Zamknij
REKLAMA

Założyli „zrzutkę” na budowę kościoła. Ile chcą uzbierać? [FOTO, WIZUALIZACJA]

12.19, 31.10.2022 ks Aktualizacja: 16.36, 31.10.2022
REKLAMA

Budowa nowego kościoła w Tuszowie Narodowym trwa już 14 lat, ale do końca wciąż pozostało wiele pracy. Teraz parafia stara się pozyskać dodatkowe środki poprzez zbiórkę w serwisie zrzutka.pl.

W maju 2008 roku biskup Andrzej Dzięga, ordynariusz Diecezji Sandomierskiej poświęcił miejsce pod budowę nowego kościoła w Tuszowie Narodowym. Był to akt rozpoczynający budowę nowej świątyni, poświęconej patronce parafii Matce Bożej Wspomożenia Wiernych.

- Po akcie poświęcenia z zapałem przystąpiliśmy do prac budowlanych. Budowa kościoła trwa już ponad 14 lat. Pragniemy, aby Matka Boska Wspomożenia Wiernych, która od 100 lat patronuje w naszej parafii była czczona w nowym Sanktuarium, do którego będą pielgrzymowali wierni - przekazują twórcy zbiórki. 

[FOTORELACJA]9646[/FOTORELACJA]

- Każdy może wnieść swój wkład w budowę tej świątyni, dlatego serdecznie prosimy o modlitwę w intencji pomyślnej realizacji zapoczątkowanego dzieła. Zwracamy się również z prośbą o wsparcie finansowe niezbędne do kontynuowania budowy - przekazują.

Duchowni przypominają, że „parafia liczy około 1600 wiernych, stąd każda pomoc finansowa będzie znacząca i przybliży termin zakończenia budowy”.

Celem rozpoczętej zbiórki jest 40 tysięcy złotych. Duchowni wskazują, że to pozwoli na „kontynuowanie budowy kościoła”.

- Wszystkim dobrodziejom, ofiarodawcom, parafianom i pochodzącym z naszej parafii, jak również pragnącym wspomóc budowę składamy serdeczne Bóg zapłać. Z wdzięcznością polecamy Was i Wasze intencje Matce Bożej Wspomożenia Wiernych w modlitwie i cotygodniowej Mszy Świętej - przekazują.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/z2jkk5

ZOBACZ WIZUALIZACJE

Grafiki za zrzutka.pl

(ks)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%