespodzianek i chcielibyśmy dokonać niewielkiego przeglądu, jakie elementy zmieniły się przez ostatnie 12 miesięcy.

Z pewnością jedną ze zmian, jakich doświadczyliśmy, jest liczba legalnych bukmacherów, która wzrosła z 7 do 15 serwisów legalnie świadczących usługi na rynku polskim.

Jednymi z nowo licencjonowanych serwisów są Betclic, PzBuk, Totalbet, BetFan, eWinner i inni. Czy serwisy z 2018 roku przedstawiają się w jakikolwiek sposób inaczej niż serwisy już wcześniej działające na rynku polskim? Niestety nie zachwyciły one nas niczym szczególnym. Dostosowały swoją ofertę do konkurencji i powolutku walczą o nowych Klientów. Z pewnością nie łatwo im w tej chwili zaistnieć na rynku, kiedy prężnie działają inne firmy z renomą i pewną tradycją. Serwisy prześcigają się swoimi promocjami i wszelkimi nowymi funkcjonalnościami na stronie.

Rynek bukmacherski stał się w tej chwili, jeśli możemy go tak nazwać, zatłoczony. Nazwy bukmacherów są bardzo zbliżone do siebie, co utrudnia czasami graczom zapamiętać, gdzie grali i jakie były ich wrażenia. Ten sam problem jest, jeśli chodzi o ofertę bonusową.

Gracze nie pamiętają, gdzie wykorzystali oferty bonusowe przygotowane dla ich konta gracza. Oczywiście mowa tutaj o graczach, którzy posiadają konto w kilku serwisach, a jest takich wiele. Jeśli gracz jest typowym ?bonusowcem? oczywiste jest, że po wykorzystaniu wszelkich dostępnych ofert, uda się do innego serwisu w celu poszukiwania nowych premii. Nie ma w tym nic dziwnego, jedni wolą grać z podwyższonym przez bonus budżetem, będąc świadomym wymogów promocji. Inni zaś, wybierają grę za środki własne bez ograniczeń. Należy zawsze pamiętać o dokładnym czytaniu regulaminów, pożądanym przez bukmachera celem nie jest przecież nagradzanie graczy bonusem, ale zysk firmy.

Będąc graczem, czy odczuwamy zmiany, jakie wniósł 2018 rok?

Oczywiście rozważamy zmiany wyłącznie w serwisach legalnych na polskim rynku.

Podatek nie został zmniejszony lub wycofany, nadal musimy płacić 12% od stawki każdego postawionego kuponu oraz dodatkowe 10% od każdej wygranej, jeśli jej kwota przewyższa 2280 PLN. Czasem oferowane są promocyjnie zakłady z podwyższoną stawką, co nie jest niczym innym, jak gra bez podatku.

Wcielonych zostało jednak wiele zmian, które nie do końca spodobały się graczom. Wszelkiego rodzaju wymaganie ustawienia limitów na grę. Jest to bardzo zdrowe podejście do bukmacherki, jednak nie wszystkim ono odpowiada.

Ponieważ ustawa hazardowa w żaden sposób nie chroni gracza przed uzależnieniem od hazardu, bukmacherzy wprowadzili w zakładach bukmacherskich przymus, w trakcie rejestracji lub zaraz po jej zatwierdzeniu, ustawienia limitów na grę, czas spędzony na stronie, jak i limity kwot depozytów dziennie i miesięcznie wpłacanych.

Limity na grę to ochrona grających, którzy nie do końca potrafią zapanować nad swoją rozrywką. Jeśli jesteś świadomy, że masz tendencje do przesadzania w grze i odgrywania się, ustaw takie limity zgodnie z Twoim budżetem przeznaczonym na rozrywkę. Wówczas łatwiej będzie Ci kontrolować siebie oraz wydatki na grę.

Pamiętaj, gra ma na celu jedynie zabawę, jeśli za daleko wgłębia się w Twoje życie, należy ją ograniczyć lub wyeliminować.

Kolejnym aspektem jest możliwość samowykluczenia się. Jest to niezwykle pomocne narzędzie, kiedy bardzo impulsywnie podchodzisz do gry. Jeśli czujesz, że możesz dziś przegrać swoje środki, skorzystaj z wykluczenia na 24 godziny. To pozwoli Ci opanować emocje i na chłodno podejść do tematu. To tylko gra, nie może zdominować Twojego życia.

Możliwe jest też wykluczenie na dłuższy czas lub permanentnie. Jeśli masz dość grania, możesz zakończyć grę w danym serwisie. Pamiętaj jednak, że zazwyczaj takie stałe wykluczenie może być nieodwracalne.

Możesz jednak wykluczyć się na czas określony, dłuższy niż 24H. Konto gracza u bukmachera jest bezpłatne, więc nie musisz martwić się o naliczenie jakichkolwiek opłat za nieaktywne konto.

Niektóre serwisy proszą o kontakt w sprawie zamknięcia, a na przykład w LV BET możesz samodzielnie sobie zablokować konto gracza, nie prosząc się i nie tłumacząc nikomu.

