Zamknij
REKLAMA

Najlepsze sposoby na stres

15:53, 20.10.2021 | Materiał partnera

Stres to nieodłączna część życia, czasem nawet bywa przydatny. Motywuje do działania i szybkiego podjęcia decyzji. Ale kiedy się przedłuża lub gdy jest zbyt duży, bywa że ma bardzo niekorzystne skutki dla naszego zdrowia i samopoczucia. Poznaj sprawdzone sposoby na zredukowanie stresu i jego objawów.

Czym jest stres?

Stres to reakcja organizmu na sytuacje wymagające szybkiego podjęcia określonej decyzji i akcji, a więc sytuacje problematyczne. Powoduje to podwyższenie poziomu substancji nazywanych hormonami stresu – głównie kortyzolu i adrenaliny. Ich wyrzut do krwi pobudza organizm do działania w celu szybkiego rozwiązania problemu.

Jeśli jednak stresująca sytuacja powtarza się i nie zostaje rozwiązana, powoduje to negatywny rodzaj stresu. Taki stres przyczynia się do kłopotów z zasypianiem, obniżenia nastroju, natłoku myśli i reakcji lękowych. Wysoki poziom hormonów stresu działa też niekorzystnie na nasz organizm – może powodować problemy ze strony układu pokarmowego, takie jak np. biegunka ze stresu, i spadek ogólnej kondycji.

Jak radzić sobie ze stresem – najlepsze sposoby

Metody radzenia sobie ze stresem podzielić można na te odwołujące się do naszej psychiki oraz na sposoby wspierające organizm i łagodzące objawy oraz skutki stresu.

Do pierwszych należą metody relaksacji umysłu oraz medytacja. Do pewnego stopnia zaliczyć można do nich także praktykowanie jogi. Szczególnie przydatne są ćwiczenia oddechowe, które pomagają dotlenić organizm i uspokoić myśli, łagodząc tym samym stres.

Świetnym sposobem na stres z pogranicza tych oddziałujących na psychikę i polepszających kondycję organizmu jest maszerowanie szybkim krokiem. To prosty i skuteczny trik pozwalający rozładować napięcie nerwowe, a jednocześnie dotlenić mięśnie i mózg.

Sposoby wspierające organizm to przede wszystkim uzupełnianie magnezu i witamin z grupy B, także za pomocą suplementów diety. Mają one korzystny wpływ na układ nerwowy i pomagają złagodzić skutki stresu. Z kolei w przypadku nieprzyjemności jelitowych warto wesprzeć się probiotykami.

Suplementy z dobrymi bakteriami

Stres wpływa również na nasz mikrobiom znajdujący się w jelitach.. Gdy mikrobiom ulega osłabieniu pogarsza się też nasze samopoczucie, co dodatkowo potęguje dyskomfort. Stosowanie suplementów diety z probiotykami i prebiotykami pomaga uzupełnić dobroczynne bakterie zasiedlające nasze jelita.

W takim przypadku warto sięgnąć po suplement diety Multilac* zawierający żywe szczepy bakterii oraz prebiotyk, który ułatwia pożytecznym bakteriom namnażanie się w jelitach. Takie połączenie czyni z Multilac synbiotyk, nowoczesny i łatwo przyswajalny. Multilac można stosować w podróży, w czasie egzaminów, przy zmianie diety, w sezonie jesienno-zimowym. Multilac – probiotyk ma postać kapsułek. Nie trzeba przechowywać go w lodówce i wystarczy przyjmować go raz dziennie**.

 

*MULTILAC Kapsułki może być stosowany tylko u dzieci, które potrafią połknąć kapsułkę. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.

Preparatu Multilac Kapsułki nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia stosowanie zróżnicowanej diety dostarczającej organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych.

** Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%