Zamknij
REKLAMA

Rekordowa frekwencja na turnieju strzeleckim

00.52, 16.06.2021 K.S Aktualizacja: 00.55, 16.06.2021
Skomentuj
REKLAMA

Blisko 150 osób wzięło udział w XVII Turnieju Strzeleckim o Puchar Przechodni Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego „NOWE ŻYCIE” na strzelnicy LOK w Mielcu.

- Ponieważ impreza ma charakter pikniku rodzinnego, zorganizowaliśmy szereg zabaw i konkursów dla dzieci starszych i młodszych. Część przeznaczoną dla najmłodszych poprowadziły Ania Jasińska, Joasia Sondej. Pod ich czujnym okiem młodsze dzieci wzięły udział w różnych grach zręcznościowych. Najlepsze z dzieci otrzymały nagrody, a pozostałe upominki za udział w zabawie - przekazują organizatorzy.

- Nie zabrakło również kącika artystycznego, w którym Orlanna Tokarz, zaopatrzona w mnóstwo kolorowych kredek zorganizowała konkurs rysunkowy. Dzieci rywalizowały również w strzelaniu z wiatrówki do baloników i tarczy w swoich kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymali medale i nagrody, a wszystkie upominki oraz słodycze, ufundowane zostały przez Fundację AUXILIUM z Poradnią Specjalistyczną „ARKA” - dodają organizatorzy turnieju.

[FOTORELACJA]8659[/FOTORELACJA]

Najlepsza w tym roku okazała się drużyna „SAMI SWOI” w składzie Krzysztof Kiełb, Witold Wolak, Jerzy Wolak i to oni przez rok będą właścicielami Pucharu Przechodniego Prezesa Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Nowe Życie”. 

II miejsce przypadło drużynie „SPRZEDAM OPLA”, a III miejsce drużynie „TEAM MC”. Ich wyniki to odpowiednio 147, 145 i 144 pkt. na 150 możliwych - co świadczy o poziomie turnieju - żadna z 10 pierwszych drużyn nie zeszła poniżej 140 pkt!

Obsługę sędziowską i prowadzenie zawodów zapewnił Klub Strzelecki „Vis” LOK - Mielec, sędzią głównym był Kazimierz Podolski, a nad bezpieczeństwem i sprawnym prowadzeniem zawodów czuwał Piotr Wójciak. 

Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Andrzej Dąbrowski wynikiem 150 pkt. Tu decydowało skupienie, gdyż trzech uczestników miało ten sam wynik!

Najmłodszym uczestnikiem był 9-letni strażak Adam Rzeszutek z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Kębłow. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe deski, puchary i dyplomy. Młodzież uczestnicząca w strzelaniu z wiatrówek do tarcz i baloników otrzymała też pamiątkowe medale i słodycze, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

Dzieciaki rywalizowały w szeregu gier zręcznościowych - kręcenie hula-hop, rzut woreczkiem do celu, skakance, rzucie piłką do kosza i wielu innych – gdzie wygrywały cenne nagrody.

Niewątpliwie jedną z większych atrakcji były pokazy sprzętu gaśniczego w postaci dwóch najnowszych wozów strażackich udostępnionych uczestnikom festynu przez Komendę Powiatową PSP w Mielcu dzięki uprzejmości st. bryg. Andrzeja Marczeni - zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Rzeszowie oraz mł. bryg. Łukasza Kapinosa Komendanta Powiatowego PSP w Mielcu.

Pokazy rozkładania i składania broni - w tym słynnego karabinka KBKAK zorganizowała Jednostka Strzelecka JS 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu.
 

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo.pl
0%