Zamknij

Z jakich produktów najlepiej korzystać przy walce z łuszczycą?

13:12, 18.11.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:12, 18.11.2020

Łuszczyca to choroba przewlekła i nieuleczalna. Warto wspomnieć, że właściwa dieta pomaga złagodzić jej objawy. Jest to choroba dieto zależna, dlatego też każda osoba chora na łuszczycę powinna wiedzieć, że włączenie konkretnych produktów do diety i wyeliminowanie innych może pomóc w jej złagodzeniu. 

Łuszczyca przejawia się w postaci zmian skórnych i spożycie niektórych produktów może je nasilać. Z jakich produktów najlepiej korzystać przy walce z łuszczycą? Odpowiadamy w niniejszym artykule.

Zioła - naturalne dobro

Zioła są polecane w leczeniu łuszczycy, wiele z nich pomaga na stany zapalne skóry. Z ziół można zrobić nie tylko napary do picia, ale także używać je do kąpieli oraz okładów na zmiany. Do polecanych ziół w walce z łuszczycą zaliczamy przede wszystkim rumianek, który ma właściwości łagodzące swędzenie oraz zaczerwienienia.

Ponadto, polecany jest łopian, który jest bakteriostatyczny oraz przeciwgrzybiczy. Warto także stosować wiesiołek dwuletni, który jest dobrym źródłem kwasów omega. Do mniej znanych ziół polecanych do walki z łuszczycą zaliczamy uczep trójlistkowy, który zapobiega podrażnieniom, len przyśpieszający regenerację naskórka oraz ostropest pospolity, wspomagający pracę wątroby i oczyszczający organizm z toksyn. Warto także pić czystek, który wspomaga pracę nerek i ma działanie moczopędne.

Oleje roślinne oraz olejki

Olejki, które zawierają wysokie stężenie witaminy E i A, a także kwasów tłuszczowych, są polecane do walki z chorobami skóry. Zaleca się ich stosowanie miejscowo na zmiany skórne, aby usuwać łuski i pielęgnować suchy naskórek. Olejki dbają o nawilżenie i natłuszczenie skóry. Niektóre z nich są polecane jako zdrowszy zamiennik olejów używanych w kuchni, np. olej lniany. Można też je spożywać w postaci kapsułek, np. olej z wiesiołka dwuletniego.

Innym polecanym olejem jest olej rycynowy, z którego można robić maskę do skóry głowy pomagającą w pozbywaniu się łusek. Bardzo popularnym olejkiem stosowanym na zmiany łuszczycowe jest olejek z drzewa herbacianego. Posiada on właściwości antyseptyczne, ale należy wiedzieć, że u niektórych osób powoduje on reakcje alergiczne.

Ocet jabłkowy - nie tylko do potraw

Ocet jabłkowy jest znany ze swoich zastosowań w kuchni. Warto jednak wiedzieć o tym, że posiada on również właściwości lecznicze i pielęgnacyjne, znane od wielu wieków. Jest on polecany do stosowania przy wielu schorzeniach. Ocet jabłkowy posiada wiele składników odżywczych, wspomaga trawienie, pomaga obniżyć poziom cukru we krwi i oczyścić organizm z toksyn, a także działa kojąco i odkażająco na rany.

Mieszając wodę z octem, w proporcji 3:1, można zrobić roztwór do stosowania na skórę, w postaci na przykład okładów na swędzące zmiany łuszczycowe. Warto jednak wspomnieć o tym, że lepiej przygotować ocet jabłkowy samodzielnie w domu, ponieważ tylko wtedy mamy pewność, że używany przez nas produkt jest w 100% naturalny i nie posiada barwników czy substancji konserwujących, które mogą podrażniać skórę i mieć na nią niekorzystny wpływ.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.centrumluszczycy.pl/
 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%