Zamknij
REKLAMA

5 sytuacji gdy prześcieradło nieprzemakalne na materac przyda się na 100%.

09:10, 06.05.2022 | materiał partnera

Sprawdź, dlaczego warto je mieć ! Mógłby się wydawać , że prześcieradło nieprzemakalne na materac to zbędny wydatek. Wszak można za o wiele mniejsze pieniądze kupić zwykłe i również z niego korzystać. Jednak są takie sytuacje z dnia codziennego, które wręcz determinują zakup wodoodpornego prześcieradła. Oto 7 przykładów z życia wziętych!

W czasie choroby

Przeziębienie może dopaść nas w każdej sytuacji. Wysoka gorączka, osłabienie i katar sprawia, że zwyczajnie kładziemy się do łóżka. A razem z nim pot i inne wydzieliny, które są naturalną fizjologiczną reakcją organizmu. Nie możemy z tym walczyć, ale mamy możliwość chronić swój materac. Właśnie korzystając z nieprzemakalnego prześcieradła na materac.

Gdy pojawia się małe dziecko

Małe dziecko to idąc za przysłowiem, małe kłopoty. Jednak nawet w skali mikro, mogą doprowadzić do wielu mokrych sytuacji. Zalanie łóżeczka? Wylanie soczku? To tylko jedne z wielu możliwości, jakie stoją przed niczego nieświadomym małym brzdącem. Wodoodporne prześcieradło pomaga również, gdy dziecko zaczyna się uczyć korzystania z nocnika. Nim to zrobi, czeka go kilka zmoczonych piżamek. W trosce o stan materaca i komfort dziecka, warto mieć właśnie takie prześcieradło.

Opiekując się osobą starszą

Bardzo częstą przypadłością u seniorów jest nietrzymanie moczu czy częstomocz. Jeżeli dochodzi do tego konieczność leżenia w łóżku, sytuacja mocno się komplikuje. Pieluchy dla dorosłych nie załatwiają wszystkiego. I wtedy przydają się również pomoce takie jak nieprzemakalne prześcieradło, które daje komfort zarówno osobie leżącej jak i pozostałym domownikom.

Lubisz jeść w łóżku?

Poranna kawa jeszcze w łóżkowych pieleszach to plan na weekend dla niejednego z nas. Jeżeli lubisz jeść w łóżku, to wodoodporne prześcieradło na materac będzie absolutnym „must have”. Nie wystarczy wiele, aby wszystko się wylało. O ile pościel dopierzesz z łatwością, o tyle już materac nie do końca.

Kiedy masz drogi materac

Zarówno ochraniacze na materace jak i nieprzemakalne prześcieradła są w gruncie rzeczy tworzone po to, aby ochronić drogi materac przed wilgocią. Będzie to jednak możliwe tylko w przypadku, gdy te przedmioty będą wykonane z odpowiednich materiałów. Zwykła cerata może i chroni przed wilgocią, ale nie ma właściwości przepuszczających powietrze. Tym samym na powierzchni materaca tworzy się wilgoć, a wraz z nią środowisko do mnożenia się bakterii, grzybów i roztoczy. Aby z nimi faktycznie walczyć i chronić materac, wybieraj produkty wprost z natury.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%