Ważną zmianą było również wejście w życie RODO.

Tutaj gracze otrzymali, z jednej strony większą kontrolę nad swoimi danymi, a z drugiej strony wynikają z tego obostrzenia jeśli chodzi o dostęp do informacji na swoim koncie gracza.

Gracze muszą podawać więcej danych przy weryfikacji własności konta gracza. Kiedyś wystarczał login, teraz niektóre serwisy proszą o numer pesel i adres oraz dane personalne. Nie są to dane wrażliwe, więc podawanie ich na czacie lub mailowo nie są nieetyczne, jednak zawsze boimy się podawać gdziekolwiek nasze dane, zatem niektórzy gracze rezygnują z informacji, aby uniknąć podawania wygórowanych danych.

Prosimy się jednak nie martwić, wszystkie serwisy są zabezpieczone i dane, jakie podajemy są tylko do wglądu bukmachera.

Czy coś zmieniło się w zakładach bukmacherskich?

Z pewnością tutaj zmiany są bardzo niewielkie. Bukmacherka w 2018 roku bardzo poszła do przodu, jednak czy zmieniło się coś, o czym warto wspomnieć?

Większość serwisów wprowadziło Cashout.

Jest to możliwość zakończenia kuponu przed jego finalnym rozliczeniem. Jest to bardzo dogodna dla gracza opcja, ponieważ stawiając kupon w zakładach bukmacherskich nigdy nie możemy być pewni w 100% o wygranej swojego zakładu.

Opcja Cashout umożliwia nam zamknięcie wcześniej kuponu, jeśli rozgrywka nie idzie po naszej myśli i boimy się przegranej. Oczywiście system odpowiednio przelicza i dostosowuje ewentualną wygraną do kursu spotkania obowiązującego w trakcie dokonywania Cashoutu.

Mimo tego, że nie wygramy tyle, ile zakładaliśmy, możemy oprócz stawki zgarnąć dodatkowe środki.

Proszę jednak pamiętać, iż w swoich zakładach bukmacher oferuje Cashout w większości na rynkach głównych. Podwójna szansa, handicapy mogą nie zostać zakwalifikowane do wcześniejszej wypłaty.

Każdy z bukmacherów w regulaminie na zakłady opisuje tą opcję dość szczegółowo, zatem najlepiej sprawdzić przed postawieniem zakładu, jakie rynki mogą zostać uznane, a jakie z pewnością nie zostaną zakwalifikowane.

Ekspresowe wypłaty są kolejną nową funkcjonalnością. Nie wszystkie serwisy posiadają opcję wypłat kilkunastu minutowych, jednak z pewnością wszyscy będą dążyli do takich rozwiązań. Dla gracza to super rozwiązanie, wpłaca-gra-wypłaca. W ciągu jednej godziny może postawić kilka zakładów i mieć wygrane na swoim rachunku.

Czy jednak wszystkie wypłaty są tak realizowane? Niestety nie, STS oraz LV BET posiada opcję szybkich wypłat, jednak ilość banków, które odbierają takie wypłaty jest ograniczona.

Oczywiście jeśli bank pracuje 24/7 może zaksięgować Twój transfer, jednak jeśli na przykład bank pracuje do 21, nie zrealizuje wypłaty zleconej po tej godzinie mimo, że serwis oferuje szybkie wypłaty. Na stronie powinna zostać podana informacja, jakie banki takie transakcje obsługują.

W większości, wypłaty zależą od pośrednika. Z pewnością bukmacher nie posiada rachunku w każdym z dostępnych na rynku polskim banków, zatem kooperuje z pośrednikiem płatności, który dostęp do takich banków posiada. Dlatego też, czasami serwis nie posiadając ekspresowych wypłat, może wypłacić wygrane dość szybko, jeśli jego pośrednik szybko zrealizuje zleconą transakcję.

Czy zmieniło się cokolwiek jeśli chodzi o samą grę?

Raczej na tej płaszczyźnie nie można dokonać już wielu rewolucji. Większość serwisów wprowadziło na rynek aplikacje mobilne i to była jedyna rewolucja jakie zaproponowały bukmacherskie zakłady w zakresie ulepszania gry.

Jest to nie lada ułatwienie dla gracza. Aplikacja mobilna dla zakładów bukmacherskich nie różni się wiele od innych aplikacji na rynku polskim zatem nikt nie będzie miał trudności z jej obsługą. Jest to spersonalizowana wersja Twojego konta gracza na zwykłej stronie.

Plusem jest, że nie ma konieczności ciągłego logowania się i ustawiania wszystkich ulubionych funkcji.

Znajdziesz tutaj wszystkie funkcje dostępne na Twoim telefonie, z którego możesz korzystać zawsze i wszędzie kiedy tego potrzebujesz. Wszystko jest zawsze przygotowane dla Ciebie tak, jak lubisz.

Strony również posiadają wersję mobilną, czym zatem różni się wersja mobilna od aplikacji?

