Zamknij
REKLAMA

Tłumy na Cmentarzu Parafialnym w Mielcu. Procesja dwóch parafii [ZDJĘCIA]

17.22, 01.11.2022 ks Aktualizacja: 17.38, 01.11.2022
Cmentarz Parafialny w Mielcu. 1 listopada 2022 r. Fot. Kacper Strykowski / hej.mielec.pl
REKLAMA

Wierni dwóch parafii: Ducha Świętego i Świętego Mateusza wzięli udział w procesjach zmierzających na Cmentarz Parafialny, gdzie zaplanowano wspólną modlitwę. Publikujemy fotoreportaż z 1 listopada na pograniczu mieleckiej Starówki osiedla Lotników.

[FOTORELACJA]9649[/FOTORELACJA]

- Wszystkich Świętych - jak każda uroczystość w Kościele - ma charakter bardzo radosny. Radujemy się z faktu, iż bardzo wielu naszych zmarłych dostąpiło już zbawienia i przebywa u Boga w niebie - przekazują w tym dniu duchowni z Parafii pw. Ducha Świętego w Mielcu. 

- Cieszymy się z wielkiej rzeszy świętych, których znamy, ale i z tych o których pamięć nieraz zaginęła. Wstawiennictwa Świętych wzywa się w szczególnie ważnych wydarzeniach życia Kościoła. Śpiewa się wówczas Litanię do Wszystkich Świętych - dodają.

W prefacji kapłan modli się:

„Dzisiaj pozwalasz nam czcić Twoje święte miasto, niebieskie Jeruzalem, które jest naszą Matką. W nim zgromadzeni nasi bracia i siostry wysławiają Ciebie na wieki. Do niego spieszymy pielgrzymując drogą wiary i radując się z chwały wybranych członków Kościoła, których wstawiennictwo i przykład nas umacnia."

- Wszystkich Świętych, która należy do najstarszych litanijnych modlitw Kościoła. Dzień Wszystkich Świętych przypomina prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy chrześcijanin, niezależnie od konkretnej drogi życia, jest powołany do świętości.

[ZT]72160[/ZT]

(ks)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%