Zamknij
REKLAMA

Rozwijające prezenty dla dzieci? Szukaj ich w księgarni!

16:08, 17.09.2021 | Materiał partnera

Czy czytelnictwo w Polsce ma się źle? Na pewno nie w przypadku książek dla dzieci. Zwiększająca się liczba świadomych rodziców i nowości wydawnicze, za którymi trudno nadążyć dobrze wróżą przyszłości tego segmentu rynku książkowego. Większość dzieci pokocha literaturę, jeśli tylko da się im dobry przykład w domu i proponuje pozycje nawiązujące do ich zainteresowań. Nie każdy rodzic wie, w jaki sposób w gąszczu książek odnaleźć te wartościowe, ale zdecydowanie warto poświęcić na poszukiwania czas i energię.

Książka – najlepszy prezent

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że książki rozwijają i wpływają pozytywnie na rozwój mózgu. Czytanie w samotności lub wspólnie z rodzicami działa na dziecko wyciszająco, co jest niezwykle cenne. Szczególnie teraz, gdy dzieci każdego dnia doświadczają tak wielu bodźców, sięganie po książki wydaje się najlepszym pomysłem na relaks.

Nic tak nie pobudza wyobraźni, jak wizualizowanie sobie przygód bohaterów i wczuwanie się w ich emocje. Dodatkowo książki rozwijają słownictwo, uwrażliwiają na wiele problemów i rozbudzają ciekawość świata. Każdy wielbiciel literatury wie, że kiedy raz wejdzie się w jej świat, nie sposób się od niego uwolnić.

Warto kupować książki nawet dzieciom, które nie przepadają za tą formą rozrywki. Nawet jeśli miałby to być jedynie drobny dodatek do głównego prezentu. Ważne, by w takiej sytuacji próbować różnych gatunków. Być może lepiej niż typowe opowieści sprawdzą się komiksy? A może książki aktywizujące?

Księgarnie online – dobre miejsce na zakupy?

Na półkach najbardziej znanych księgarni sieciowych bardzo często trudno trafić na wartościowe pozycje dla dzieci. Owszem, najczęściej trafiają tam nowości i najbardziej popularne książki, ale prawdziwe perełki zdecydowanie łatwiej wyszukać w sklepach internetowych. W jaki sposób jednak szukać ciekawych tytułów i skąd możemy wiedzieć które książki są naprawdę wartościowe? Taką wiedzę można czerpać z różnych miejsc:

  • od innych rodziców dzieci w podobnym wieku
  • z internetowych grup rodzicielskich, poświęconych literaturze dla dzieci
  • sprawdzając laureatów znanych nagród literackich, w przypadku książek dla dzieci może to być na przykład Nagroda Polskiej Sekcji IBBY – „Książka Roku”
  • przeglądając ofertę wartościowych wydawnictw, które już wcześniej zdobyły nasze zaufanie

Dodatkowo przy okazji zakupu książek w księgarniach online znajdziesz niebanalne prezenty na święta dla dzieci, takie jak gry planszowe, zestawy edukacyjne czy konstrukcyjne. Z łatwością można zatem stworzyć ciekawą paczkę dla dzieci w każdym wieku.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%