Niestety z uwagi na ?czasy? aplikacji, taki jest wymóg klientów. Życie płynie coraz szybciej, zatem 5 kliknięć na stronie mobilnej możemy zmniejszyć do 3 na aplikacji, co jest zaoszczędzeniem czasami nawet kilku minut.

Przy słabym połączeniu internetowym, strona mobilna może nie być do końca stabilna, aplikacja jednak jest już o wiele wygodniejsza w takich sytuacjach.

Pamiętaj jednak aby co jakiś czas zrestartować urządzenie i przelogować wszystkie aplikacje na swoim telefonie. Pomoże to odświeżyć system i pozbawić go niepożądanych zwolnień w działaniu systemu urządzenia.

Jednak jeśli chodzi o same zakłady, bukmacher nie jest w stanie nic więcej zmienić. Od niedawna klienci są trochę zachęcani do gry poprzez aplikację większymi bonusami. Na stronie możesz uzyskać na przykład 20 PLN na start, jednak jeśli założysz swoje konto gracza poprzez aplikacje możesz sięgnąć na przykład 30 PLN. Należy jednak pamiętać, że nawet tzw. ?darmowe bonusy? za fakt rejestracji, służą pozyskaniu danych teleadresowych, tworzeniu baz mailowych czy telefonicznych. Kolejnym krokiem bukmacherów będzie podjęcie próby skłonienia gracza do składania depozytów. Podobnie jak w życiu, nie ma nic za darmo.

Co zatem daje Ci gra w zakładach bukmacherskich w legalnie zarejestrowanym serwisie?

Tutaj można z pewnością bardziej się rozpisać. Wiadomo, że w zakłady bukmacherskie jak grać, aby nie przegrać, tego nikt Ci nie powie. Jednak z uwagi na fakt, iż w polskim bukmacherze musisz płacić podatki od stawki, czyli zanim jeszcze cokolwiek wygrasz- musisz opodatkować swój kupon, jest zdaniem części graczy trochę niesprawiedliwe. Bukmacherzy starają się tworzyć na zakłady oferty, które w jakikolwiek sposób zrekompensują graczom opłacany podatek i zachęcą do gry właśnie u tego buka, który oferuję grę ? bez podatku?.

Stawianie zakładów bukmacherskich z niskim kursem stało się ogólnie nieopłacalne, a wręcz czasami niemożliwe. Aby kupon wyszedł na ?zero? musi mieć kurs minimum 1.14. Obstawiając zakłady live, gdzie kursy zmieniają się dynamicznie, czasami jest problem z postawieniem kuponu, jeśli kurs spada poniżej minimum, jakie możesz postawić w pojedynczym zakładzie.

W zakładach na żywo, gdzie przez bukmachera wystawiana jest piłka nożna, możemy zauważyć szybkie zmiany przy niebezpiecznych akcjach w okolicach bramki, jednak piłka ręczna jest bardziej dynamiczna i tutaj zmiany kursowe mogą przebiegać jeszcze szybciej.

Liga Mistrzów także nie jest łatwą grupą zakładów do obstawiania. Tutaj może zdarzyć się wszystko, czasami mecze są bardzo przewidywalne, wówczas kursy potrafią być bardzo niskie co sprawia, że możemy jedynie dorzucić je do zakładu kombi. Jednak również zdarzają się sytuacje, kiedy nieprzewidziana porażka jednej drużyny może zaburzyć cały proces, jeśli chodzi o dostosowanie oferty przez bukmachera.

To jest właśnie sport. Często wydarzenia przebiegają w sposób nieprzewidywalny. Tutaj nigdy nie możemy mieć pewności, czy dana drużyna zdobędzie zwycięstwo, czy jednak poniesie porażkę. Każdy może mieć gorszy dzień, nawet utytułowani profesjonalni zawodnicy.

Sprawdź legalnych bukmacherów https://kodybukmacherskie.pl/legalni-bukmacherzy-internetowi-w-polsce/

Jeśli zatem zdecydujesz się postawić zakład bukmacherski, musisz brać pod uwagę również jego porażkę, pomimo najlepszych prognoz i statystyk. Nie można się oszukiwać, pewniaki to tylko teoria.

Świat bukmacherski zmierza cały czas do przodu, codziennie rozwijając swoje możliwości, stawiając nowe wyzwania i cele. Czy ten rok przyniesie również tak wiele zmian jak poprzedni? Z pewnością tak duża ilość legalnych bukmacherów na rynku polskim dostarczy nam wiele wrażeń.

Jednak na podsumowanie będziemy musieli poczekać cały rok. Jesteśmy bardzo ciekawi, w jaki sposób bukmacher będzie nas chciał zaskoczyć w 2019 roku. Czy Wy również jesteście ciekawi? A może już wiecie, co może się zmienić lub co sami byście zmienili.

Należy pamiętać, że dozwolona jest gra tylko u legalnych firm bukmacherskich w Polsce. Gra u nielegalnych jest zabroniona przez prawo. Każda forma hazardu wiąże się z ryzykiem utraty środków finansowych czy problemem uzależnień.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%