Udzielaniem pożyczek, których ideą jest dostarczanie gotówki do domu klienta, jest domeną niewielu firm pożyczkowych. Obecnie bowiem większość wypłat realizowana jest poprzez konto bankowe. Pożyczkobiorca nie widzi więc fizycznie pieniędzy, jednak zasilają jego osobiste konto bankowe w momencie realizacji umowy. Jak natomiast wygląda procedura udzielania pożyczek do domu klienta?
Dzisiejszy świat niemal przenosi się do internetu. Tymczasem niektóre osoby zwyczajnie nie czują potrzeby stałego przebywania w sieci, a co więcej nie posiadają nawet internetowego konta bankowego. Często tymi osobami są seniorzy, choć nie tylko. Pożyczki do domu, które polegają na dostarczeniu pieniędzy do domu klienta, a nie na konto bankowe, zaciągają także osoby młodsze wiekiem. Oferta tego typu pożyczek skierowana jest do wszystkich, którzy zainteresowani są bezpośrednim kontaktem z pracownikiem firmy pożyczkowej lub nie darzą zaufaniem internetu czy instytucji bankowych.
O pożyczkę do domu mogą ubiegać się jedynie osoby pełnoletnie. Część firm zastrzega też, że udziela pożyczek jedynie osobom w wybranym przedziale wiekowym. Co istotne, aby zaciągnąć pożyczkę do domu, niekoniecznie trzeba cechować się dobrą historią kredytową. Ważny jest natomiast stały, miesięczny dochód, którego podstawą jest umowa o pracę, umowa cywilnoprawna bądź emerytura czy renta. Pożyczki do domu mają za zadanie wspomóc nieco budżet domowników, jednak nie są to pożyczki na cele typowo inwestycyjne, takie jak na przykład zakup nowego auta. Powodem jest fakt, iż kwota pożyczki zwykle nie przekracza kilku tysięcy złotych. Spłata następuje natomiast w kilku miesięcznych ratach, zazwyczaj dwunastu.
Spłata pożyczki może zaś wyglądać dwojako. Z jednej strony możliwe jest oddawanie kapitału wraz z odsetkami w taki sposób, w jaki pożyczka została udzielona, a więc poprzez odbiór pieniędzy przez agenta w domu. Klient może jednak zadeklarować, że będzie on spłacał miesięczne raty przelewem bankowym. Wybór zwykle należy do pożyczkobiorcy, jednak zanim zostanie on dokonany, warto rozważyć wszelkie wady i zalety. Wybierając pierwszą opcję należy liczyć się z tym, że co miesiąc pracownik firmy będzie przychodził do domu po ratę pożyczki. Tymczasem druga opcja jest wygodniejsza dla klienta, lecz z drugiej strony wymaga już posiadania konta bankowego.
Pożyczki do domu zwykle realizowane są w jak najkrótszym możliwym czasie, stąd istnieje możliwość szybkiego otrzymania gotówki. Dodatkowo jest to bardzo bezpieczna forma zaciągania pożyczki, ponieważ niweluje konieczność przesyłania przez internet danych wrażliwych, takich jak dane osobowe. Nie trzeba posiadać konta bankowego ani nawet w najmniejszym stopniu umieć posługiwać się komputerem. Otrzymanie pożyczki jest możliwe bez wychodzenia z domu, co jest szczególnie istotne dla osób starszych bądź schorowanych. Minusem jest fakt, iż możemy pożyczyć jedynie niewielkie kwoty pieniędzy, które pozwolą nieco podreperować domowy budżet, jednak nie umożliwią dokonywania dużych zakupów. Dużą zaletą jest jednak to, że pracownik firmy pożyczkowej nie będzie wymagał podania celu, jaki mają sfinansować pieniądze z pożyczki. Stąd też możemy wspomagać się nimi w różnych sytuacjach życiowych, a nie jak w przypadku pożyczki bankowej przeznaczyć ją jedynie na określony cel. Warto więc rozważyć zaciągnięcie pożyczki do domu, która nie angażuje banku w dokonaną transakcję.
Więcej informacji na temat pożyczek można przeczytać na stronie: https://www.saverium.pl/