Zamknij
REKLAMA

Jaki szampon na wypadanie włosów?

10:25, 08.09.2020 | Materiał partnera

Jednym z najczęstszych problemów, jakie miewamy z włosami jest ich wypadanie. Czasami zaczyna się od kilku kosmków, których nawet nie zauważamy. Kiedy jednak wypadanie włosów staje się realnym kłopotem, możemy ratować się odpowiednim szamponem.

Niektórzy lekceważą wypadanie włosów, chociaż jest to poważny problem, z którym niekiedy trafiamy do gabinetu dermatologicznego. Każdy z nas chciałby mieć gęste i lśniące włosy, dlatego warto o nie odpowiednio zadbać. Jak tego dokonać?

Co wpływa na wypadanie włosów?

Chociaż na naszej głowie rośnie ponad sto tysięcy włosów, utrata setki dziennie to objaw, którego nie wolno lekceważyć. Z czego może brać się kłopot z coraz większą ilością ubywających włosów? Oto kilka najczęstszych przyczyn:

•    nieprawidłowa praca tarczycy oraz choroby tego gruczołu,
•    różnego rodzaju zaburzenia hormonalne, np. przy leczeniu farmakologicznym,
•    niedobory, najczęściej istotnych dla wzrostu i zdrowia włosów witamin,
•    zaniedbanie lub niewłaściwa pielęgnacja,
•    wiek, ponieważ po 40. roku życia tracimy regularnie więcej włosów,
•    stres, który odbija się na wielu aspektach naszego zdrowia, także na włosach,
•    częste farbowanie, które może osłabiać strukturę włosów,
•    nieprawidłowa dieta, która często wiąże się z niedoborem witamin i minerałów.

Problem wypadania włosów może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Jak widać większość problemów z włosami może wystąpić bez względu na płeć. O tym, czy włosy będą wypadać szybciej czy wolniej, mogą decydować również uwarunkowania genetyczne.

Szampon na wypadanie włosów - jaki wybrać?

W drogeriach i aptekach znajdziemy dziesiątki preparatów, które mają pomóc nam w walce z wypadającymi włosami. Nie każdy jednak zagwarantuje nam właściwy efekt. Wszystko przez to, że część z tych specyfików będzie leczyć objawy łysienia, a nie przyczyny. Przy wyborze szamponu na wypadanie włosów, trzeba kierować się nico innymi kryteriami niż w przypadku zwykłego szamponu. Nieważny będzie aromatyczny zapach, ani nawet to, czy płyn będzie się dobrze pienił. Na początek warto spróbować naturalnych szamponów. Te posiadają skład oparty na płukankach z lawendy, melisy oraz miodu. Często stosowanym dodatkiem jest masło kokosowe nierafinowane. Duży wybór naturalnych szamponów na wypadanie włosów znajdziemy na stronie http://izielnik.pl/naturalne-szampony-na-wypadanie-i-porost-wlosow. Jeśli naturalne specyfiki nie przyniosą pożądanego efektu, najlepiej skonsultować problem ubywania włosów ze specjalistą, czyli trychologiem, który za pomocą specjalistycznej aparatury zbada, jakich minerałów brakuje naszej skórze oraz włosom.
 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA