Zamknij
REKLAMA

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza?

16:22, 17.09.2020 | Materiał partnera

Szukasz dla siebie idealnego sprzętu, który pomoże zaprowadzić porządek w Twoim domu? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, przy zakupie niezawodnego, wytrzymałego i ekonomicznego odkurzacza.

Zadania, z jakimi musi się zmierzyć Twój odkurzacz

Przy wyborze odkurzacza nie kieruj się ceną. Owszem dobre promocje są ważne, masz okazję, by zaoszczędzić parę złotych, jednak ważniejsze jest, jak Twój odkurzacz będzie sobie radzić z różnymi zadaniami. Co z tego, że wybierzesz tani model, jeśli będziesz zwyczajnie z niego niezadowolona? Dla szybkiego rozeznania w temacie tych urządzeń, warto sprawdzić ranking odkurzaczy. Tam często przedstawiana jest wpadkowa różnych cech, parametrów i opinii użytkowników różnych modeli. Jednakże jeżeli chcesz się bardziej zagłębić w tym temacie, warto też poznać jakie parametry w odkurzaczu są najważniejsze.

Na początek przeanalizuj do czego niezbędny jest Ci odkurzacz:

•    jeśli masz w domu wełniane i grube dywany – to potrzebujesz odkurzacza o dobrej mocy, albo bezworkowego i z odpowiednią szczotką, którą usuniesz cały brud z dywanów i szybko zaprowadzisz porządek – najczęściej jest to turbo szczotka albo elektroszczotka.
•    jeśli Twój odkurzacz musi sobie radzić i na panelach i płytkach i na dywanach – to zwróć uwagę czy w komplecie masz różne końcówki i szczotki ssące – inaczej parkiet możesz porysować, skórę obedrzeć, a kłaków z sierści nie zebrać zbyt idealnie. A zarysowanego parkietu po odkurzaniu nie da się już naprawić – trzeba cyklinować od początku.
•    jeśli Twój odkurzacz ma pomagać w odkurzaniu pajęczyn, czy zbieraniu kurzu z wyższych powierzchni, to bardzo ważna jest regulacja rury i mocy ssania. Inaczej nie dosięgniesz do sufitu a przy złej mocy, czy zbyt ostrej końcówce, będziesz rysować tynk. Ważne jest też na jaką wysokość można rozsunąć rurę, aby dosięgła do każdego kąta.

Jaki odkurzacz dla alergika?

Przy sprzątaniu, w pojemniku na śmieci gromadzi się wiele niebezpiecznych alergenów. Dlatego dla alergików lepszym wyborem jest odkurzacz bezworkowy, z którego po każdym sprzątaniu, wszystkie śmieci, w tym niebezpieczne roztocza, można skutecznie usunąć z pojemnika. Miej też pewność, że podczas filtracji powietrza na zewnątrz, nie są wypuszczane szkodliwe alergeny. Zapewnią Ci to odpowiednie filtry. Sprawdź też, czy można je łatwo kupić i wymienić.

Głośność pracy, długość kabla - o czym jeszcze pamiętać?

Najważniejsza jest moc silnika i to czy będziesz zmuszona do regularnej wymiany worków? Teoretycznie tak, ale to, co wpłynie na komfort pracy, to również:

•    poziom hałasu przy odkurzaniu - zwłaszcza gdy w domu są małe dzieci
•    długość kabla - aby nie przełączać co chwilę wtyczki pomiędzy kontaktami
 
Jeśli masz w domu małe dzieci, mieszkasz nad zrzędliwymi sąsiadami bądź odkurzasz, kiedy inni domownicy oglądają telewizję, to głośny odkurzacz nie jest dla Ciebie. Lepiej sprawdzi się więc odkurzacz bezworkowy np. o niższej mocy. Zerknij na długość kabla, jeśli chcesz poodkurzać całe mieszkanie za jednym razem oraz na regulację mocy ssania, jeśli odświeżasz z kurzu również firanki, fotele czy skórzaną kanapę.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA