Zamknij
REKLAMA

Pojadą 1400 km rowerami - dla dzieci! Można pomóc "wykupując" kilometry!

13:56, 27.06.2022 | ks
Fot. Km dla dzieci / Facebook
REKLAMA

 Akcja charytatywna „KILOMETRY DLA DZIECI” realizowana jest corocznie. W finale akcji, każdego lata, pasjonaci kolarstwa szosowego pokonują olbrzymie dystanse, zbierając w ten sposób pieniądze dla dzieci.

 W tym roku będzie to wsparcie na rzecz dzieci z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu.

 Naszym celem jest zebranie 30 tysięcy złotych. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną w 100 proc. przeznaczone na wsparcie tegorocznego celu akcji. Koszt jednego kilometra to 20 zł.

- Pomysł takich akcji zrodził się 6 lat temu. Razem z kolegami jeździliśmy na rowerach szosowych dłuższe dystanse. Nawiązaliśmy wtedy współpracę z Zespołem Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu i zorganizowaliśmy pierwszą zbiórkę polegającą na wykupie kilometrów - przekazują organizatorzy akcji.

Tegoroczna akcja ma na celu zbiórkę pieniędzy na wyposażenie specjalistycznej sali sportowo-rehabilitacyjnej dla podopiecznych Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu.

Dzięki zbiórce dzieci te będą mogły brać udział w profesjonalnych zajęciach terapeutycznych, by zwiększać swoje szanse na powrót do normalnego życia i czerpania radości ze wspólnej aktywności oraz integracji ze swoimi rówieśnikami.

W wyprawie kolarskiej wezmą udział Grzegorz Assman, Arkadiusz Szczołko, Janusz Bańka, Krzysztof Węgrzyn, Robert Chrząstek, Krzysztof Kaczmarek, Tomasz Szatko, Hubert Rębisz.

Jak każdego roku, także i w obecnym organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do patronowania kilometrom trasy poprzez kupno swojego kilometra lub ich wielokrotności. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną w 100 proc. przeznaczone na wsparcie tegorocznego celu akcji. Koszt jednego kilometra to 20 zł. Każdy patron otrzyma stosowne podziękowanie z informacją o wsparciu akcji.

- Naszym celem jest zebranie 30 tysięcy złotych. Można oczywiście w każdej chwili przeglądać naszego Facebooka oraz stronę placówki soswmielec.szkolnastrona.pl - tam jest bezpośredni dostęp do zrzutki gdzie można szybkim przelewem wykupić każdy nasz kilometr, który jak co roku kosztuje 20 zł. Może  być też wykupiony przez firmy tzw. pakiet kilometrów. Wtedy jakiś odcinek może być przejechany pod patronatem danego sponsora - przekazują organizatorzy. 

W tym roku kolarze zamierzają przejechać około 1400 km, ruszając z Mielca, by po kilku dniach dotrzeć na „dach Europy”, alpejską przełęcz Passo dello Stelvio -  jedno z najwyżej położonych miejsc na naszym kontynencie. Z finału akcji, czyli jazdy przez alpejskie trasy, prowadzona będzie relacja filmowa i fotograficzna. Z akcji powstanie również reportaż.

Warto dodać, że lipcowa wyprawa kolarska to jak na razie dla jej uczestników najdłuższy wyjazd, do tej pory taką najdłuższą trasą był wyjazd do Chorwacji liczący 1200 km. Głównym sponsorem i patronem akcji jest firma Gardner Aerospace z Mielca.

- Na wcześniejszych wyprawach mieliśmy noclegi w pensjonatach i hotelach, ale teraz wynajęliśmy kampera, gdyż koszty jego są niższe niż w przypadku coraz droższych pensjonatów. Mając kampera możemy się zatrzymać w każdej chwili gdzie chcemy, aby uzupełnić bidony lub coś zjeść - przekazują organizatorzy akcji.

Podsumowanie całej akcji odbędzie się 2 września w PZPSW w Mielcu na pikniku z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. - Podziękujemy wtedy sponsorom i podliczymy ostateczną kwotę wsparcia. Będzie też aukcja prac specjalnie wykonanych przez uczniów tej placówki - dodają.

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%