W piątek, 13 lutego, w bramie Schroniska dla Bezdomnych Kobiet i Mężczyzn im. Św. Brata Alberta w Mielcu wydawany będzie ciepły posiłek dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Organizatorzy podkreślają, że akcja skierowana jest nie tylko do podopiecznych schroniska, ale również do wszystkich mieszkańców miasta, którzy chcą okazać wsparcie i zaangażowanie.
W ramach wydarzenia przygotowano także mini kiermasz książek, które będzie można nabyć za symboliczną kwotę. Dodatkowo na uczestników czekać będzie poczęstunek w postaci kruchych ciasteczek w kształcie serca.
– Celem akcji jest zwrócenie uwagi na to, że miłość i empatia mogą wyrażać się w bardzo prosty sposób – poprzez obecność, rozmowę i ciepły posiłek – podkreślają organizatorzy.
Inicjatywa ma na celu okazanie troski, solidarności i życzliwości wobec osób doświadczających bezdomności lub znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. To także zaproszenie dla mieszkańców Mielca do wspólnego spędzenia czasu i włączenia się w działania pomocowe.
Organizatorzy zachęcają do udziału i odwiedzenia schroniska 13 lutego.

Kamila Bik [email protected]